Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyoztam 5 évig és kicsit...

Kyoztam 5 évig és kicsit csalódtam benne. Váltsak aikidora vagy más stílusra? Leírásban bővebben.

Figyelt kérdés
Kyokushin karatéztam 5 évig de ugyanúgy féltem az emberektől igaz aláírom nagyon sokszor volt hogy legyengültem de volt időszak mikor nagyon jól ment és semmi félelmem nem volt. Azonban eléggé csalódtam a karatéban mert nem volt más csak zenkutsu dachizás meg pajzsolás meg a többi kihon.Eleinte néha vettünk érdekes dolgokat edzésen, nagyon tetszett és így az évek során valahogy soha nem jött el az a pillanat amit vártam. egyedi technikák. meg ráadásul semmi önvédelmi technikákat nem vettünk semmi fogást nem semmit. és még el se magyarázzák mire jók ezek a technikák meg ezek. tetszik de kicsit csalódott vagyok mert túl egyhangúak az ji9öedzések. az edző az egyik lehető legjobb de valahogy kicsit csalódtam emiatt. mert kábé különbnek hittem mint a shotokant főleg hogy az no contact. meg oké hogy a thai box az csak sport de akkor is. annyiban még jobb is talán hogy ott fejre is ütnek de mi semmilyen védekezést nem tanultunk. meg ha lefogják a kezem mit csináljak küldjek egy mawashigeri jodant vagy mi? oké hogy filozófiálunk az állásokról hogy hosszú mély lábfejek kifele néznek meg ilyenek meg hogy sanshin dachi egy ököl széles vagy mi. imádtam a karatét de valahogy tényleg nem látom sok értelmét és kb semmiben nem különbözik a thai boxtól az állásokon meg a 'szellemen' kívül. meg ha lebetegszem és kijövök a kórházból mi van? semmi technika csak ütés meg rúgás. és ha merev vagyok cseszhetem. ez a helyzet. és most valahogy arra gondoltam aikidotól megjönne az önbizalmam. helyembe milyen harcművészetet választanátok? a kyot is annak tartottam de kicsit csalódott vagyok. amúgy nekem az aikido szimpatikus de tudom hogy sajnos sok idő. de ötleteket várok.
2012. jún. 13. 16:19
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"...mert ti a másik végéről fogjátok meg a dolgot"


Ez mondjuk igaz. Nem is jó szerintem Aikidoval kezdeni a harcművészetek tanulmányozását. Érdemes előtte megtanulni rendesen ütni, rúgni,földharcolni, küzdeni. Legalább annyira, hogy legyen róla fogalma az embernek meg valamiféle tapasztalata.

2012. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!