Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyni, formálódni szeretnék....

Fogyni, formálódni szeretnék. Hogyan? Milyen sport/étrend javasolt?

Figyelt kérdés

162cm 60kg 15L

Nem tűnök kövérnek és nem is hinném, hogy az vagyok, de van rajtam fölösleg, ami zavar. Főleg a csípőmön és a lábamon rakódott le a fölösleg.

Most, nyáron nem eszem annyit, mint télen, ha ugyanazt a mennyiséget megeszem, rosszul vagyok.


Milyen étrendet tudnátok javasolni? Érdekelne pár egészséges, ugyanakkor finom étel.

Milyen mozgás lenne hatásos, ahol nem vért izzadok, de mégis jól megmozgat?



2012. jún. 24. 03:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Hallottam a Duncan-diétáról, amit hatásosnak mondanak. Ez igazából fehérje diéta vagyis hús diéta. Elkezdhetném?
2012. jún. 24. 03:53
 2/6 anonim ***** válasza:
persze, kezdjed, mi tart vissza?
2012. jún. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta kell, aminek nagy része a húsra épül. Napi 3g*testtömegkg fehérje és 1,5-2g*testtömegkg szénhidrát kellene: [link]


Edzésnek pedig heti min. 3-4, 40-50 perces aerob edzés, ami lehet; kocogás, bicaj, ellipszis tréner, lépcsőzőgép, stb.


Ha jól be van lőve a diétád, akkor heti 0,5-1 kg fogyás várható és ez a normális ütem.

2012. jún. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A diéta alapja a SZILÁRD ÉTKEZÉSED!!!-en múlik legnagyobb részben.


1./ protein 2-2,5g/testsúly kg és 1-1,6g szénhidrát/testsúly kg.

2./ Nyers, párolt zöldségek minden mennyiségben.

3./ Sajnos gyümölcsök ez esetben részben no!! Sok bennük a szénhidrát. 1 alma főétkezéskor.

4./ Szénhidrát esetén aránylag a jobb szénhidrátoknál maradni, mint puffasztott rozs, rizs, zabpehely.

5./ Napi 3 liter ásványvíz, tea, gyümölcstea.

6./ Esszenciális zsírsavak. (például Stillmass MCT olajpor), lenmagolja, oliva.



Ajánlatos napi többszöri (5) étkezés. Keveset, sokszor, hogy folyamatosan, nem megterhelve az emésztésed. Soványhúsok, nyers, vagy párolt zöldségekkel, esetleg savanyított tejtermékek.


Protein esetében érdemes olyan proteint választani ami széhidrát, és zsírmentes, vagy megközelítőleg az. Szóba jöhet HiTech Whey C6

2012. jún. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia! Próbáld ki a frissen készült zöldség- és gyümölcsturmixokat és nézegess nyersétel blogokat. Azt gyanítom, hogy ha eleve rosszul vagy nyáron a sok kajától, akkor a húst-hússal diétát nem neked találták ki, (még ha hatásos is lenne).


Ha nem akarsz vért izzadni, akkor a következő sportokat érdemes választanod: úszás, gyaloglás, Pilates, Callentics. Megoldás lehet az uh. zsírbontás is [link] ha hajlandó vagy költeni a dologra, és nincs időd/kedved sportolni. A comb, láb az egy nagyon kényes terület, a legtöbbet az segít, ha mindenre figyelsz egyszerre.

2012. jún. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyümölcs turmixal csak pianon, mivel sok szénhidrátot tartalmaz.
2012. jún. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!