Mondanátok kifejezetten csak hát gyakorlatok?
ha nem a kérdésre válaszolj akkor inkább ne is írj...
nem kell edzésterv van saját de ott van egy pár hát gyakorlat és nem tudom melyik lenne jó ami a tömeget hozná ha lehet ne cifrázzuk túl és a kérdéstől ne térjünk el.
Olyan nincs hogy csak hát gyakorlat. Mert több izom is besegít általában a gyakorlatok végrehajtásában. De ezek nagy részben a hátizmot veszik igénybe:
-Felhúzás
-Egykezes evezés
-Evezés
-Lehúzás mellhez szűk/széles fogással
-Lehúzás tarkóhoz széles fogással (és nem tekerd ki a karod, nem a hátad közepéig kell húzni...)
-Lehúzás merev karral
-Hason fekve törzsemelés
-Váll vonogatás
-Húzódzkodás széles fogással
az jó ha már agyilag eljutottál arra a szinte hogy nem csak mell meg bic megy,most már csak még a lábat lenne fontos be iktatni.
nem tudom vagy e már agyilag azon a szinten hogy lábat is edzel.
hátra itt vannak a gyakorlatok
minden gyakorlat, mely egy adott izom, izomcsoport mozgására épül, terheli azt az adott izomcsoportot, és így növeli az izomtömeget, erre épül a testépítés. az egyes gyakorlatok között nem az a különbség, hogy az egyik jobb, tömegnövelő gyakorlat lenne, míg mások inkább szálkásító gyakorlatok.
helyesebb arról beszélni, hogy vannak összetett és inkább izoláló gyakorlatok. a szó jelentése elkülönítés, azaz nem több, hanem kevesebb izom, izomcsoport dolgozik csak.
példának okáért, vegyük a hátizomzat mozgásait.
ha a karodat hátraviszed, azt hívják hoyg váll feszítés, angolul extension. Ez a széles hátizom egyik legfontosabb mozgása, de csak ebben a mozdulatban részt vesz még a delta hátulsó része, a teres major, teres minor, infraspinatus, a nagy mellizom alsó része, és a tricepsz hosszú feje is. Pedig ez csak egy mozdulat a széles hátizom megannyi mozdulata közül, de még mindig egy vagon izom van benne. És ez a mozdulat az evezés gyakorlatok egyik alkotó eleme.
Érted már milyen bonyulult ez a rendszer? Az izmoknak vannak funkcióik, s bizonyos izmok funkciói egyeznek, vagy közel azonosak. Ilyenkor segítik egymást. Minél több izom segíti egymást, annál összetettebb a gyakorlat, ilyen a hátizomra a döntött törzsű evezés vagy a mellnél a fekvenyomás.
Vannak mozgások, melyeknél alig néhány izom a fő mozgató, pl. az oldalemelés, ahol lényegében 2 fő mozgató van: a delta oldalsó feje és a supraspinatus. Vannak persze egyéb izmok is, de ennél a gyakorlatnál még viszonylag kevés izom fő mozgató. Ez tehát egy izoláló gyakorlat.
Tökéletes izoláló gyakorlat tehát nincs, mindig több izom fog együtt dolgozni, a kérdés az, hogy mennyi?
a hátra összetett gyakorlatok: húzódzkodások és evezések. ezekre építs.
és ha nem tudok húzódzkodni még?
köszönöm mellesleg a hasznos információt.
lehúzás csigán mellhez széles fogással
melltámaszos evezés
t rudas evezés szűken
hiperhajlítás
ennyi elég lesz neki.
félpiramisban csinálj 5 sorozatot mindből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!