Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyoztam 5 évig és kicsit...

Kyoztam 5 évig és kicsit csalódtam benne. Váltsak aikidora vagy más stílusra? Leírásban bővebben.

Figyelt kérdés
Kyokushin karatéztam 5 évig de ugyanúgy féltem az emberektől igaz aláírom nagyon sokszor volt hogy legyengültem de volt időszak mikor nagyon jól ment és semmi félelmem nem volt. Azonban eléggé csalódtam a karatéban mert nem volt más csak zenkutsu dachizás meg pajzsolás meg a többi kihon.Eleinte néha vettünk érdekes dolgokat edzésen, nagyon tetszett és így az évek során valahogy soha nem jött el az a pillanat amit vártam. egyedi technikák. meg ráadásul semmi önvédelmi technikákat nem vettünk semmi fogást nem semmit. és még el se magyarázzák mire jók ezek a technikák meg ezek. tetszik de kicsit csalódott vagyok mert túl egyhangúak az ji9öedzések. az edző az egyik lehető legjobb de valahogy kicsit csalódtam emiatt. mert kábé különbnek hittem mint a shotokant főleg hogy az no contact. meg oké hogy a thai box az csak sport de akkor is. annyiban még jobb is talán hogy ott fejre is ütnek de mi semmilyen védekezést nem tanultunk. meg ha lefogják a kezem mit csináljak küldjek egy mawashigeri jodant vagy mi? oké hogy filozófiálunk az állásokról hogy hosszú mély lábfejek kifele néznek meg ilyenek meg hogy sanshin dachi egy ököl széles vagy mi. imádtam a karatét de valahogy tényleg nem látom sok értelmét és kb semmiben nem különbözik a thai boxtól az állásokon meg a 'szellemen' kívül. meg ha lebetegszem és kijövök a kórházból mi van? semmi technika csak ütés meg rúgás. és ha merev vagyok cseszhetem. ez a helyzet. és most valahogy arra gondoltam aikidotól megjönne az önbizalmam. helyembe milyen harcművészetet választanátok? a kyot is annak tartottam de kicsit csalódott vagyok. amúgy nekem az aikido szimpatikus de tudom hogy sajnos sok idő. de ötleteket várok.
2012. jún. 13. 16:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Önellentmondásba ütköztél. Leírod, hogy az edzéseken mennyire nem magyaráztak el semmit és mennyire nem tanultatok semmi igazán effektívet, de azért az edző a lehető legjobb. Egyszerű: Nem, az edző közel sem a lehető legjobb. A modern kyokushinnak része nem csak az önvédelem, hanem még a földharc is. A kyonak nagy hibája, hogy túl populárissá tették, és emiatt némi fluktuációktól eltekintve kb. az a helyzet, ahogy a mester-tanítvány ágon egyre távolabb kerülsz a Hanshi-tól, annál kevésbé értékes, amit tanulhatsz egy edzőtől. Nem tudom, merre laksz, de amennyiben Budapesten, járj a Honbu-ba edzésekre!

Itt láthatod, hogy a kyokushint tanítják nagyon is gyakorlatiasan is, csak jó helyre kell hozzá menni!

