Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha minden nap futok 1 órát...

Ha minden nap futok 1 órát lassú tempóban érhetek el vele zsírcsökkenést?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 10:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Én értékelem, hogy ilyen sokat sportolsz/sportoltál de ez nem azt jelenti, hogy érted is a dolgot. Az este hat után nem evés a világon a legnagyobb hülyeség amit tehetsz a testeddel... és én is a zsírégető pulzustartományra gondoltam amikor azt mondtam, hogy hülyeség és, hogy nincs.


Most magyarázzam el? Nem elég, hogy el vagyok kenődve még győzködni is kell téged... ez most esélytelen, egy csomószor leírtam már keress vissza... nem muszáj elhinni ezeket a dolgokat amiket írok...

2011. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:

Linkeld be, küld el privátban amit leírtál.

Érdekel. tudom, hogy nem azt jelenti a spk sport, hogy értek hozzá, de igyekszem utánaolvasni a hallottaknak, gondolt, vélt dolgoknak.


Nekem működik. Amúgy ismered a maffetone edzést?

Mert az alapján és nem csak nekem igen sikeres edzés végezhető!

Boros Miklós ultrafutó powerhikker oldalán olvasható egy cikk az eredeti angol cikk magyar fordítása aszem.

ha érdekel linkelem, nekem nagyon bejön!

2011. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:

Nekem ez nagyon bejön, és ezen az oldalon van még egy két hasznos elmélet szerintem.


Így is azt gondolod, hogy nincs zsírégető tartomány?

[link]

És továbbra is tartom, hogy érdekel az általad leírt vélemény. az eszmecseréből azt hiszem nem lehet bajunk.

:-)

2011. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:

Ja és kedves kérdező szerintem a fehérjét, inkább edzés után érdemes bevinni a szervezetbe, így tudtommal jobban tud regenerálódni az izom.


Bár én a "vega" nem eszem húst étrenddel kevés fehérjét fogyasztok és edzések utána tejsavófehérje turmixot iszom.

Eddig edzések után, kiégettnek és fáradtnak is éreztem magam, (pedig alacsony intenzitáson edzettem) mióta fehérjét fogyasztok sokkal jobb a helyzet.

2011. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Szóval a kedvedért, de csakis a te kedvedért megpróbálom ismét röviden összefoglalni...


Miért nincs zsírégető pulzustartomány futásnál?

A válasz mi sem egyszerűbb, mert a zsírégetés sohasem edzés közbe történik. Már a séta is túl van azon a küszöbön ami váltja a valódi zsírégetést a szénhidrát/fehérje használattól. Persze a futás baromi jó zsírégető, de csakis közvetett módon pont úgy mint pl az úszás, biciklizés, súlyzózás vagy bármi más. Mind képes zsírégetést előidézni de sohasem edzés közbe. A zsír nem tud elég energiát biztosítani a tényleges mozgáshoz. Ha létezne a zsírégető tartomány felesleges lenne diétázni, és a testépítőknek szálkásítani, minden edzés után futnának egy órát, másfelet azt szevasz volt zsír nincs zsír... sajnos ez nem ilyen egyszerű.


Joggal vetődik fel benned a kérdés, hogy akkor mikor égetünk ténylegesen szó szerint zsírt?

A válasz az előzőnél is egyszerűbb akkor amikor még a gyaloglásnál is kevesebb az energia igényünk, de csakis abban az esetben ha kevesebb kcalt vittünk be mint amennyit a testünk ténylegesen felhasznál. Vagyis a zsírégetés, netezés, alvás, olvasás, tv nézés közbe lép fel.


Ha van még kérdésed konkrétan tedd fel hírtelen ennyi jutott eszembe...

2011. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim válasza:

Ja és ha igazán hosszú futás, edzés alatt nem fogyasztasz egy minimális fehérjét, akkor azmot fogsz égetni.

Nyilván ebbe is bele lehet kötni. Olvastam, tapasztaltam mikor körbefutottam a Balatont, hogy eltünt a verseny végére a mellem, vállam. Nem tudtam "eleget" enni a nagy melegben.

2011. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:

És te ezt hol olvastad, tanultad?

Mert értem amit mondasz, de kételkedem.


És mi a avéleményed a maffetone elméletről? miért működhet? Miért használják, hiszeónek bene élsportolók?


Persze nem minden edzéshez jó. nyilván inkább kitartó, állóképességi sportágaknál hasznos.

2011. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Elolvastam így nagyjából amennyi erőm volt hozzá, de mint mondtam nagyon jól hangzik de nem igaz sajnos. Legalábbis a zsírégetős része nem... persze jó egy pulzusmérő, hogy a legjobban ki tudd használni a rendelkezésedre álló időt, távot, de ennyi. Maximalizálhatod az elégetett kalóriát, de a zsír nem ettől fog égni.


4 éve foglalkozom a témával, nem csak tanultam a dolgokat, hanem tapasztaltam is.


Foggalmam sincs mi az a "maffetone elmélet" ennek majd utána nézek amikor egy kicsit több élet lesz bennem. Bocsánatot kérek, hogy most ennyire el vagyok kenődve főleg amikor egy ilyen információra éhes emberrel beszélgetek, de most hulla vagyok.

2011. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, pont most ugrott fel az a kérdés amit említettem, itt nem csak én hanem amigo is válaszol aki kicsit több mint 20 éve személyi edző, ha nekem nem is hiszel, neki nyugodtan teheted, a tudásom felét tőle szereztem... amit linkelt utoljára a válaszoknál azt is nézd meg!


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2011. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:

ok köszi, akkor nem fárasztalak tovább.

elolvasom, abból bajom nem lehet. :-)


Mondjuk az én élettapasztalatom meg az, hogy van aki nem ismeri el a másik, vagy másfajta módszer eredményességét, nem csak sportra értem.


Mert akkor esetleg kuncsaftot bukna..


De ez már az én bajom, én vagyok ilyen kétkedő a személyi edzőkkel kapcsolatban :-)


Nem hiszem, ha valaki egy kicsit is figyel magára, figyel az étkezésére, és mozog, akkor mi szüksége lenne edzőre.


hacsak nem versenyre készül, vagy maximalista az illető.

Kivétel erősíti a szabályt persze: -)


Na nem vitatkozom, túl hosszú ez a téma, és így nem is lehet rendesen eszmét cserélni.


Sok sikert, és minden jót kívánok! :-)

2011. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!