Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyoztam 5 évig és kicsit...

Kyoztam 5 évig és kicsit csalódtam benne. Váltsak aikidora vagy más stílusra? Leírásban bővebben.

Figyelt kérdés
Kyokushin karatéztam 5 évig de ugyanúgy féltem az emberektől igaz aláírom nagyon sokszor volt hogy legyengültem de volt időszak mikor nagyon jól ment és semmi félelmem nem volt. Azonban eléggé csalódtam a karatéban mert nem volt más csak zenkutsu dachizás meg pajzsolás meg a többi kihon.Eleinte néha vettünk érdekes dolgokat edzésen, nagyon tetszett és így az évek során valahogy soha nem jött el az a pillanat amit vártam. egyedi technikák. meg ráadásul semmi önvédelmi technikákat nem vettünk semmi fogást nem semmit. és még el se magyarázzák mire jók ezek a technikák meg ezek. tetszik de kicsit csalódott vagyok mert túl egyhangúak az ji9öedzések. az edző az egyik lehető legjobb de valahogy kicsit csalódtam emiatt. mert kábé különbnek hittem mint a shotokant főleg hogy az no contact. meg oké hogy a thai box az csak sport de akkor is. annyiban még jobb is talán hogy ott fejre is ütnek de mi semmilyen védekezést nem tanultunk. meg ha lefogják a kezem mit csináljak küldjek egy mawashigeri jodant vagy mi? oké hogy filozófiálunk az állásokról hogy hosszú mély lábfejek kifele néznek meg ilyenek meg hogy sanshin dachi egy ököl széles vagy mi. imádtam a karatét de valahogy tényleg nem látom sok értelmét és kb semmiben nem különbözik a thai boxtól az állásokon meg a 'szellemen' kívül. meg ha lebetegszem és kijövök a kórházból mi van? semmi technika csak ütés meg rúgás. és ha merev vagyok cseszhetem. ez a helyzet. és most valahogy arra gondoltam aikidotól megjönne az önbizalmam. helyembe milyen harcművészetet választanátok? a kyot is annak tartottam de kicsit csalódott vagyok. amúgy nekem az aikido szimpatikus de tudom hogy sajnos sok idő. de ötleteket várok.
2012. jún. 13. 16:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
csak amég van a tiszteletadás :) amúgy valóban nem jobb és rosszabb másban jó másban vannak hátrányai.
2012. jún. 14. 11:52
 12/21 anonim ***** válasza:

Az aikido jóval lágyabb mint a kyokushin, így nem tudom, hogy kyo-s szellemiséggel hogyan venné be a gyomrod az egészet (nekem se ment, pedig nem karatézom). Az aikido-ról meg annyit, hogy nem vizipisztoly, csak van egy kis probléma. Ha tegyük fel magyarországon 100 kyokushin mesterből mondjuk 60 (nem vagyok igazán tisztában a kyo edzések minőségeivel) egyáltalán nem hatékonyan tanítja, akkor 100 aikido mesterből 95 tanít használhatatlan, csöpögős filozófiával átitatott, de realításhoz közel sem járó aikido-nak nevezett társastáncot. Ezért mondják, hogy vacak, mert a mesterek nagy része bizony vackot tanít (tapasztalataim szerint fél tucat mesterből csak egy képes hatékony aikido tudást átadni). Szóval én azért vigyáznék, mert bár vannak "jó kis fogások" de több a rossz aikido edző, mint kyokushin. Én a magam részéről a japán ju jutsu-t favorizálom, abban meg vannak a judo-s dobások, az aikido-s feszítések-csavarások és a karatéban nagyrészt fellelhető ütések, rúgások, blokkok. (A ju jitsu volt a judo-nak és aikido-nak teljesen, a karaténak pedig részben az alapja). Tőlem megnézheted az aikido-t, ha tetszik, de az én szellemiségemnek "keményebb" a ju jitsu, és a hazai mesterek is megbízhatóbbak...


Persze mindenkinek egyéni döntése, mi illik hozzá. Én amondó vagyok, hogy nézd meg nyugodtan az aikido-t de mellette feltétlenül próbáld ki a japán (nem brazil) ju jitsu-t is. Meg persze ami tetszik, igazából, ha jó mestert találsz, és passzol a testi adottságaidhoz, akkor a wing chun-tól a a taekwondo-ig bármi hatékony eszközzé válhat a kezedben.

