Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelességem-e beengedni a...

Kötelességem-e beengedni a szomszédot hogy szépítse a háza oldalát?

Figyelt kérdés

Alapjáraton megtenném, de nem vagyok otthon.

Augusztus 31-én jövök haza. A szomszédom pedig Aug 06-7-8.-án szeretne átjönni hogy csinálja.


Megmondtam neki hogy ezért Angliából nem repülök vissza (csak ha fizeti), és nem is postázok el neki a kulcsról egy másolatot.


Eddig nem voltunk rosszba, egyszer régen már átjött ilyesmiért, beengedtem, megcsinálta amit akart pár óra alatt és elköszönt, akkor nem volt gond, de most hogy megtudta már a feljelentéssel is dobálózott, mert hogy ezt előírja a törvény, hogy be kell engedni.


Mellesleg én még azt is mondtam neki hogy átmászhat, csak ha nem tud vissza, akkor sem repülök haza :D


Tehát: Mi lesz ha nem jövök haza Aug31-ig, és csak utána tudom átengedni?


2018. júl. 24. 19:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

Szomszéd vagy kivárja vagy keritést ugrik😂

A feljelentgetése meg tök mindegy,mire valaki kézbe venné az ügyet,ön már otthon lesz,szomszéd megoldja amit akar és annyi!

2018. júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
18%
Hihetetlen hogy szomszédok ilyenen vitáznak. Szóval átmászhat de kulcsot nem adsz neki. Belehalnál ha elpostáznád neki a kapukulcsot? Ha szét akarna nézni vagy ellopni valamit bármikor átmehetne kulcs nélkül is úgyse vagy itthon. Elpostázod és visszadja ha hazamész. Otthon se vagy nem is zavarna bármit is csinál.
2018. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
17%
Ez már direkt kinlódás a másikkal. Nehogy már tudjon boldogulni.
2018. júl. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Postázz te kulcsot basszus országokon át :D

Úgy hogy pont oda ahol nyílik, a mellette lévő házba megy. (Mellesleg a posta se 1ft ajánlottan, elsőbbségivel)


Úgy van hogy a lakásba nyílik az ajtó, onnan lehet kimenni az udvarba. A lakásomba ne menjen be még a szomszéd se :D

2018. júl. 24. 19:21
 5/32 A kérdező kommentje:
Amúgy akkor mi van ha egy elhagyatott házról van szó? ott sincs más megoldás mint az átmászás. Én ezt megengedtem neki.
2018. júl. 24. 19:26
 6/32 Molyember ***** válasza:
82%
Persze, majd előírja a törvény, hogy repülj haza külföldről, amikor éppen neki megfelel. A jó viszony már úgyis ugrott, ne foglalkozz vele, majd megcsinálja, amikor te is ráérsz.
2018. júl. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
97%
Ha az ingatlanához állagmegóvási, javítási céllal csak a te telkeden keresztül fér hozzá, akkor erre lehetőséget kell biztosítanod számára. Viszont ez nem azt jelenti, hogy azonnal, az hogy te csak egy hónap múlva tudod ezt megtenni, azt el kell fogadnia, főleg, hogy csak csinosításról van szó.
2018. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
28%

#7 vagyok.

Nem részletezem hogy miért, de én biztos vagyok benne hogy nem vagy köteles! Majd esetleg ha visz magával hatósági tanút!

2018. júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
8%

#7 #8-nak.

Hallottál már ipari alpinistáról? A kutyát nem érdekli hogy az neki mennyibe kerül!

2018. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
22%

#7 vagyok.

Túl nagy a pofája ahhoz képest hogy szívességet kér.

2018. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!