Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A capoeira mennyire hatékony?

Ledzep kérdése:

A capoeira mennyire hatékony?

Figyelt kérdés

utcán, mint önvédelem megállja a helyét?

mennyi idő lehet megtnanulni?

aki tanult már vagy tanulja mit gondol milyen? könnyű nehéz, vagy azért egy átlagos ember képes rá hogy megtanulja?


2011. jún. 13. 23:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

hát tavaly láttam nyáron mikor kint voltam bécsben...és sztem brazilok voltak....

szóval nem is itthon láttam....

itthon olyanokat látok ahoz képest hogy az tényleg csak tánc

2011. jún. 15. 00:08
 12/14 anonim ***** válasza:

most azt akartam írni, hogy "hát ez van"

de tényleg ez van, M.országon nem nagyon oktatnak kombatív célra capoeirát. egy ismerősöm bunyózott egy brazik capoeirással Óváron, tőle tudom hogy mik is rejlenek valóban ebben a művészetben. nos.. amúgy eddig én is azt hittem hogy csak tánc, persze azt úgy gondoltam hogy Brazília mélyén, ki tudja lehetnek még érdekes dolgok, de jó hogy azért 1-2 ember kiszivárgott ezzel a tudással. már akik a harc részével foglalkoznak. egyszer láttam Pesten egy téren capoeirásokat, kicsit néztem őket, deee... nagyon jó volt, faja előadók. nem gondoltam arra hogy harcművészetet parodizálnak mert még a végén nem lettem volna érzelmi semleges. és az nem jó ha feldühít valami.


sajna itthon kevés esélyed van, de írogass ezen az oldalon, meg használd ki az internetet.. ki tudja.. én per pillanat nem is olyan jó pénzért tanítok, hátha akad egy capo. mester aki ha nem is olcsón de átadja a tudást.

2011. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Nos igen, a capoeriához hozzátartozik egy csomó más is.

Ha azzal akarsz verekdni az iszonyat melós lesz.

Bármiben előbb érsz el sikert.

Ha meg verekedni nem tudó embert akarsz elkergetni akkor tök mindegy,hogy miyen harcművészet melyik rúgásával tallod el.

De egyszerűbb keményen a lábai közé rúgni,ezt nagyon tanulni sem kell :-)

2012. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Látom jó régen tetted fel a kérdést, úgyhogy a válasz nem csak nekedszól, hanem mindenkinek aki érdeklődik a capoeira után, leírom a saját véleményemet eddigi tapasztalataim alapján:


Mint önvédelmi sport... Attól függ, aki állítja hogy a capoeira nem több egy tánc/játéknál az kétségtelen, hogy nem ért hozzá. Hatékonyságát tekintve vannak benne utcai harchoz jól használható elemek, de mivel sok sok más egyéb is tartozik bele, ezért azt, amit egy önvédelem centrikus küzdősportból 2 év alatt megtanulsz itt kb 10-15 év alatt tanulod meg, bár ez attól is függ hogy ki tanítja, és a capoeira mely területére helyezi a hangsúlyt (akrobatikára? rúgásokra? gáncsokra? zenére? ...). De ha az önvédelem az elsődleges szempont, akkor nem ajánlom, használható éppen, de nem a legeffektívebb. Javaslom nézd meg Mestre Virgulino 1-2 videóját, mutat olyan rugásokat hogy nem tudsz olyan gyorsan pislogni ahogy ő rúg, de hát ő már születése óta csinálja.


Hogy mennyi idő megtanulni... ez életkor, elhivatottság, és tehetség kérdése is, illetve hogy mennyi időt tudsz bele fektetni. Szerintem ha nagyon szorgalmas vagy, külön is edzel, erősítessz is, és akrobatikát is tanulsz, szerintem egy 4 év után meg fogsz lepődni, mire vagy képes. Maguk a mozdulatok gyorsan tanulhatóak, én 2 év alatt úgy érzem elég sok mindent megtanultam, ami nehéz az magának a mozgásstílusnak az elsajátítása. Tanultam már kéz nélkül cigánykerekezni, hátraszaltózni, keményeket rugni, de a mozgásstílust még mindig nem tudtam elsajátítani, márpedig csak akkor lesz szép is és hatékony is az egész, ha ezt megtanulja az ember.


A nehézség szintén edző és idő függő, ha szeretnél ügyes lenni akkor ne gyere ki úgy edzésről hogy nem izzadtad rongyosra magad :) Az első 2-3 hónap nekem nagyon kínlódos volt (bár elég kövéren kezdtem azt azért hozzá tenném :D ). Ídővel megszokja a szervezeted a leterheltséget, és azon kapod magad, hogy 2-300 rúgást csináltál egy edzésen, de meg se kottyant.


Egyb én is hasonló kérdésekkel kezdtem még, de ne aggódj, ha elkezded csinálni értelmüket fogják veszíteni, csak próbáld ki és majd rájössz hogy miért :)


Hajrá!

2015. febr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!