2012. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
hát volt két aikido mester a környéken ők teljesen jól csinálták a dolgokat. volt egy harmadik is egy decathlonos fekete övvel meg egy izompólóval. az el is tűnt. :D amúgy épp nemrég próbáltam ki aikido edzést és levoltam nyűgözve. nem tudom miért de határozottabnak éreztem magam egy aikido után. de igazából a kyokushinnak is illene tartalmaznia mármint nem a modernnek hanem az eredeti kyokushinnak a földharcot meg a többit. komolyan jó volt az edzés sokáig de semmi különbség nincs a rosszabbik fajta shotokan karate között. csak a hikite az mellmagasságban van. oké hogy egyik nap kata másik edzésen kő kemény kumite meg erősítés de lehettek volna változatosabbak az edzések. régen másabb volt amúgy sokkal jobban tanított.
2012. jún. 14. 15:22
 14/21 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, hogy le voltál nyűgözve, hiszen egy teljesen más, új harcrendszert tanulhattál. Ugyanakkor továbbra is csak azt mondom, hogy nagyon vigyázz az aikido edzések minőségével. Sajnos Steven Segal nyomán (is) az aikido szintén nagyon populáris lett, ennek pedig természetes velejárója, hogy felhígul. Szóval ne dőlj be az aikido-nak, ha olyanokat látsz pl, hogy az uke megfogja a tori csuklóját, és az uke elgurul, akkor ott lehet valami. Ahhoz, hogy elguruljon, biztosan valami feszítés lesz a dologban, ezért kérj meg egy haladót, hogy csinálja meg rajtad. a technika során azt kell érezd, hogy feszül valamid, és csak azért gurulsz, hogy ne ess pofára/ne törjön el a kezed. Ha nem ezt tapasztalod, csak csinál valami varázslást, amitől azt mondja, hogy neked gurulnod KELL akkor rossz helyre jársz. Én már többször találkoztam ilyen jellegű problémával. Valahol meg lecseszett az edző, hogy a ledöntés, amit csinálok (ju jitsu-san oldottam meg) nem jó, mert élesbe ezzel konkrétan beleb*szom a támadóm fejét a betonba (hát nem ez a cél?) és hogy ettől megsérül, az meg nem jó, mert az aikido a szeretettről szól... Ezen a színvonalon vagyunk ma. Félreértés ne esék, nem mondom, hogy maga az aikido sz*r. De az aikido edzések kis hazánkban igenis szarok, nagyon nehéz jó mestert találni.

Amúgy meg aikido-ban nincsen földharc, szóval én még mindig azt mondom, hogy próbálj ki egy ju jitsu edzést is.

2012. jún. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
hát jiu jitsura nem nagyon van lehetőség az az igazság és nincs túl nagy választék a környéken. (megjegyzem van egy két danos aikido mester aki japánban tanult buddhista és tanár. arra gondoltam tőle lehetne tanulni ha már japánban tanult. feltételezem jól oktathatja.ha már ott tanult.)
2012. jún. 16. 09:22
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha japánban tanult, akkor az elég jó referencia. Azonban japánban is vannak kóklerek, mindenképpen próbáld meg "tesztelgetni" a haladó tanítványokat, ők példázzák legjobban, mennyire hatékony a rendszer...
2012. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a Válaszolóval az oktatás színvonalának megoszlása terén. Nincs rossz stílus, csak rossz tanító. Nagyon óvatosnak kell lenni ezért mindig, az aikido-val pedig különösen!
2012. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha önvédelmet szeretnél tanulni menj speciális önvédelmi tanfolyamra. Kb. 3 hónap és meg tudod magad védeni az utcán. Ha tetszik a karate szellemisége, fegyelme, harcossága, küzdeni tudása, hogy a vert helyzetekből is felálj és küzdj tovább, kombinálva azzal, hogy esetleg az utcán is meg tudd védeni magad, válaszd a kyot vagy valami más karatét. Ha versenyezni, nyerni szeretnél és nem félsz a vereségtől sem, válassz valami küzdősportot, kick-box vagy thai-box esetleg judo pl. Ha tetszenek a japán harcművészetek és tradíciók pl. a pusztakezes szamuráj harcművészet, válaszd a jujutsut.


