Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a terv jó lesz...

Szerintetek ez a terv jó lesz tömegeléshez?

Figyelt kérdés

170cm vagyok 67kg.

Van rajtam ugyan felesleg vagy 5-6kiló de senki nem ajánlotta a diétát és a fogyást amíg nem tömegeltem és nem szedtem fel elég izmot!

Testalkatom endomorf. Amit venni akarok majd az edzésekhez az tömegnövelő , vitamin és fehérje.

Kajám így nézne ki:

Napi 5kaja plusz az edzés utáni tömegelő.

reggeli : 100g zab + power protein(30g)

edzés előtti 2 kaja : 2x 100g csirke és kb 2x 40g rizs

edzés utáni két kaja : 2x100g csirke 40g rizs , másikhoz 150g zöldség.

Edzés utáni tömegnövelővel vagyok gondban.

Igaz tömegelésnél fehérje 2xtestkg ch pedig 5xtestkg

Ez nálam akkor kb 140gramm fehérje és kb 350gramm ch.

Jumbora gondoltam mint edzés utáni tömegelő. Vele pont kijön a ch-m 310grammra fehérjém pedig 200grammra. Nem túl sok a fehérje?

Össz kalória 2300lett , de bb-n a kalkulátor 4000!kcalt mutat , ami szükséges lenne.

60gr mogyoróval fel tudom vinni 400kcal-al de fehérje is több lesz 10el.

A Jumbotol nem híznék el nagyon? Olcsóbb és jobban kijövök vele mint a volumassal.

Veszek még reggelre Power Proteint , vitaminnak pedig Multi pro pakot.

Heti 3x edzenék. teniszkönyökeim vannak , ennek ellenére lenne valamicske fejlődés?

Ha valami nem jó akkor várom a tippeket.


2010. okt. 14. 18:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"amatőr szinten nem lényeg hogy tejsavót vagy kevert proteint használsz."


Azért lükeségeket ne írjatok már. Hogy lenne mindegy, hogy valaki szójából vagy tejsavóból viszi be a fehérjeadagját. Nagyon nem egy szint a kettő.

2010. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ki kell hogy ábrándítsalak de baromira nincs különbség.Mivel kevert protein(nem csak szója) az amino profilja jó.Pl a whey pronál sokkal jobb csak a szemedet kéne kinyitni.

Egyedül a felszívódás sebessége jobb a tejsavónak de ez az ami nem számít amatőr szinten.Csak ezt erőlteti a sok okos a sárga honlapon mert 2x annyi

2010. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

jumbo prof is szar?

az is túlzottan zabos?

mert abba csak 85gr ch van plusz reggeli zab az úgy 140g plusz 1 csomag gyorsrizs és 250gr ch meg is van.

viszont fehérjém megint sok lesz , mert reggeli turmix csirke jumbo összesen: 170gramm

ez a malto nem hízlal? Van olyan hatékony mint a többi tömegelő?

2010. okt. 14. 22:29
 14/15 anonim ***** válasza:

A legtöbb tömegnövelőben maltodextrin vagy dextróz van.

A jumboval meg nem az a baj hogy túl sok zab van benne hanem az hogy zab van benne.Edzés utánra az nem jó.Akkor gyors ch kell.

2010. okt. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 clint ***** válasza:
konkrétan a szója kb olyan gyors mint a savó, szóval még ebben sincs sok külömbség. Egyedül annyi, hogy a biológiai értéke nagyobb a savónak, de manapság kiderülnek ujabb és ujabb dolgok, pl sokan jobban fejlődnek szója-savó keveréktől. (Kormány Mihály a magyar testépítés igen elismert alakja pl aki rajong a szójáért)
2010. okt. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!