Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha minden nap futok 1 órát...

Ha minden nap futok 1 órát lassú tempóban érhetek el vele zsírcsökkenést?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 10:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Nem az én sem vitatkozásnak fogom fel a dolgot de ezt most meg kell értened... tegnap kezdtem a fogásomat erősíteni mert hiába bírja a hátam a súlyt mint az állat, ha a fogásom/alkarom nem elég erős megtartani azt. Szóval felnéztem a youtubera keresni egy formabontó gyakorlatot... találtam is egy tökéleteset, de miközben csináltam az egyik 6,5kgos tárcsa kicsúszott a kezemből pont rá a lábujjamra. Aztán nem sikerült benyomni az ebédem amiért megint morcos vagyok... elmaradt a próbám (színdarab), izomlázas az alakrom és már vagy 3 hónapja nem voltam nővel... De nem rinyálok tovább, remélem estére egy kicsit jobb kedvem lesz majd edzés után és mindenképp szeretném folytatni ezt a beszélgetést már amikor kicsit is frissebb vagyok...
2011. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 °:Amigo:° ***** válasza:

Bocsi, de én rohadtul unok ám laikusokkal vitatkozni, a másik kérdésnél leírtam....

A futás nem éget zsírt, csak úgy érhetsz el zsírcsökkentést, ha a kalóriabeviteledet alacsonyan tartod. Ha napi 1 órát futsz, az segít annyi KALÓRIÁT (nem zsírt) elégetni, hogy negatív legyen a kalóriamérleged.

Ennyi!

szerintem ezért nem érdemes napi 1 órát futni, főleg ha a káros hatásait is figyelembe vesszük az ízületekre.

Heti 3 konditermi edzéssel többet elérhetsz, magasabb szintre emelheted a nyugalmi anyagcserédet és szebb formája lesz a testednek. (ami a futásról nem mondható el)


Alapok:

[link]

2011. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 °:Amigo:° ***** válasza:

Mi szükség edzőre ?

Ez komoly?

Nézz szét itt a kérdések között! Az átlag ember semmit nem tud ezekről, még a Te tudásod is hiányos, hát még Gipsz Jakabé, aki lemegy edzeni én egy szabályos fekvenyomást nem tud csinálni, a táplálkozásról meg annyi fogalma van, hogy azt eszik, ami finom (és olcsó).


Aki nem tanulta, az SOHA nem fogja megérteni ezeket....

Te vagy a tipikus magyar proli -már megbocsáss- aki maga szereli az autóját, kifesti a lakást, és még az orvosnak sem hisz el semmit, mert nincs szüksége szakemberekre, annyira okos és mindenhez ért.... nos ilyen nincs ! Én nem értek mindenhez, csak ehhez és nem járok az autószerelők fórumára okoskodni, maximum kérdezni....

2011. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:

Kedves Amigo!

Elolvastam a többi hozzászólásodat is egy másik kérdésnél, és onnan is továbblinkeltél....


Lehet te belefáradtál a vitatkozásba a laikusokkal.

De ez nem az én bajom. Ettől még ha valamiben kételkedem, és te hozzámszólsz, vagy a kérdéshez, akkor aszem jogosan kérdezhetek. :-)


Én 15 éve futok versenyszerűen. Előtte 12 ébet birkóztam. Mindig törekedtem a fejlődésre, a "tökéletesre" olvasgattam, képeztem magam.

Ez nem jelenti azt, hogy mindent jól tudok. Erre azért tértem ki, hogy én is adtam sok kezdőnek tanácsot, és belefáradtam. Az én bajom volt, ott is hagytam azt a futós topikot. Nem bírtam már naponta válaszolni arra, hogy milyen cipőt vegyek, mennyit fussak egy bizonyos táv leküzdéséhez.


ha csak szebb formáról beszélünk lehet nem érdemes annyit futni. Bár nem csak erről van szó.


Szebb formárért meg nem kell feltétlen konditerembe menni.

Szerintem.


Látszik, hogy te egyből támadásnak veszed a "szakmád" ellen szóló érvet.

Ha valaki edzeni akar és fogyni, akkor edző nélkül is lemehet terembe, attól még lehet eredméynes, pozitív a mérlege. Szerintem. Persze nem kétlem, hogy hozzáértővel, hozzáértéssel jobb eredmlényt tud elérni, de nem kell hozzá feltétlen edző.


Amúgy nem a proli vagyok. Tévedsz, pont hogy a legtöbb dologba nem fogok bele,mert nem értek hozzá.

De azt gondolom az éremnek két oldala van. te lehet csak az egyiket látos. nem hiszem, hogy mindig csak egy megoldással érhető el az eredmény. legyen szó bármiről.


Aki nem tanulta soha nem érti meg?

Úgy érted, aki nem tanulja meg, az nem fogja érteni ugye? Mert nem mindegy.


És amivel még nem értek egyet, hogy te úgy tünik, hogy a konditermi edzést tudod csak értékelni. ha valaki nem kedveli a konditermet, de szívesen sportol aktívan. Lejárok időnként MMA edzésre. Futok akár 120 kilométert. Önmagam edzésével nyertem már országos bajnokságot is!

