Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Trambulinozás mennyire számít...

Trambulinozás mennyire számít mozgásnak? Lehet vele fogyni?

Figyelt kérdés

Halihó, 20 éves lány vagyok,é s 1780 centisen 80 kg. Szeretnék 10 kilótól megszabadulni, de pénzem nincs, hogy pl edzőterembe eljárjak, a biciklizés meg egyedül olyan lehangoló... Viszont van itthon egy nagy trambulinunk, azt gondoltam, hogy esetleg azon edzenék, ha érne valamit! Mit gondoltok, le tudnék fogyni ugrálással?

Még annyit, hogy a 178 cm-hez tudom, hgoy a 70 kiló még mindig soknak tűnik, de nem vagyok egy puhány csaj, van rajtam izom is (régebben rendszeresen úsztam, futottam, bicikliztem, csak gimi utolsó évére ellustultam a tanulás miatt), meg elég erős csontozatú vagyok (legalábbis ezt mondják a dokik mindig a röntgenképeim láttán :D).

Szóval mit gondoltok?


2012. jún. 26. 18:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Régi a vita, de közbeszólok. Egy valamit felejtettetek el, hogy nem mindegy, hogy egy 20 éve testépítő embernek mondod azt hogy emeljen fel 60 kilót helyből, vagy egy ducibb csajnak, aki lényegében az utóbbi néhány évben nem mozgott semmit, így nyilván nem olyan az állóképessége.

Nőként nem fogok elmenni fát vágni, meg egyéb fizikai munkát végezni. Itthon trambulinozok mindennap 2x15 percet, plusz heti 2-szer úszok másfél órát. Utóbbit régóta űzöm, amióta kiegészítettem az ugrálással fogytam, karcsúsodtam és a narancsbőröm is felszívódott javarészt. Nekem ez az ami számít, amellett hogy sok jót olvastam róla, így mondhat bárki bármit, szerintem hasznos.

Van a kangoo nevezetű sport, abszolút hasonlít érzésben a trambulinhoz. Arról is hallottam már sikerélményeket.

2013. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:

Én vagyok a trambulinos, szerintem a kangoo nyomában sincs a trambulinozásnak.

Kangooztam kb. fél évig, fárasztó volt és jó kardio edzés az is, de a trambulin sokkal jobban edz véleményem szerint.

2013. szept. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:

[link]


nesze nektek trambulin.


Amúgy ha mégis edzésre adnád a fejed, kettlebellezz ;)Ugyan 3 hónapos a kezdő kurzus, de ha azt végig szenveded utána Tabatázhatsz és Vo2MAX-ozhatsz amik sokkal hatékonyabban fogasztanak, mint a futás és mégcsak tönkre se teszi a térded. És mivel súlyokkal edzel, és mindegyiknél be kell kapcsolnod a farizmod, a külső hasizmokat és a combokat irtó jó alakod lesz tőle. Több mint két évig nyomtam csoportos edzésben.

2014. febr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Szia, én rendszeresen járok trambulinos edzésre, és csak ajánlani tudom! Amellett, hogy (szerintem) nagyon élvezhető, ízületkímélő, tehát a térdednek sem tesz kárt. Az a fontos, hogy hogyan csinálod: kicsiket kell ugrani, nem az elemelkedés a lényeg, hanem hogy azt minél intenzívebben és keményebben csináld! Ha lábujjhegyen ugrálsz (elvileg az a szabályos), akkor a vádlit is szépen formálja. A másik pedig a változatosság. Mi sem 60 percen keresztül trambulinozunk, hanem pl. 8-10 percet, aztán kb. ugyanennyi erősítés hasra, megint ugrálunk, és erősítünk lábra is. Ha így, több körben ugrálsz, az egyiket mindenképp súlyzóval (ha nincs vizes palackkal) tedd! Itt sem 10-20 kilót kell emelni, hanem 1-et (ha edzett vagy 1,5-2-t), hidd el, 5 perc koncentrált ugrálás után 1 kilóval is meg lehet fulladni!;) A neten nagyon jó zenéket (arra végezd) és videókat találsz, nagyrészt külföldit. (Péntek Enikőnek is vám egy.) Szóval keresgélj a YouTube-on, és hajrá!;)
2016. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Tanulni kellett volna favágó ;-)
2017. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Ez az idiota aki azt mondja a trambulinozás nem kemény szerintem is csak videon latott meg trambulint..a tranbulint is lehet kulonbozo intenzitassal csinalni. Minel magasabbra ugrasz minel gyorsabb ütemben annál nehezebb. Ne ezekre a nagy kertitrambulinra menj rá, hanem a kicsi direkt fitnesztrambulinokra aminek fogoja is van. Azon ugyanugy ki tudod kesziteni magad mint egy futassal mint biciklivel. Mondom én balettos, jógás, aerobikos, biciklizős, úszós múlttal..
2020. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

a dirtboyka:


„fizikai munka nem áll tőlem mesze,nem egy aktakukac vagy egy kocka vagyok aki pár perc tranbulin után kipurcanna.”


nem, te csak egy nagyszájú proli vagy, aki feljár ide keménykedni.


„sokkal fárasztóbb dolgot végzek napi több órán keresztül mint ez az ugra bugra”


:D

ki kérdezte? miért egy névtelen fórumon magyarázod a bizonyítványt? amit meg a trambulinról írsz, jó nagy baromság.


„dolgozz napi 8-10 órát fizikai munkát 1-2hónapig utána”


már miért dolgozna? veled ellentétben lehet, hogy van piacképes tudása, és ezért nem kell fizikai munkát végeznie.

2021. dec. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!