Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem kötelességem kifizetni?

Nekem kötelességem kifizetni?

Figyelt kérdés

Érdkelődtem egy weboldal, iránt ami mai napig nincs eladva, facebookon, mailben felvettem az eladóval a akpcsolatot, nem kaptam róla hivatalos dolfokat részleteket meg hogy miről is van szó pontosan.

Ez egy nagy árkategóriájú weboldal állitólag.

Pár nap múlva , mielőtt személyesen találkoztam volna az eladóval hogy x napra leszerveztek időpontot, és hogy akkor vigyem a 10 milliót irjam alá és kpban fizessem ki.

Majd én még aznap előtte való nap visszamondtam hogy álljunk el. Ez igy nem lesz jó.

Másnap találkoztam az eladóval, elmondtott az oldalról nagyvonalakban néhány dolgot. Majd közölte ha nem fizetem ki a 10 milliót vagy nem foglalkozom le, akkor fizessek ki 100 ezret, annyit követelnek tőlem.

És csinált egy elektronikus számlát.

Hogy az eddigi felemrült költségeit állitólag nekem kell mint egy érdeklődőnek kifizetni. Mondtam oké majd kifizetem. Semmilyen számlát nem irtam aláá, nem kelett aláirni, semmit nem tüntetett fel, semmilyen szerződést nem irtam alá.

Megkérdztem erről sok mindenket hogy nehogy fizessek, neki.

Miért fizetnék amikor érdeklődő voltam és érdeklődtem egy üzlet iránt, ?

ha nem veszem meg akkor fizessek , vagy 4 napon belül birósághoz fognak fordulni.

Később azt irtam mailben, hogy örüljek hogy leült velem beszélgetni, és hogy azért nem számolt fel költséget, meg hogy telefonáltunk egymással később ennek is számolt fel költséget mailben.

És stb..

És hogy nekik állitólag van jogászuk, és hogy többet is kövelhetnek tőlem., és stb.

Az oldalt amugy még mindig nem tudák eladni, 8lehet nem véletlenül).

ÉS tőlem kérnek pénzt ha nem veszem, vagy nem fizetem ki nekik, és ez már átment zsarolásba, zaklatásba, nem hagynak békén, emailt irtak nekem, hogy elkedezik a birósági procedurát az ő jogászukkal és stb.

Nekem kell valamitől félnem?

Ki kell fizetnem?

Ilyet irt hogy én facebookon elismertem hogy kifizetem, a 100 ezerte. De előtet azt irta idézem: Bemásolom:



"en sok mindent megertek

de az uzlet nem jatek

ha neked is van ceged vallalkozasod akkor ezt erted

leirom, hogy fogunk uzletet kotni

1. Holnap megjelenik mindenki a megbeszelt helyen es idopontban

2. Mi visszuk a szerzodest, te hozol annyi penzt amennyit tudsz

Kézfogó, jövő héten tali

3. Jovo het kedden

ugyanott talalka

es a maradek penzt kifizeted

ebben maradtunk telefonon es most is ehhez tartjuk magunkat

megj: az hogy kinek vagy a tulaja es hogy honnan jon ossze a penz nem erdekel

megmondom oszinten hidegen hagy

Ha holnap nem jelensz meg a megbeszelt helyen es idopontban

es kedden sem tortenik semmi

akkor

1. Kiszamlazzuk az eddig felmerult koltsegeinket feled

ha ennek ellenerteke nem erkezik meg hozzank

3 napon belul

akkor jon a 2. pont

hogy feljelentest teszunk csalad es megtevesztes miatt

remelem bement az info

es ennek fenyeben tudunk tovabb targyalni"


Kértem tőle hivatalos számlát, meg feltüntetni amiről nem kaptam, semmit talán kifizettem volna úgy. De semmit nem kaptam.


Erre meg ezt irta:"Nem szükséges feltüntetni mivel az hogy én leültem veled tárgyalni az maga több mint 100 000 Ft.

tehat orolj neki hogy csak ennyirol kaptad a szamla"


2017. szept. 11. 14:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Tuti volt már eza kérdés válaszolónak.



Mélyen tisztelettel köszönöm neked, Megirtam neki előbb amit irtál, és ettől "megidjetek", azt modnták, hogy remélem visszakapom a sorostól, meg hogy menjek a fe..é és sztornozták a számlát. Azt irta. Ettől az egy mondat után , amit megirtam nekik.

Köszönöm.

2017. szept. 11. 15:33
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, megy ez.
2017. szept. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek ócska kis csalók. Ne fizess egy fillért sem! Ha sokat ugrál, mondd meg neki, hogy a te költségeid 200.000Ft-ra rúgnak, úgyhogy azt szeretnéd kiszámlázni nekik. ;-)
2017. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%
Ezek csalók ! Többet ne keresd őket. Csak írásbeli vételi szándék a jogerős, az hogy mit írták fészbukon nem számít.
2017. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést csalási kísérlatért és zaklatásért! Ezt már pár hónapja is kiírtad, ha azóta írogat, az zaklatás
2017. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hobbiból azért én feljelenteném őket zsarolásért. Aztán lehet perelni őket a lelki megrázkódtatásért.


Amúgy meg, ha ennyire naív vagy, akkor előbb inkább tanulj az üzleti világról, mielőtt bárkivel is találkozol...

2017. szept. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!