Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nők miért dönthetnek 3...

A nők miért dönthetnek 3 életről mások beleszólása nélkül?

Figyelt kérdés

Barátnőm 17, én 20 éves vagyok. Rendszeresen élünk nemi életet, de minden alkalommal gumival védekezünk. Sajnos így is volt már rá példa, hogy az kiszakadt.

Most szóba került, hogy mi lenne ha véletlenül besikerülne egy gyerek. Én azt mondtam hogy abortusz, hiszen én egyetemre járok, de ha ott is hagynám hogy dolgozni kezdjek, érettségivel max nettó 120-150 ezer forint körüli fizetést tudnék keresni. Ő gimnáziumba jár, tehát 8 általánossal sehova nem kellene, nem tudna dolgozni ( pláne nem gyerekkel az oldalán ).

Azt hiszem az én oldalam érthető: nem állunk készen családalapításra se lelkileg, se fizikailag, se anyagilag, ráadásul ez nem egy olyan szintű komoly kapcsolat, ahol már esküvőt és családot tervezünk.

Ő azt mondta hogy ha besikerülne, megtartaná, mert "mi van ha nem lehet később?". Az érv logikus és érthető, csak épp a körülmények nem megfelelőek.

Mégis ő egyedül döntheti el, hogy vállalja-e a gyereket, hogy én fizetek-e egy életen át gyerektartást, stb.

De miért dönthet egy nő 3 életről? Miért teheti tönkre a gyerek életét, hogy apa nélkül nőjön fel ( vagy úgy hogy az apja nem akarta ), miért teheti tönkre az apa életét hogy magához láncolja vagy egy életen át gyerektartást fizet úgy, hogy senki másnak nincs ebbe beleszólása?


2018. jún. 10. 04:33
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
A 49-es gondolom egy habzó szájú anyuka lehet.
2018. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:

#48

Szép a magyar nyelv és nagyon pontos értelmet tud mutatni a vele leírt mondat.

Azt írtam "el tudnám fogadni". Ez pedig egyáltalán nem azt jelenti hogy egyetértek vele hogy legyen így vagy támogatnám annak elérését, hogy így legyen.

De örülök, hogy a nevem már arra késztet, hogy valamit - bármit keress, csak bele lehessen kötni abba amit írtam.

2018. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!