Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nők miért dönthetnek 3...

A nők miért dönthetnek 3 életről mások beleszólása nélkül?

Figyelt kérdés

Barátnőm 17, én 20 éves vagyok. Rendszeresen élünk nemi életet, de minden alkalommal gumival védekezünk. Sajnos így is volt már rá példa, hogy az kiszakadt.

Most szóba került, hogy mi lenne ha véletlenül besikerülne egy gyerek. Én azt mondtam hogy abortusz, hiszen én egyetemre járok, de ha ott is hagynám hogy dolgozni kezdjek, érettségivel max nettó 120-150 ezer forint körüli fizetést tudnék keresni. Ő gimnáziumba jár, tehát 8 általánossal sehova nem kellene, nem tudna dolgozni ( pláne nem gyerekkel az oldalán ).

Azt hiszem az én oldalam érthető: nem állunk készen családalapításra se lelkileg, se fizikailag, se anyagilag, ráadásul ez nem egy olyan szintű komoly kapcsolat, ahol már esküvőt és családot tervezünk.

Ő azt mondta hogy ha besikerülne, megtartaná, mert "mi van ha nem lehet később?". Az érv logikus és érthető, csak épp a körülmények nem megfelelőek.

Mégis ő egyedül döntheti el, hogy vállalja-e a gyereket, hogy én fizetek-e egy életen át gyerektartást, stb.

De miért dönthet egy nő 3 életről? Miért teheti tönkre a gyerek életét, hogy apa nélkül nőjön fel ( vagy úgy hogy az apja nem akarta ), miért teheti tönkre az apa életét hogy magához láncolja vagy egy életen át gyerektartást fizet úgy, hogy senki másnak nincs ebbe beleszólása?


2018. jún. 10. 04:33
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
Így van, utolsó, ahogy már írták, ezt dobta a gép. Ha a férfi testében növekedne a magzat, akkor meg ő döntene, ennyire egyszerű.
2018. jún. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

És ekörül forog a kérdés, hogy a férfire rákényszerítik a nő döntésének következményeit, és annak nincs rá módja, hogy nyilatkozatot tegyen, hogy márpedig én ezt akarom/nem akarom, szóval így jártál.


Ezért született meg az a kérdés, hogy mivel természetesen a nőt nem lehet a gyereke megtartására vagy elvetetésére kötelezni, ne lehessen a férfit se.

2018. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
40%

"s ekörül forog a kérdés, hogy a férfire rákényszerítik a nő döntésének következményeit, "


Tévedés. Pont ezt nem érted, hogy a terhesség nemcsak a nő döntésének a következménye, márpedig a közös felelősség a fogantatástól fennáll. Nagyon fordítva ültök a lovon, fiúk. Vond ki a képletből az abortusz lehetőségét, és mindjárt látni fogod, hogy a férfi MEGKÖSZÖNHETI a nőnek, ha mentesíti őt a következményektől, de az abortusz mellőzése NEM MENTI FEL a felelősség alól.

2018. jún. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
39%

#42

Ahogy #43 is írta, nagyon fordítva vagy.

Nem abban van döntési joga a férfinak, hogy amikor MÁR teherbe ejtett egy nőt (mindegy, hogy véletlen vagy éppen "baleset" miatt történt védekezés ellenére) akkor mi legyen a magzattal.

Valójában bármennyire is elméletben a férfinak is van beleszólása, mivel a nő testében történik mindez és a nő testéhez kell egy abortusszal is hozzányúlni vagy éppen az ő teste hordozza ki a babát, így akarata ellenére nem hozható meg semmiféle döntés.

Sem arra nem lehet egy nőt kötelezni, hogy vetesse el a magzatát, sem arra, hog szülje meg ha nem akarja.

A férfinak addig volt önállóan döntési joga, amíg eldöntötte, hogy akar-e szexelni azzal a nővel vagy sem. Mert a szex bizony terhességgel járhat és 100%-osan elkerülni csakis szex nélkül, vagy nem hüvelyi közösüléssel lehet csak.

Ez olyan, mintha utólag akarnád eldönteni, hogy részt akarsz-e venni a balesetben, ami történik az autóval amibe beszálltál.

