Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sokszor olvasom harcművészeti...

Sokszor olvasom harcművészeti klubok oldalán, hogy nem számít az erőnlét, állóképesség, hanem inkább a technika. Én ezzel nem teljesen értek egyet. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintem igen fontos a megfelelő erőnlét. Szinte mindenben, miért pont itt lenne kivétel?
2012. jún. 6. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is Veled értek egyet, nagyon is fontos a fizikai felkészültség minden harcművészethez, persze amennyiben nem egy kifejezetten lágy, belső stílusról van szó. Szerintem a klubok is ezt jól tudják, és inkább úgy gondolják, hogy a stílus elkezdése nem igényel erőnlétet, tehát nyugodtan kezdje el mindenki az aktuális szintjétől függetlenül, és ott megedződik.
2012. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Még annyit hozzátennék, hogy az meg megint más kérdés, hogy edzéseken nem kellene nagyon erősíteni, azt mindenki magának is meg tudja csinálni. Edzésen ne azzal menjen az idő.
2012. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt azért írják, mert még így is akad rengeteg olyan jelentkező aki túl kezdőnek érzi magát illetve kezdő csoportot keresnek. Egy normális edzésen a kezdők és haladók együtt dolgoznak és nem a totál kezdők bohóckodnak egymással.


Az erő, erő-állóképesség, anaerob állóképesség fontos a harcművészetekhez, de ennek mindenkinek a saját felelőisége erről gondoskodni. Egyrészt ahogy a második írta felesleges időpazarlás az edzésből, az edzők általában nem felkészültek az ilyesfajta edzés modern alapokon fekvő megközelítésében illetve 10-20-30 ember 10-20-30 féle szinten van a fizikai felkészültség terén így nem lehet egy egységes hatékony programot létrehozni.

2012. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez baromság!Jó technikával nem bírod végig az x menet...Bizony kell állóképesség nem is kicsi!Kesztyűztem én már olyannal(ökölvívás), aki sokkal jobb volt technikailag az első 3 menetben amíg bírta,aztán meg kif.ngott!Utána már nem volt nehéz dolgom...
2012. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megfelelő állóképesség és erő nélkül nincs hatékony önvédelem. Az igaz, hogy a lágy stílusoknál minél jobb az ember technikája, annál kevesebb nyers erőt kell belefeccölni. De az állóképesség ott is kell. Persze, a harcművészet arról szól, hogy a gyengébb legyőzze a nagyobbat, én is le tudok győzni olyan embereket, akik nyers erőben jóval a szintem fölött vannak. De egy 40 kilós ropi-rambó aligha tud legyőzni egy 70 kilós, jó kondícióban levő embert, lehet akármilyen technikás. De hogy konkrét példákat is mondjak, gondolom mindenki halott Masutatsu Oyama karatemesterről, aki puszta kézzel legyőzött egy bikát. De ott van az aikido, melynek meglehetősen lelkes gyakorlói úgy hirdetnek, hogy az erőfeszítés nélküli erő. Nos az aikido alapítója, Morihei Ueshiba a maga fénykorában 80 kiló tiszta izmot nyomott, és a seregben megkapta a "tetsujin" (vasember) titulust is. De ott van Takeda Sokaku a Daito Ryu Aiki Jujutsu nagymestere. Igaz, ő nem volt erős (izomerőben) elég csenevész ember volt, 157 centi, és a súlya is 50-60 kiló körül mozgott. Mégis a gyorsaságával, időzítésével, valamint pszichikai megfélemlítésével korának egyik legjobb harcosa volt. De nem jelenti azt, hogy nem volt erős, sőt igen komoly állóképesség kell egy tömegverekedéshez. Szóval nem mondható el, hogy a híres japán mesterek, ne lettek volna kemények sőt... Aki látott egy századeleji felvételt egy japán judo edzésről, az pontosan tudja, hogy baromi erősek voltak.


Szóval ez a +nem kell hozzá erő stb" csak egy megszokott marketing duma, amivel becsalogatják a kezdőket. Thai box edést sem úgy hirdetnek, hogy "na itt szétverjük a fejedet, hogy kemény legyél"...

2012. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
17:28 a kérdés harcművészetekre vonatkozott, itt nincsenek menetek.
2012. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

gondolom abból indulnak ki,hogy a harcművészet élet halál harc és mint ilyen ideális esetben,élesben,nem tart tovább a küzdelem 5-10mp-nél.

a küzdősportban viszont az állóképesség az alfa és omega.

az esetek nagy százalékában az győz,aki jobban bírja tüdővel.

amúgy meg a shaolinok bitang kemény állóképességi edzéseket is végeznek,sőt a fél napjuk erről szól,uh az oldal állítása sántít.

2012. jún. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!