Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Capoeira az hatékony?

A Capoeira az hatékony?

Figyelt kérdés
Mármint mondjuk, ha belém kötne valaki, akkor capoeira-val megtudom magamat védeni? Tudom, hogy vannak más stílusok is, de most konkrétan erre vagyok kíváncsi. Azt is tudom, hogy sokan inkább táncnak tartják, de azért csak tanítanak edzéseken pár hatékony rúgást vagy lábsöprést. Vagy csak tényleg az ilyen akrobatikus bemutatókra gyúrnak edzéseken?
2011. máj. 13. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt a videót ismerjük.
2011. máj. 13. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Az edzőtől függ, mi például megtanultunk egy nagyon minimális bemutatósdit, meg akrobatikát, és rengeteget erősítettünk. Szerintem egyensúlyérzéket, fizikai erőt ad, és közelharcra jó fogásokat mutat, olyan mint egy birkó.
2011. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egy profi capoeirás inkább így tolja :

http://www.youtube.com/watch?v=CsbVyGtQo4g&NR=1

2011. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
kiválló testfelépítést csinál, és jó kondíciót. Szép rúgásokat, lábsöpréseket és földreviteleket lehet tanulni. Hiánya hogy a kéztechnikákat nálunk nem tanítják, valamint a védekezése az utcai harcban nem állja meg a helyét, azonban egy felerősödött kocsmatölteléket azért le tudsz verni vele. Utcán is alkalmazható de tény hogy önvédelemre nem ezt a célszerű tanulni.
2011. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A capoira kiváló a nagy semmire. Annyi, hogy esetleg megtanulsz szaltózni meg ilyenek de az utcán úgy összevernek mint egy zacskót teli szarral. Kezd el boxolni kick boxolni vagy karatézni.( aikido szintén alibi)

A legjobb az MMA de arra sajnos nincs nagyon lehetőség Magyarországon.

2011. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lilith27 válasza:
Mi az az MMA?
2011. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az MMA a Mixed Martial Art rövidítése, ami különböző harcművészetekből lett összegyúrva. Eléggé durva, lányoknak én nem ajánlanám, persze sok közöm nincs hozzá. :D Viszont a capoeirával is le lehet szerelni embereket egy bizonyos szint után, ismerősöm könnyedén leszerelte kedves embertársainkat, akik az ATMnél a pénzére pályáztak.
2011. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!