Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Trambulinozás mennyire számít...

Trambulinozás mennyire számít mozgásnak? Lehet vele fogyni?

Figyelt kérdés

Halihó, 20 éves lány vagyok,é s 1780 centisen 80 kg. Szeretnék 10 kilótól megszabadulni, de pénzem nincs, hogy pl edzőterembe eljárjak, a biciklizés meg egyedül olyan lehangoló... Viszont van itthon egy nagy trambulinunk, azt gondoltam, hogy esetleg azon edzenék, ha érne valamit! Mit gondoltok, le tudnék fogyni ugrálással?

Még annyit, hogy a 178 cm-hez tudom, hgoy a 70 kiló még mindig soknak tűnik, de nem vagyok egy puhány csaj, van rajtam izom is (régebben rendszeresen úsztam, futottam, bicikliztem, csak gimi utolsó évére ellustultam a tanulás miatt), meg elég erős csontozatú vagyok (legalábbis ezt mondják a dokik mindig a röntgenképeim láttán :D).

Szóval mit gondoltok?


2012. jún. 26. 18:08
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%
Úgy látszik nem véletlen vannak a sztereotípiák, te igencsak megfelelsz a tiednek, amit a válaszod tökéletesen tükröz...Lehet kéne egy kicsit informálódnod és olvasgatnod hogy műveltebb is legyél, és talán nem szólsz olyanhoz hozzá amihez nem is értesz, ráadásul nem ilyen alpári módon. Nézz utána hogy de bizony a trambulin nagyon is hatékony zsírégető, méregtelenítő stb..stb...csak ehhez persze nem a nők után kéne füttyögni az utcán...
2013. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 dirtboy ***** válasza:
0%

/.csak ehhez persze nem a nők után kéne füttyögni az utcán.../

hű de jól ismersz.


nem is írok már neked semmi rosszat,1000éves kérdés a véleményed meg nem érdekel.

2013. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
100%

Dirthboy, csináld máre zt végig, aztán írj meg:

http://www.youtube.com/watch?v=8tpYMBJH7nQ


;)


Az állóképességemmel semmi gond, 15 éve karatézok, hobbiszinten nyáron kajakozok, de a 20-30 perc trambulinozást nagyon nehezen csinálok végig.

2013. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 dirtboy ***** válasza:
13%

ez most ugye csak valami vicc.

most komolyan,ebben semmi megterhelő nincs,ugri bugri.

gyerekként olyan sz ar ugráló boton vagy mi a neve ugráltam 10-15perceket az fárasztóbb mint a tranbulin.

egyébként meg akkor bemutatkozok már hogy ne nézzetek ilyen gyenge fosnak.

dirtboy vagyok,23éves,férfi

évekig testépítés volt a szenvedélyem de már gyerek ként /10-11/ éves koromban is szerettem nehéz dolgokat főként vasakat emelgetni.

testnevelésből 5os voltam,voltam diákolimpián is miután 5odikes ként 4,2m ugrottam távol ugrásban valamint gyors voltam futásban és nagyot dobtam.

felnőttként fizikai munkáim voltak,dolgoztam karbantartóként aminél volt minden,nyáron vak melegben ácsmunka,betonozás,asztalos munkák stb.

későbbiekben télen dolgoztam favágóként mint alkalmazott,az volt a feladatom hogy a kamionnyi fa rönköket leszedni a kamionról,utána láncfűrésszel feltekézni és baltával felhasogatni végül kalodába pakolni.

mind ezt kint a szabadban 5- mínus5 fokokban.

ezek után dolgoztam erdő telepítésen ahol is csoportvezető szerepet töltöttem be viszont ugyan úgy dolgoznom kellet mint mindenki másnak.

a feladat először az volt hogy meg kellett tisztítani a terepet.

magyarán baltával neki a dzsungelnek,ez nyáron volt a legnagyobb melegben.

ezt követően és jelenleg egy lemezmegmunkáló cégnél dolgozom szintén az egyik leg keményebb munkát csinálom,mellette pedig maszekként favágó vagyok,földi és légi egyaránt.

ha nem tudod milyen a légi akkor tessék.

discoverin ment elég sokat és hangoztatták is hogy az egyik legkeményebb meló.

http://www.youtube.com/watch?v=XhdA7MOyc_0


összegezve:

a fizikai munka nem áll tőlem mesze,nem egy aktakukac vagy egy kocka vagyok aki pár perc tranbulin után kipurcanna.

sokkal fárasztóbb dolgot végzek napi több órán keresztül mint ez az ugra bugra a videón de azért örülök hogy mindenki ilyen jól ismer hogy tudja hogy nem bírnék pár percet ugrálni.

erre én azt tudom nektek mondani hogy vágjatok ki egy 20-25méteres fenyőt úgy hogy 2méterre van egy ház és 1,5méterre két irányból kerítés.

tehát dönteni nem lehet fel kell mászni és ott fűrészelni és kötözni,le engedni.

majd ha ezt utánam csináljátok akkor majd elismerem hogy nem bírok trambulinon 10-15percet ugrálni mert hogy az annyira de nagyon hihetetlenül fárasztó.

2013. ápr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:

Jó, akkor mondjuk elhiszem, hogy képes vagy rá,d e ez a kijelentésed akkor is hülyeség:


"a tranbulin nem éget elég kalóriát,nem elég aktív fogyás szempontjából.

a futás vagy bicikli több kalóriát égetne és jobban felpörgetné az anyagcserét."


Én pedig mentőtiszt vagyok, én is igénybe vagyok véve fizikailag is, de akkor is fárasztóbb a trambulin, mint a biciklizés vagy futás, próbáld ki, és majd te is elhiszed.

2013. ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 dirtboy ***** válasza:

/de akkor is fárasztóbb a trambulin, mint a biciklizés vagy futás/

valamiről megfeledkeztél

az intenzitásról ami kulcsfontosságú

2013. ápr. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Látom, még soha nem trambulinoztál - legalábbis intenzíven biztos nem. Ettől kezdve meg értelmetlen a vita.
2013. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 dirtboy ***** válasza:
35%

hát figyelj adtál egy videót amin kb nulla intenzitás van és azt mondtad hogy az egy durva edzés én kipurcannék tőle.

most mit vártál?

akkor mutass egy intenzívebb tranbulinozást.


egyébként csinálj egy 20perces intenzív tranbulint meg csinálj egy 20perces intervallumos futást aztán majd meg látod hogy melyik lesz a durvább.

feleslegesen vitázunk menj ki és csináld meg akkor majd rájössz,én nem tudom mert nincs trambulinom.

2013. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ha annyira akarsz ugrálni kedves trambulin zombi.Akkor inkább próbáld ki ezt : http://www.youtube.com/watch?v=Kuy4x_viY4M és ez még csak 20perces.Van 40-50perces is, na ez vetekszik a futással..
2013. ápr. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:

Most ezt nekem szántad? :)))

Ha igen, feladom... :D


Aki futni akar, fusson, aki trambulinozni, az trambulinozzon. Aki meg térdét szétcseszni, az csessze szét azt. :DD

2013. ápr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!