http://www.youtube.com/watch?v=sHhSUeHnX3U

2012. jún. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az edzőm igazából azért mondom nagyon jónak (igaz két danos) de tudtommal országos első helyezet volt jó ember de tényleg hiányolom az edzésekből a földharcot meg az ilyeneket. magam is tudom hogy önellentmondásba ütköztem mert tetszik a kyo de sajnos mivel nem jött el az az idő hogy azokat a 'jó,effektív' technikákat tanuljuk elment a kedvem tőle. én eleve úgy tudtam hogy a kyoban van földharc,dobások,fogásból való szabadulások,stb. ami Adámy urat illeti sokszor elterveztem ezt hogy odamegyek Uchi Deshinek. Hallottam pletykákat hogy csak 'ajánlással' lehet bejutni. De szerintem ez hülyeség mert akkor miért hírdetné meg? Ez az egy év alatt egy dan elég durva mert szerintem ide évek kellenek hogy valaki megszerezze a fekete övet. Ami a másik dolgot illeti egyik mesteremnek is volt már rossz tapasztalata Adámyval már nem emlékszem rá pontosan mi volt de szerinte öntelt és kicsit pénzlehúzó. A mesterem nagyon is jó ember és bölcs (most a fiatalabbról beszéltem.) Csak gondolom nem is két forint lenne a Honbu Dojo. Sajnos a kyot is nagyon sportként kezelik már. Pedig nem kéne. ha sokkal jobban oktatták volna hogy ezeket beleveszik amiket leírtam tetszene is nagyon. meg ahhoz képest hogy a kínai kempoból (kínai ökölharc) is volt valami..nem sok mindent láttam belőle. meg már a kialakulása is... vannak kemények de nagyon nem teljes a rendszer. ez a helyzet.
2012. jún. 13. 17:51
 3/21 anonim ***** válasza:

A dolog anyagi részéről nem tudok nyilatkozni, mivel nem vagyok vele tisztában. Azonban volt szerencsém a Hanshi-val egyszer kettesben beszélgetni, és nagyon mély benyomást tett rám, szerintem nagyszerű személyiség, önteltnek semmi esetre sem mondanám. Annak idején a stílus honlapjának fórumán tanúja voltam egy nagy konfliktusnak, ami egy idő után közönséges mocskolódássá fajult az egyik oldalról, és a másik oldalon a Hanshi volt az, aki mindvégig kulturált maradt. Van egy nagy szakadás a stíluson belül Magyarországon, egy tábor szembefordult a Hanshi által helyesnek vélt szellemiséggel, és versenyhajhászásba, sportszerű karate oktatásába kezdtek. Tehát éppen a Hanshi az, aki a sportkaratét elveti. El tudom képzelni, hogy akiket láttál, a másik tábor tartoznak.

Azt javaslom, hogy néhány rossz tapasztalat miatt ne vess el egy remek harcművészetet, inkább tájékozódj, és csak elég információ birtokában hozz döntést!

2012. jún. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
több helyen voltam már kyon a társaság az első dojoban tetszett a legjobban meg az edző is.persze én a hatékonyságra mennék de a régi társaságot hiányolnám. én valóban szeretnék elmenni a Hanshi Honbu Dojojába uchi deshinek (bentlakásos tanulónak.) mert megmondom az őszintét nagyon lenyűgöző volt a könyve amit mindennap elolvastam. de ez egy dan egy év alatt véleményed szerint nem túl...természetellenes? én most 3 kyus vagyok és szeretnék uchi deshi lenni persze fehér övtől újra kezdve.
2012. jún. 13. 19:08
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem természetellenes. Napi három-négy edzéssel korántsem. Azért láthatod így, mert a fekete övet valami abszolút, óriási dolognak látod. Holott a harmadik danig még mindig csak tanulói fokozatról beszélünk, negyedik danl válik valaki mesterré.
2012. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
kyo-ról ájkídóra váltani kb olyan, mint egy sörétespuskát lecserélni vizipisztolyra...
2012. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Inkább revolverre. Nem jobb, nem is rosszabb, pusztán más.
2012. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
revolver, nagy lóf@szt. vízipisztoly az, az is csak jó nagy jóindulattal.
2012. jún. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

szerintem inkább az edződben csalódtál.

nem kell ennyire ragaszkodni egy klubhoz.

szerintem kimondottan jó,ha évente,két évente belevágsz egy teljen új helyen,új emberekkel az edzésbe.

a céljaidat kellene jobban összefoglalnod,hogy mit akarsz elérni az edzéssel.

bunyózni akarsz megtanulni?

akkor ökölvívás,savate.

önvédelem,ebből van csomó pl a kézitusa.

ha meg a fénykép előtt akarsz ücsörögni,akkor mehet az aikido.

2012. jún. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Oyama fényképe előtt is ücsörögnek eleget kyon.
2012. jún. 14. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!