Hiába kötöd be magad, hiába figyelsz és vezetsz jól, azzal, hogy elindultál az autóddal, már vállaltad, hogy esetleg, minden odafigyelésed ellenére baleset történik veled. Ekkor már nem teheted fel a kezed, mondván most nem ér a nevem, kiszállok és oldjátok meg nélkülem. Már benne vagy a helyzetben és csak az adott helyzeten belül van döntési lehetőséged.

A terhességnél a férfi dönthet úgy, hogy szakít a nővel, de úgy is, hogy vele marad. Dönthet úgy, hogy apja lesz a gyereknek vagy csak fizeti az eltartásának, felnevelésének rá eső részét. Ez az amit egyedül eldönthet a nő nélkül és akár ellenében is.

Éppen így a nő sem döntheti el a férfi ellenében vagy helyett, hogy márpedig összeházasodnak és a férfi apaként kell a gyereke mellett álljon. Csak azt döntheti el, hogy megszüli-e vagy sem. És ez a döntése őt sokkal jobban fogja korlátozni, az életét befolyásolni, mint a férfiét - bárhogyan is döntsön.

Mert ha megtartja, akkor neki kell a felelősséget is vállalnia érte ha a férfi nem akarja, és a nő nem fog tudni úgy élni tovább ahogyan addig, nem tud úgy dolgozni, ahogyan addig. A férfi megteheti, hogy havonta fizet és kész, nincs több dolga, nem is kell lássa a gyerekét.

Ahogyan egy abortusz melletti döntés a férfinek csak ennyi, hogy nem lesz gyereke akkor éppen, attól a nőtől éppen. de a nőnek lehet, hogy életre szólő testi, lelki sérülést okoz és sajnos gyakran meddőséget is. Vagyis lehet, hogy soha nem lehet már gyereke utána.

Szóval dönteni akkor kell, amikor mé lehet dönteni arról, hogy legyen-e terhesség vagy sem. Amikor már meg van a terhesség, akkor bizony annak lesz végső szava, akinek a testében növekszik.

Egy kivételt tudok elképzelni, ha a férfi szeretné, hogy a gyerek megszülessen és nem akarja, hogy a nő elvetesse, a terhesség, szülés pedig a nőnek nem okoz kockázatot. Akkor el tudnám fogadni, hogy a nőnek ne engedjék az abortuszt.

2018. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
Ilyet se írtam még, de maximálisan egyetértek TakácsZs olvtárssal.:-)
2018. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Mikor ilyen kérdéseket látok,mindig örülök neki,hogy meleg vagyok:D
2018. jún. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én a Te helyedben sürgősen lezárnám ezt a kapcsolatot, addig amíg nem történik meg a baj. A gondolkodásotok nem egyforma, ebből csak baj lehet. Nagy az esély rá, így a leírtak alapján, hogy a barátnőd már minél előbb gyereket akar, tehát így akar téged megfogni. Nem Te lennél az első ilyen átb...@szott férfi a történelemben. És akkor min. 18 évig vagy még tovább fizethetnél mint a kefekötő.

Persze ez csak egy jótanács volt egy olyan nőtől akinek jelenlegi párját egy ugyanilyen megélhetési gyerekszülő aranyásó b..@szta át. Szerintem nem hiányzik még egy szerencsétlen sorsú férfi.

2018. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

"Egy kivételt tudok elképzelni, ha a férfi szeretné, hogy a gyerek megszülessen és nem akarja, hogy a nő elvetesse, a terhesség, szülés pedig a nőnek nem okoz kockázatot. Akkor el tudnám fogadni, hogy a nőnek ne engedjék az abortuszt."


Na, az egész elmefuttatásod lelőtted ezzel az utolsó mondattal. Ha el tudod fogadni, hogy egy nőt kötelezzenek arra, hogy kihordjon egy terhességet, amit nem akar, szüljön, ha nem akar, ott vagy ahol a fanatikus magzatvédők.

2018. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

"Persze ez csak egy jótanács volt egy olyan nőtől akinek jelenlegi párját egy ugyanilyen megélhetési gyerekszülő aranyásó b..@szta át. Szerintem nem hiányzik még egy szerencsétlen sorsú férfi."


Érzésem szerint te vagy átb..szva.

2018. jún. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
49-es mekkora egy paraszt vagy!!!
2018. jún. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!