Az Aikido nem tanít sem küzdelmet, sem önvédelmet!


Az Aikido képességeket fejleszt. Aikidot sokféle felfogásban lehet gyakorolni. Van aki hatékony önvédelmet lát benne. Van aki kemény testedzésként gyakorolja. Van akit a látványos dobások nyűgöznek le, az elegancia, a kifinomult mozgás. És van akit a szellemi oldala fog meg. És ugyanígy sokféle felfogásban is tanítják. Japán mesterünk azt mondja ő azért nem tanítja az elméletet mert ő sem értette amikor O-sensei neki magyarázta. Nem érdekelte. Mestertől függ. Első igazi mesterem egy igazi falusi aikidomester volt. Soha nem járt Japánban. Tőle tanultam az alapokat. Ma is abból élek, és nagy előnyben vagyok azokkal szemben akik ezt nem tanulták meg. Mindenkitől lehet valamit tanulni. Két helyre járok edzésre. Heti öt napon. A két dojoban két eltérő stílusban, más hozzáállással, más technikákat, más módon oktat a mester. Kiegészítik egymást. Nekem így lesz teljes az Aikido.


Az Aikido, akár csak más harcművészetek is alkalmas hatékony önvédelemre, de kb 10 év míg kialakulnak azok a képességek amik kellenek hozzá. Karaténál ez kb. 3 év. Egyszerűbb és brutálisabb.

Az Aikidohoz kell egyfajta tudatosság. Az Aikido a bonyolult mozgáskombinációi által leginkább az intelligenciát fejleszti. A harcművészeti intelligenciát.


Te tudod mik az elvárásaid, neked kell választanod. Örülök, ha segíthettem.

2012. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Sok mindennel egyetértek, az aikido nagyon szép, mondhatni a ju jitsu legfelső foka ezért is kell hozzá 10 év, mert ti a másik végéről fogjátok meg a dolgot. Kicsit olyan, mintha az autóvezetés tanulását a drifteléssel kezdenéd. De talán jó is így.


Azonban azon fennakadtam, amit a válaszod első részében mondtál. Nincsenek önvédelmi tanfolyamok. 3 hónap alatt még az alapokat sem lehet elsajátítani, nem hogy önvédelmet. Egy rendes önvédelmi tudás (heti 2 edzéses óraszámban) 5 év kemény munkába kerül. Ennyi idő ugyanis, amíg a harci technikák reflexszerűen bele nem ivódnak a tanulóba (izommemória) így azt tudja használni éles helyzetben, ahol nincs idő gondolkodni. 3 hónap maximum csak az elméletre elég, önvédelmi tudásra korántsem. Esetleg talán csak akkor, ha 3 hónapon át, minden nap 6 órás edzések vannak, ahol csak 1-2 technikát gyakorolnak orrvérzésig. Talán akkor, de még akkor sem...

2012. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Sok mindennel egyetértek, az aikido nagyon szép, mondhatni a ju jitsu legfelső foka ..."


Nem, az Aikidonak már nincs köze a jutsuhoz, pontosabban elődjéhez az Aikijutsu Daito Ryu-hoz, sem a modern ju-jitsuhoz vagy nevezzék bárhogy is. A ju-jitsu küzdeni tanít. Az Aikido pedig egy idealizált harcművészet páros formagyakorlatokkal.


"3 hónap alatt még az alapokat sem lehet elsajátítani, nem hogy önvédelmet"


Önvédelemhez 3 technikátkell tudni: orrbavágás, tökönrúgás és azt, hogyan kell bekapcsolni a riasztó szirénát :) Nem harcolni kell megtanulni, hanem azt, hogyan védd meg magad bármi módon. A gyakorlás ahhoz kell, hogyan ismerd fel a veszélyes helyzeteket, hogyan viselkedj, hogyan tereld el a támadó szándékot. (De ez meg már off lesz, nem is folytatom)


Kyokushinkai: Akiket én ismerek kyosokat ők tradicionális kyokushinkait csinálnak, abban van önvédelem és földharc is a kumite és a versenyek mellett.

2012. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!