Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak-erősödjek sikeres...

Hogy fogyjak-erősödjek sikeresebben?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, kb. 66 kiló, és olyan 160cm körül.

3hónapja elkezdtem járni edzőterembe,főleg azért, hogy kicsit lefogyjak, és izmosodjak is azért.. Van mell, hát, váll, tricepsz, bicepsz.És has mindennap. Inkább most kezdem el mint vagy 5 év múlva 3x ekkorán.. Eddig nem sok minden látszik, csak a karomon kicsit. Főleg a hasamról szeretnék.. meg a mellem is izmosabb legyen, meg úgy minden.

Faterom régen edzett, és megmatadt neki ilyen Muscle Zyme tömegnövelő. (ha nem tévedek..)

[link]

Én ilyet szedhetek? Segít valamit, hogy a zísrból izom legyen? Ír valami ilyesmit..

Vagy valami mást vegyek esetleg? Vagy hagyjam ezeket?

Nem tudom mit írjak még. Kajálni étteremben szoktam fél menüt.. De még otthon is eszek utána ilyen kenyereset, meg vacsora is hétköznap ilyen, gondolom ez nem a legjobb, de 2en vagyunk itthon, ezért nem főz anyám mindig csirkét meg ilyenek..


2011. máj. 31. 22:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

mark86


minden ami nem kezdő átmozgató!

2011. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

köszi.

átolvastam megint, nemtudom mivel lettem jobb, eddigis értettem ezeket, de én nemtudok diétázni, nem mondhatom az étterembe hogy adjál 100 g csirkét meg 60 g rizst.. aerob edzést se tudok, mert nincs pl. futópad ahol én edzek.

és rosszul írtam, ez nem tömeznövelő, hanem fehérje.. tehát táplálék kiegészítő, hús helyett, ettől is hízok?

2011. jún. 2. 22:52
 13/19 anonim ***** válasza:

mark86


nem kell futópad a futáshoz! a táplálékkiegészítő nem helyettesíti a változatos,kiegyensúlyozott étrendet!

tudod mit? fekvőtámasz,hasprés,lábemelés,guggolás,húzódzkodás,tolódzkodás,kitörés! ezt nyomasd!

2011. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
hasprés lábemelés van az edzésbe, húzodzkodni meg tolóckodni még nemtudok.
2011. jún. 3. 06:53
 15/19 A kérdező kommentje:
de ua nemtudok kiegyensúlyozottan enni, akkor nem szedhetem? csak edzés után
2011. jún. 3. 06:59
 16/19 anonim ***** válasza:

igazából eheted akkor is (gyógyszert szedünk, kaját eszünk ;) ) és nem is teljesen felesleges, mert tényleg koncentrált tápanyag edzés után, igazóból ez működik, jó ha rögtön megkapja a szervezeted, de ha tegyük fel amúgy egész nap éheznél, akkor az a kis plusz még nem ad hozzá sokat.

nyilván nem éhezel nap közben, nem kell túlmisztifikálni.. akinek ez az élete, az napi 6x pont úgy és annyit eszik ahogy azt megtervezte, és meg is lesz az eredménye.

ha te úgy eszel ahogy tudsz, edzés után nyomsz fehérjét, egész nap nyomsz fehérjét (húsok stb.) és eleget eszel, teljesen természetes hogy izmosodni fogy az edzéssel :)

2011. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

mark86


az a helyzet hogy akárhogy eszel, ha egész nap zsíroskenyér megy nem lesz fejlődés,de edzés után még az se engedheti meg magának hogy éhezzenek az izmai aki nem tud rendesen kajálni! dextróz kellene hozzá!

az megint érdekes kérdés hogy ha elfogy (ezt ugye apádtól "örökölted").fogsz-e rá áldozni!

amúgy Aczél barátom mindent leírt ami szükséges!!

2011. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

fogyni szeretnék jobban..

meg max ebédre tudok húst enni, de akkor se mindig azabaj..

2011. jún. 4. 01:31
 19/19 anonim ***** válasza:

az alapvetően pech, mert az ember mindenevő, és egy ember bonyolultságú lénynek szüksége van rengeteg építőanyagra (sok eszeniális aminosavra) amit növényekből kevésbé lehet nyerni. egyrészt mert növényekben eleve kevés fehérje van, másrészt az sem pont jó összetételben.

de vannak vegetárius testépítők, szóval szójával meg lehet azért oldani sokmindent.. végülis a szója azon kívül hogy nem túl nyerő, egy takarmány növény még tápláló, tehát jobb híján azért nem semmi cucc az a növény.


fogyáshoz tartsd az energiadeficitet, talán akkor dobj össze egy szójafehérje tápkiegre (ez olcsóbb) és egyél babot, más hüvelyeseket -> ezeknek magasabb a fehérjetartalma. tudsz konzervet is enni, nem kell hogy minden nap azt főzzenek neked. konzervnek a levébe oldódnak ki fehérjék, csak egy tanács hogy ne öntsd le. meg persze oldódnak ki puffasztó hatású anyagok is.. ha így hat rád akkor mégis öntsd le, ezt tapasztald ki.

2011. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!