Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem kötelességem kifizetni?

Nekem kötelességem kifizetni?

Figyelt kérdés

Érdkelődtem egy weboldal, iránt ami mai napig nincs eladva, facebookon, mailben felvettem az eladóval a akpcsolatot, nem kaptam róla hivatalos dolfokat részleteket meg hogy miről is van szó pontosan.

Ez egy nagy árkategóriájú weboldal állitólag.

Pár nap múlva , mielőtt személyesen találkoztam volna az eladóval hogy x napra leszerveztek időpontot, és hogy akkor vigyem a 10 milliót irjam alá és kpban fizessem ki.

Majd én még aznap előtte való nap visszamondtam hogy álljunk el. Ez igy nem lesz jó.

Másnap találkoztam az eladóval, elmondtott az oldalról nagyvonalakban néhány dolgot. Majd közölte ha nem fizetem ki a 10 milliót vagy nem foglalkozom le, akkor fizessek ki 100 ezret, annyit követelnek tőlem.

És csinált egy elektronikus számlát.

Hogy az eddigi felemrült költségeit állitólag nekem kell mint egy érdeklődőnek kifizetni. Mondtam oké majd kifizetem. Semmilyen számlát nem irtam aláá, nem kelett aláirni, semmit nem tüntetett fel, semmilyen szerződést nem irtam alá.

Megkérdztem erről sok mindenket hogy nehogy fizessek, neki.

Miért fizetnék amikor érdeklődő voltam és érdeklődtem egy üzlet iránt, ?

ha nem veszem meg akkor fizessek , vagy 4 napon belül birósághoz fognak fordulni.

Később azt irtam mailben, hogy örüljek hogy leült velem beszélgetni, és hogy azért nem számolt fel költséget, meg hogy telefonáltunk egymással később ennek is számolt fel költséget mailben.

És stb..

És hogy nekik állitólag van jogászuk, és hogy többet is kövelhetnek tőlem., és stb.

Az oldalt amugy még mindig nem tudák eladni, 8lehet nem véletlenül).

ÉS tőlem kérnek pénzt ha nem veszem, vagy nem fizetem ki nekik, és ez már átment zsarolásba, zaklatásba, nem hagynak békén, emailt irtak nekem, hogy elkedezik a birósági procedurát az ő jogászukkal és stb.

Nekem kell valamitől félnem?

Ki kell fizetnem?

Ilyet irt hogy én facebookon elismertem hogy kifizetem, a 100 ezerte. De előtet azt irta idézem: Bemásolom:



"en sok mindent megertek

de az uzlet nem jatek

ha neked is van ceged vallalkozasod akkor ezt erted

leirom, hogy fogunk uzletet kotni

1. Holnap megjelenik mindenki a megbeszelt helyen es idopontban

2. Mi visszuk a szerzodest, te hozol annyi penzt amennyit tudsz

Kézfogó, jövő héten tali

3. Jovo het kedden

ugyanott talalka

es a maradek penzt kifizeted

ebben maradtunk telefonon es most is ehhez tartjuk magunkat

megj: az hogy kinek vagy a tulaja es hogy honnan jon ossze a penz nem erdekel

megmondom oszinten hidegen hagy

Ha holnap nem jelensz meg a megbeszelt helyen es idopontban

es kedden sem tortenik semmi

akkor

1. Kiszamlazzuk az eddig felmerult koltsegeinket feled

ha ennek ellenerteke nem erkezik meg hozzank

3 napon belul

akkor jon a 2. pont

hogy feljelentest teszunk csalad es megtevesztes miatt

remelem bement az info

es ennek fenyeben tudunk tovabb targyalni"


Kértem tőle hivatalos számlát, meg feltüntetni amiről nem kaptam, semmit talán kifizettem volna úgy. De semmit nem kaptam.


