Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túledzettség, ennyitől?

Túledzettség, ennyitől?

Figyelt kérdés

Csak az lenne a kérdésem ha minden nap edzek, húzódzkodás, akkor súlyzózás de csak 2db egykezes, plusz fekvőtámasz, akkor ugye nem leszek túledzett? Elvégre nem kondizok durva szinten csak ez ilyen tök alap dolog, és minden nap tudom csinálni sosincs akkora izomlázam, bár ez lehet attól hozzászoktam.


Szóval csinálhatom nyugodtan minden nap? Úgy gondoltam ha pihennék és akkor is max 4-5 naponta 1x.


2012. jún. 18. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet túledzettség!
2012. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne eddz minden nap ugyanarra, legalább 48 órát hagyjad pihenni az egyes izomcsoportokat. Másik nap betehetnél lábedzést, guggolás, kitörés. Vagy mehetne aerob edzés is.
2012. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor jó inkább pihenek :D Mivel amúgy sem vagyok egy nagyon izmos alkat pont ezért edzem ezért talán jót tesz.
2012. jún. 18. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt jó tudni, hogy amikor edzel, igazából kárt teszel az izomzatodban, mikroszakadások képződnek. Pont, hogy akkor fejlődik az izom, amikor épp regenerálódik!
2012. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen ezzel tisztában vagyok, csak úgy érzem napi 9-10 óra alvás csak elegendő ahhoz hogy ezek begyógyuljanak

Nem végzek olyan durva edzéseket, van egy 10-12 kilós sulyzóm azzal szoktam kalapácsozni, tricepszezni, egykezzel fekvenyomni, mellé pedig még fekvőzöm piramis módszerba tehát:

2,4,6,8,10,12,14....2

Huzódzkodom szintén ilyen piramis módszerban

1,2,3,4,5,6,7,6,5,4,3,2,1


Kb ezek amiket csinálok meg beleértve 3-4 sulyzós edzés mellé.


Pihennem kéne, vagy ez pinalegyezés? Mondjuk igaz vékony vagyok és edzetlen szóval megérzem, de nincs izomlázam sose.


Bocs a sok kérdésért de mint ahogyan mindannyian ebben az iparban, én is szeretnék fejlődni. :)) Még ha nem is vagyok annyira szakértő.

2012. jún. 18. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!