Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A capoeira mennyire hatékony?

Ledzep kérdése:

A capoeira mennyire hatékony?

Figyelt kérdés

utcán, mint önvédelem megállja a helyét?

mennyi idő lehet megtnanulni?

aki tanult már vagy tanulja mit gondol milyen? könnyű nehéz, vagy azért egy átlagos ember képes rá hogy megtanulja?


2011. jún. 13. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Előszőr gondolj bele, az utcán csinálnál olyan mozdulatokat? Mire megcsinálod az ellenfél már leütött téged :DD:D


Amugy capoeira az tánc + küzdősport egybe amugy meg én nem ajánlom minek? Tanulj Muay Thai-t (Thaibox) :)

2011. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem rossz az, csak nálunk sz*rt oktatnak. Ami itt van az főleg táncikálás, a harcművészethez nem sok köze van.

Ha jó alapot akarsz utcára akkor rengeteg szorgalom, jó reflexek, villámgyors gondolkodás és egy tisztességesen oktatott harcművészet kell egy jó mester alatt (nálunk ilyenből nincs sok).

A capoeira meg lehet, hogy nagyon látványos, de ha utcán küzdesz senki nem fog megtapsolni érte.

2011. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Amúgy igaz, nálunk szarul oktatják ezeket a küzdősportokat.

Muay Thai -> Menj Thaiföldre és tanulj mestertől mert ami itt megy az nem Thaibox ennyi.


A többiről nem tudok mit mondani gondolom ugyan ez.

2011. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hát nem is azért akarom tanulni hogyha a szükség úgy hozza, akkor megtapsoljanak, csak annyi hogyha 1 vagy 2 emberke belémköt aki nem tanult semmit max boxolni....esetleg az olyan jóféle karatét mint én( amivel semmi nem ér)....akkor legyen egy kis előnyöm
2011. jún. 14. 10:18
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! megpróbálom röviden összefoglalni..

1. az ökölvívást jól oktatják itthon, aki gyakorlottabb ökölvívó, van pár év rutinja az relatíve erős. ha más nem addig üti az ellenfelét amíg mindenképp súlyos lesz az összsérülés amit okoz. de meg tudja ezt csinálni.

2. capoeirát nem tudsz M.országon tanulni. néhány mester van elvileg aki capoeirát oktat. a többi csak tánc, feltételezem evidens, hogy tánccal nem győzhetsz olyan felett, aki mondjuk annyit edzett mint te, viszont támadásokat és védéseket gyakorolt.

3. tájbox: itthon kb. csajoknak fittness edzésnek jó. már Thaiföldön sem olyan brutális a téma mint régen, itthon meg.. ne tűnjön alaptalannak amit írok: itthoni tájboxolókat rendszerint (az ő szabájaik szerinti küzdelemben) lenyomják birkózók, boxolók.

szerinted utcán akkor nagyon nagyon hatékony egy sport, ami még más sportoknál is gyengébb? (általában nem hasonlítgatunk össze stílusokat, de ez nem stílus hanem egy misősíthetetlen sz.r)


szóval ez igaz capo.-ra is. sajna rá kell ébredni hogy nagyon nehéz itthon megtanulni harcolni. középszerű önvédelmi rendszerek, tájbox és capo.tánc van elterjedve :) meg persze a kamu karaték és aikido... én is kezdtem valahol tehát választani kell aztán megedződni, deee.. jól kell tudni választani, és ku.rva keményen edzeni hogy értelme is legyen.

vagy rögtön találni egy "profit" aki félreteszi az elveit hogy gyenge vagy meg amúgy is minek tanítson, és tényleg edz téged.

2011. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Na most az egyszer egyetértek veled. :DDD

Itthon amugy tényleg nem tudnak semmit tanítani.

Meg tudod mit utálok? Mikor egy fehér ember akar tájboxot tanítani na az is valami.

Amúgy Thaiföldön még azért lehet sok olyat találni aki rendesen tud és profi szinten.

2011. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=UJKR4cOt2Dc

ilyen szinten meg lehet itthon tanulni a cpoeira-t?

2011. jún. 14. 22:21
 8/14 anonim ***** válasza:

hmm.. szerintem nem :/ és még mindíg nem látom (ebből a videóból) a gyakorlati harci alkalmazását. igazából néhágy rúgás volt ami viszont jó volt.


Utolsó: de mivel nem tudom ki vagy, így nem tudok kinek örüljek hogy egyet ért velem o_O

2011. jún. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

hát igazából harcot mármint capoeira harcot már láttam élőben és elég brutál...mondjuk az egyik csávó már 10 éve csinálta állítólag...

azóta tetszik...csak akárhol nézem 50% tánc amit tanítanak....az meg annyira nem érdekel

2011. jún. 14. 22:53
 10/14 anonim ***** válasza:

igen, a capoeira brutál. de ezt minden harcművészetről el lehet mondani. a karate is brutál, csak nem ezt a sz.rt kell alapul venni amit itt el akarnak adni.

akiket élőben láttál nem tudod megkérdezni hol tanulnak?

2011. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!