Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túledzettség vagy valami más?

Túledzettség vagy valami más?

Figyelt kérdés

2 hónapja alvászavaraim vannak. 16 évese vagyok. Heti 5x járok le terembe. Komolyan veszem az edzést. Az étrendemmel viszonylag nincs gond. Nem doppingoltam soha. Nem vagyok egy stresszelős típus idegi gondjaim sincsenek.


De amikor edzek nem tudok aludni. Mármint eltudok aludni alszok 2-3órát és utána már csak félálomba vagyok. Közbe jár az agyam. És nem tudok visszaaludni. Reggel vitamint és edzés után tömegnövelőt iszom. Szóval kiegészítők nem igazán játszanak közre. Nap közbe hulla fáradt vagyok és rossz kedvem van. Gondoltam szünetet tartok 1 hétig az edzésbe. Hát igen utána tökéletesen ment az alvás kivéve

az első 3nap.


Gondolkoztam azon is hogy túledzem magam. De az az igazság hogy a tünetek közül csak az alvászavar igaz rám. Növök meg étvágyam is van. Bár a vállizületeim elkezdtem fájni ami a 1,5 év alatt amióta edzek nem volt.


1 hét szünet után ismét elment edzeni hátha most jó lesz. De nem jött össze még rosszabb lett. Nem tudom mit csináljak. Próbálkoztam ilyen gyógynövényes alvás segítőkkel nem vált be. 3 hét pihenés után megint belekezdek. De tartok tőle hogy ugyanez lesz.


Mit gondoltok mi lehet ez? Túledzés vagy vmi más? Ha nem javul forduljak orvoshoz? És ha igen milyen orvoshoz kéne menjek?


egyébként épphogy magas a vérnyomásom egy nagyon kicsivel ha ez számít valamit.


2011. márc. 5. 00:23
 1/4 anonim válasza:
100%

Mikor edzel? Mmint melyik napszak?


Amúgy csökkentsd le 2-re a heti edzést, nézd meg úgy milyen...


leppurd voltam.... szopjon le minden admin 3x...

2011. márc. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

nem az edzéssel van a baj szerintem..

válts konditermet, tűzz ki célokat magad elé...

azzal van a baj hogy 1,5 év edzés, csak nyomod-nyomod-nyomod mint a barom és elfáradsz mentálisan..

SZERINTEM!!!!

2011. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 clint ***** válasza:
Tryptophan-t szedjél. Esszenciális aminósav, könyebben alszol tőle. Amúgy ha este edzel az lesz a ludas.
2011. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat. legkésőbb 4kor végzek az edzéssel.
2011. márc. 5. 16:29

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!