Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelességem-e beengedni a...

Kötelességem-e beengedni a szomszédot hogy szépítse a háza oldalát?

Figyelt kérdés

Alapjáraton megtenném, de nem vagyok otthon.

Augusztus 31-én jövök haza. A szomszédom pedig Aug 06-7-8.-án szeretne átjönni hogy csinálja.


Megmondtam neki hogy ezért Angliából nem repülök vissza (csak ha fizeti), és nem is postázok el neki a kulcsról egy másolatot.


Eddig nem voltunk rosszba, egyszer régen már átjött ilyesmiért, beengedtem, megcsinálta amit akart pár óra alatt és elköszönt, akkor nem volt gond, de most hogy megtudta már a feljelentéssel is dobálózott, mert hogy ezt előírja a törvény, hogy be kell engedni.


Mellesleg én még azt is mondtam neki hogy átmászhat, csak ha nem tud vissza, akkor sem repülök haza :D


Tehát: Mi lesz ha nem jövök haza Aug31-ig, és csak utána tudom átengedni?


2018. júl. 24. 19:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
38%
Egyrészt nem írtad hogy a lakásból jutni csak az udvarra. Másik hogy érdekes hogy eszébe se jut itt senkinek hogy csak úgy beengedjen egy szomszédot szivességből. Mindjárt ügyvéd meg törvények. Hihetetlen rosszindulatú emberek vannak.
2018. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
60%

#12-nek:

A kedves szomszéd kezdte a rosszindulatot avval ,hogy feljelentéssel fenyegetőzött! Hogy is van? Amilyen az adjon-Isten,....

2018. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
19%
Honnan tudod? Nem hinném hogy röktön feljelentéssel kezdte volna. Nyilván először megkérdezte normálisan. Miért kezdene bárkibrögtön fenyegetni
2018. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Természetesen azután kezdte hogy mondtam nem fogok hazarepülni csak ezért.

Amúgy nem is fogok.

2018. júl. 24. 20:24
 15/32 anonim ***** válasza:
Szorgalmi jog és igen, köteles vagy beengedni. DE csak akkor mikor engedélyezed. Ha ez aug.31 akkor aug.31
2018. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Természetesen. Erre való a szolgalmi jog.
2018. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

"Szorgalmi jog és igen, köteles vagy beengedni."

Van bejegyezve szorgalmi jog a tulajdoni lapon?!

Ne akarjatok már olyan k..va okosak lenni! Ha én lennék a szomszédja, nagyon hamar fontolóra venné a költözést!

2018. júl. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
27%

#18 vagyok:

A telekhatárodon belülre csak indokolt estben, hatósági segédlettel, hatósági tanú jelenlétében jöhet be, ha te azt nem engeded! Ha tiltás ellenére bejön, fizikai erőszakot alkalmazhatsz a jogos védelmi helyzet keretein belül, megkísérelve az eltávolítását! ITT EGY PONT!

2018. júl. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
26%
Összegezve, még mindig ott tartunk hogy szívességet kér, tehát nem kellene fenyegetőznie! Nálam azonnal elvágta volna magát, onnantól kezdve a törvény BETŰJE szerint játszanék! Szerintem hamar "beleszaladna" valamibe, ami éppen a kezem ügyébe kerülne! Annyi kellene hozzá hogy meglássam a telkemen!
2018. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
28%
Még valami! Megfogad szépen egy ipari alpinistát, és az kötélről szépen megcsinál neki bármit! Hogy sokba fog kerülni? Ki a f..t érdekel? Nem kellett volna fenyegetőzni!
2018. júl. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!