Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 4 hónap alatt (szinte) 0-ról...

4 hónap alatt (szinte) 0-ról lehetséges felkészülni egy félmaratonra?

Figyelt kérdés
Szegeden lesz november végén egy jótékonysági félmaraton, amihez most nagyon kedvet kaptam. 19 éves lány vagyok, jelenleg 45 kg, sajnos így érettségi előtt-alatt eléggé elszoktam a sporttól, előtte kocogtam, de akkor sem túl sokat, 2-4 km-t. Szinte 0-ról lehetséges elérni a félmaraton szintet 4 hónap alatt átlagos képességekkel? Esetleg valami tanács?

2022. júl. 23. 21:21
 1/6 anonim válasza:
100%
Nem.
2022. júl. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Az ilyen esetekre találták fel a doppingszereket
2022. júl. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg meg lehet csinálni, de nagyon céltudatosan kell rá készülni, és a leírtak azt sejttetik, hogy minimális rá az esélyed.

A cél csak a táv teljesítése lehetne, helyezés, győzelem kizárt, de ahhoz is szigorú, kitartó, céltudatos edzésmunka kellene, heti 4-5 edzésnappal.


[link]

2022. júl. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
45 kg? A hosszútávfutók gyakran vékonyak, de ha te a nulláról indulsz akkor gondolom nem a sok edzéstől vagy ilyen vékony. Én először biztos beszélnék szakemberrel, mert így pillanatok alatt 40 kg alatt leszel ha elkezdesz komolyan edzeni. Az egy dolog, hogy az edzések totál kifognak ütni, de még a szíved is megállhat.
2022. júl. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%
Persze, hogy lehetséges. Kezdj el futni, attól semmi bajod nem lesz, aztán meglátod hogy bírod.
2022. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A félmaraton és a négy hónap az kb határeset, ha nagyon elszánt vagy, akkor lehetséges, futásnál sok minden fejben dől el.

Ahhoz, hogy a távot sikeresen teljesítsd, kezdőként csak lazább futásokat végezz, hetente egy hosszú futással, fokozatosan növelve a távot, mint például ebben az edzéstervben (ami az ingyen elérhetők között az egyik legjobb): [link]

Ha egyszer sikerült megállás nélkül 15-16 km-t lefutni, és nem nyírt ki, akkor készen is állsz a félmaratonra. Két dolgot nem lehet eleget hangsúlyozni: az edzéseken ne a sebességre koncentrálj (6:00-7:00 perc/km közötti tempó teljesen reális kezdőknek), és csak fokozatosan emeled a távolságot, de hetente.

Amúgy a helyedben beneveznék egy rövidebb, mondjuk 10 km-es távolságra, egy jó félmaraton alapos szenvedés tud lenni úgy a 15-17. km táján 😅 A 10 km-hez pedig hetente kevesebbet is kell fuss, kisebb eséllyel sérülsz le és fele olyan nagy megerőltetés sem, mint a félmaraton. Karitatív eseményeken gyakran szerveznek rövidebb távokat is, a cél, hogy minél többen támogassanak egy ügyet.

Ha van kérdésed még, szívesen válaszolok.

2022. aug. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!