Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a terv jó lesz...

Szerintetek ez a terv jó lesz tömegeléshez?

Figyelt kérdés

170cm vagyok 67kg.

Van rajtam ugyan felesleg vagy 5-6kiló de senki nem ajánlotta a diétát és a fogyást amíg nem tömegeltem és nem szedtem fel elég izmot!

Testalkatom endomorf. Amit venni akarok majd az edzésekhez az tömegnövelő , vitamin és fehérje.

Kajám így nézne ki:

Napi 5kaja plusz az edzés utáni tömegelő.

reggeli : 100g zab + power protein(30g)

edzés előtti 2 kaja : 2x 100g csirke és kb 2x 40g rizs

edzés utáni két kaja : 2x100g csirke 40g rizs , másikhoz 150g zöldség.

Edzés utáni tömegnövelővel vagyok gondban.

Igaz tömegelésnél fehérje 2xtestkg ch pedig 5xtestkg

Ez nálam akkor kb 140gramm fehérje és kb 350gramm ch.

Jumbora gondoltam mint edzés utáni tömegelő. Vele pont kijön a ch-m 310grammra fehérjém pedig 200grammra. Nem túl sok a fehérje?

Össz kalória 2300lett , de bb-n a kalkulátor 4000!kcalt mutat , ami szükséges lenne.

60gr mogyoróval fel tudom vinni 400kcal-al de fehérje is több lesz 10el.

A Jumbotol nem híznék el nagyon? Olcsóbb és jobban kijövök vele mint a volumassal.

Veszek még reggelre Power Proteint , vitaminnak pedig Multi pro pakot.

Heti 3x edzenék. teniszkönyökeim vannak , ennek ellenére lenne valamicske fejlődés?

Ha valami nem jó akkor várom a tippeket.


2010. okt. 14. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél tömegnövelőt.Vegyél maltodextrint és azt keverd a power proteinnel edzés után és kész a tömegnövelő.Olcsóbban kijössz és amatőr szinten nem lényeg hogy tejsavót vagy kevert proteint használsz.

A rizst megemeled és jó is vagy ch szempontjából.

Másik.A 67 kilódhoz felesleges bevinni 200g fehérjét.120g körül bőven elég és 250-300g ch.

A teniszkönyökök nem fogják a fejlődésedet hátráltatni csak jobban kell figyelned pl a nyomásoknál letolásnál és evezéseknél

2010. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 clint ***** válasza:

a jumbo nem való edzés utánra.

Hízlalni hízlal, mert sok ch van benne, és el vannak ájulva, hogy a kilók jönnek, csak sajna épphogy az izmozatot nem növeli, nem regenerálja edzés után és a kilók csak zsírt jelentenek. De napközbeni vagy reggelinek jó lesz, csak kissé nem éri meg az árát (a ch 90 %-ban olcsó zabpehely, és szölőcukor, bárhol vehetsz pár száz ft-ért)

2010. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

akkor mit ajánlotok?

rizst nem akarok annyit ennyi mert csömöröm van tőle.

ha csak annyi fehérjét vinnék be akkor alig ennék amikor kajálok. a 400gr csirke megsütve is olyan kevés , főleg elosztva. 1 kis marokra jön ki az egész és 1 óra múlva már éhes vagyok.

tömegnövelőt azért akarok mert a rizst utálom és nem birok annyit enni belőle.

A jumborol mindenki azt mondja edzés utánra a legjobb.

Ajánlanátok akkor valamiket olyan 30ezerért?

ebből 5 ezer a multi pro pak marad 25.

A sima fehérje és maltrodexines keverés nem adja nekem.

Most lesz havonta pénzem rá és valami olyan kellene ami kezdőknek tökéletes.

2010. okt. 14. 20:47
 4/15 clint ***** válasza:

ha mindenképp scitec mániás vagy akkor inkább mass20 vagy volumass 35.

De bármilyen tömegnövelő jó, bárhonnan veszed, csak ne zabpelyhes legyen. Hallod a scitec az egy kis cég, ha olyan jó lenne a zabpehely edzés után nem gondolod, hogy a nagy cégek is csinálnák??

A zabpehely rostokat tartalmaz ami meghosszabítja a tápanyagok felszívódását akár többb órával, edzés után gyors tápanyagra van szükség ( a jumbo ch részének nagy része zab)

2010. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nem vagyok scitec mániás én csak annyit kértem , hogy valamit ajánljatok.

volu-t a könnyen hízóknak ajánlották , bár elég borsos az ára.

esetleg más ötlet ami nem scitec?

2010. okt. 14. 21:30
 6/15 anonim ***** válasza:

Mint írtam a legolcsóbban akkor jössz ki ha a fehérjéhez maltodextrint keversz.Ha van rá még annyi keret akkor maltodextrint és vitargot.


Ha nem szereted a rizst akkor még maradnak a hüvelyesek(bab,lencse)krumpli vagy zab(nem csak reggelinek jó).Ha van fehérjéd felesleges még külön tömegnövelőt is venni amikor otthon is kikeverheted.

2010. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
a gáz megint , hogy reggeli zab plusz a mass 20 vagy volumass összesen 100-110g ch. Kell akkor 2 csomag gyorsrizs ami megint elég sok nekem , egyszerűen nem bírok annyit enni belőle.
2010. okt. 14. 21:40
 8/15 A kérdező kommentje:

hát majd meglátom akkor , még nem tudom mi legyen.

egyébként mennyi kcalt kellene bevinni? ahogy írtam nekem igen kevés , elvileg meg 4ezer kellene.

2010. okt. 14. 21:41
 9/15 anonim ***** válasza:

de ha edzés után 100g maltodextrint belenyomsz a fehérjédbe vagy egész nap megiszol 3 turmixot és 1be beleraksz 50-50g-ot az már +100g ch

Jó dolog hogy ennyire számolgatod a kalóriákat csak baromira felesleges.

Egyél reggel tojást meg zabot

második kajának rizscsirkét

Utána 1 power protein turmixot maltodextrinnel

még1 rizscsirke

még1power turmix(ebbe is mehet malto)

valami nasi

lefekvés előtt sovány túró azt csá

2010. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ha hajlamos vagy a zsírosodásra amúgy sem árt viszonylag alacsonyan tartani a ch-t(legalábbis figyelni rá)
2010. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!