Tudom lehetnék jobb is akár egy edzővel. mert pl.:a nyújtáshoz nem értek, de az edzésem nem rossz. Nekem működik ez a pulzusméréses dolog (maffetone)

Mellette sziklát mászok, túrázok.


Elhiszem, hogy több kalóriát égetek mint amit fogyasztok, ezért nem hízom.


De azt hiszem, hogy te csak a te szemszögedből látod a dolgokat.


persze én hajlandó vagyok engedni, és megfelelő ismeret birtokában lehet igazat adok neked. De szerintem ez az erővel leigázó csak nekem lehet igazam módszer nem működik.


Én aszem próbáltam normálisan írni. ha te megbántódtál, az már nem az én bajom.


Szerintem.


De belátom nincs értelme itt vitatkozni. Túl hossző ez a téma, és aszem be kell látnom, hogy egy beszélgetés alkalmával lehet másképp alakulna a nézőpontunk megvitatása.


Neked is sok sikert kívánok! :-)

2011. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 °:Amigo:° ***** válasza:

Na, most nekem sincs időm, hogy utánanézzek amit említettél, de majd este visszanézek.

Amit Te csinálsz, -az életmódod- az egy dolog, hogy neked ez működik. Azért azt elismerheted, hogy az átlagember nem szokott ennyit mozogni, nincs ilyen szinten sem és nekik teljesen más az igényük. A legtöbben hetente 3x jutnak el hozzám a terembe és 1-1,5 óra jut edzésre ilyenkor.

Tehát a leg hatékonyabb, célirányos módszert kell választanunk, az eredmény érdekében (most főleg a fogyni vágyókra gondolok).

Ennyiből kihozom a maximumot, amit ki lehet. Mindenkinél tudunk eredményt elérni és mindenki elégedett is vele, mert tudja hogy ennyi idő -és energia ráfordítással az ő kis 10-15 kilós fogyása szép eredmény és ráadásul tartós is lesz.

Nekem pedig átlagos emberekkel kell dolgoznom (általában). így értelmezd amit írok....

2011. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:

Ez a hozzászólásod sokkal szimpatikusabb volt. és beveszi a gyomrom. :-)


Köszönöm a választ, és a türelmet.

Már sokkal jobban értelek.

2011. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:

Fruits Punch Samurai !

nem irigyellek,ha ennyi minden összejön én is ki szoktam lenni...


Kívánom a legjobbakat egészség, és Nő terén is.

És köszönöm a véleménynyilvánításod.

2011. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Köszi, de nem szeretném én ennyivel zárni a dolgot :) mindenképp szeretném felvenni veled majd a kapcsolatot, úgy gondolom sok mindent tanulhatnánk egymástól... ezenfelül várom amigo válaszát is, hiszen ígérte utána néz a dolgoknak... és még visszajön este. Majd kicsit később írok privátot!
2011. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Jó... megvan! Nem kell ide se privát üzenet se semmi! Ez a mondat zavart csak meg, ezt nem értettem: "tapasztaltam mikor körbefutottam a Balatont, hogy eltünt a verseny végére a mellem, vállam" Azon gondolkodtam, hogy lehetséges, ez de aztán beugrott pusztán csak víz! Mint most utánanéztem (bár nem biztos, hogy igaz) a zsír is képes vizet megkötni. Akkor nem a zsírtsejteid száma csökkent, futás közbe hanem az átmérőjük. Ezt könnyen elő lehet idézni mondjuk ha beöltözöl vastag téli cuccba és úgy mész el edzeni vagy csak szimplán beülsz szaunázni. Tényleges zsírégetés nem történik, pusztán vízveszteség ami azt a látszatot kelti, hogy szálkásabb lettél.


Ez az én elméletem, várom az amigoét is :)

2011. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:

Hát lehet valami az elméletben, mert ez megmagyarázná, hogy pl.: a birkozók ugye nem "fogynak" csak vizet veszítenek.(szinte)

Amikor fogyasztottam a versenyekre akkor nyáron így beöltözve ahogy írod melegítőkbe, széldzsekiben futotottam, edzettem.

Sok vizet veszítettem. A mérlegelésen megvolt asúlyom, de össze voltam esve. Másnap mikor a verseny volt egy esti kajálással, ivással szinte ugyanannyi volt asúlyom, mint egy héttel, vagy kettővel előtte.


Másrészt én azért írtam amit írtam, mert amikor a mitokondrium-ról olvastam, meg szénhidrátfelhasználásról, úgy emlékszem, hogy : ha nem viszek be x mg fehérjét a hosszútávú mozgás alatt, akkor nem képes a szervezet rendesen feldolgozni a szénhidrátot, és izmot fog égetni.


lehet nem fogalmaztam jól, de a lényeg szempontjából ez maradt meg bennem.


Talán elő tudom halászni, hogy hol olvastam, és pontosan hogy fogalmaz, ha fontos.


Án ebből gondoltam, hogy izmot égettem. Emlékeim szerint inni ittam eleget, volt bringás kísérőm, de amelegben nem bírtam enni. Szinte semmit nem ettem. de annyira, hogy a reggelire még egy zsömlét sem ettem meg.

2011. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!