Erre meg ezt irta:"Nem szükséges feltüntetni mivel az hogy én leültem veled tárgyalni az maga több mint 100 000 Ft.

tehat orolj neki hogy csak ennyirol kaptad a szamla"


2017. szept. 11. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát téged vastagon át akarnak verni... Milyen váddal vinnék bíróságra?
2017. szept. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csalás, miatt :D vagyis azt irta emailben. Biróságra viszik HA nem fizetem ki a 100 ezret merthogy én állitólag azzal védekeznek hogy ÉN jeleztem a adásvételi szándékot, és hogy jelenleg meg augsuztusban pénteken, és midnenféle információ nélkül fizessek ki 10 milliót és vegyem meg a weboldalt, és irjam alá a papirt. Utolsó pillanatban visszamondtam, de amugy sem lenne kötelezettségem kifizetni úgy, hogy nem kaptam róla információkat. Nem tudom milyen emberek élnek a Földön , . ha valaki megnéz egy lakást, és érdeklődik, a tulaj nem számol fel költésget hogy ha nem veszi meg. meg akkor fizessen be ennyi meg ennyi összeget A végént már átment szarolásba. és már csak 4 napom van hátra azt irta, és elinditja a birósági procedurát.
2017. szept. 11. 14:54
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizess! Nem viszi sehova.
2017. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tuti volt már ez a kérdés.


Egyébként hülyeség, amit akarnak, nem volt előzetes szerződés semmiről, így csak termékbemutató volt. Valamiért nagyon kell nekik a pénz.


Szedd össze az ehhez kapcsolódó anyagokat, s menj be a rendőrségre, nem egészen törvényes az ilyen követelőzés, zaklatás.

2017. szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

És ha elviszi biróságra vagy akármi? Az oldal a hirdető oldalon azóta 10szer van meghirdetve minden héten ujból. Senki nem vezsi meg. A webertek szerint 3 milliót ér, nekem meg elakarták adni 16 millióért, akciósan 15 millióért.

És hogy foglalozzam le 10 százalékkal, és ha x idő után sem veszem meg akkor a foglalot elbukom. De ha nem veszem meg, nem fizetek foglalót akkor fizessek be 100 ezret, vagy biróságra viszik, akkor meg már 200 ezerrel fenyegetőznek.

2017. szept. 11. 15:11
 6/16 A kérdező kommentje:
Volt már ilyen kérdés, de mai napig nem unták meg az eamil küldözgetést és nagyon unom már átment zaklatásba is,
2017. szept. 11. 15:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem viszik! Ha fizetsz lúzer vagy. Ha fenyegetnek akkor feljelented. Semmi jogalapja nincs a követelésüknek!
2017. szept. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt szerződéskötés? Nem volt. Akkor nem vagy köteles fizetni egy fillért sem.

4-esnek meg igaza van. Jelentsd fel őket zaklatásért.

2017. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azzal vdéekeznek hogy én jeleztem irásban az adásvételi szándékot és a 100 ezret hogy nekem azt ki kell fizetnem. Előzetes megfélemlités volt az ő részéről Amit láthattok.

Hogy ha nem fizetem ki, vagy nem megyek el a találkozóra akkor felejent megtévesztésért és csalásért. Igy félelmebn irásban azt irtam oké, kifizetem a 100ezret. de találkozzunk,

találkoztunk, és kiállitott ügye elketronikus számlát, elmondott az oldalról egy bemutatót, majd hazaértem is emailben átküldött egy számlát, ami ven van tüntetve egy szolgáltatás amit nem vettem igénybe meg hogy fizessem ki neki a bankszámlájára 100ezer forintot.

Semmi számlát, nem irtam alá, sem szerződést, se semmit.

De ők ezzel védekeznek hogy én jeleztem a vételi szándékot , meg hogy kifizetem a 100 ezert. És stb.

Amit kértem tőle, hogy mutasson hivatalos papirt arról hogy miért fizessek vagy mit fizessek ki és stb. arról semmi papírt vagy egyéb hivatalos okmányokat nem kaptam.

2017. szept. 11. 15:30
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Van baj ha nem érted!
2017. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!