Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nők miért dönthetnek 3...

A nők miért dönthetnek 3 életről mások beleszólása nélkül?

Figyelt kérdés

Barátnőm 17, én 20 éves vagyok. Rendszeresen élünk nemi életet, de minden alkalommal gumival védekezünk. Sajnos így is volt már rá példa, hogy az kiszakadt.

Most szóba került, hogy mi lenne ha véletlenül besikerülne egy gyerek. Én azt mondtam hogy abortusz, hiszen én egyetemre járok, de ha ott is hagynám hogy dolgozni kezdjek, érettségivel max nettó 120-150 ezer forint körüli fizetést tudnék keresni. Ő gimnáziumba jár, tehát 8 általánossal sehova nem kellene, nem tudna dolgozni ( pláne nem gyerekkel az oldalán ).

Azt hiszem az én oldalam érthető: nem állunk készen családalapításra se lelkileg, se fizikailag, se anyagilag, ráadásul ez nem egy olyan szintű komoly kapcsolat, ahol már esküvőt és családot tervezünk.

Ő azt mondta hogy ha besikerülne, megtartaná, mert "mi van ha nem lehet később?". Az érv logikus és érthető, csak épp a körülmények nem megfelelőek.

Mégis ő egyedül döntheti el, hogy vállalja-e a gyereket, hogy én fizetek-e egy életen át gyerektartást, stb.

De miért dönthet egy nő 3 életről? Miért teheti tönkre a gyerek életét, hogy apa nélkül nőjön fel ( vagy úgy hogy az apja nem akarta ), miért teheti tönkre az apa életét hogy magához láncolja vagy egy életen át gyerektartást fizet úgy, hogy senki másnak nincs ebbe beleszólása?


2018. jún. 10. 04:33
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
28%
Másképpen tenném fel a kérdést. Az állítólagos "apa" miért fekszik össze olyan nővel akivel nem gondolja komolyan a védekezést sem es a nő a hibás ha várandós lesz. Tartsa meg sőt a gyerektartast is levernem rajtad es nem erdekelne, hogy a fősiskolat befejezted vagy nem.
2018. jún. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
27%
Papa, ha felcsinálsz egy nőt, akkor nincs olyan, hogy jaj, csináljuk vissza, öljük meg, mert kényelmetlen. Az a kötelességed, hogy felneveld. Nem akkor kell dönteni, amikor már életet adtál neki, hanem előtte, amikor ott van a kezedben a gumi! A barátnőd tisztességes lány, hogy esze ágában sincs magzatot gyilkolni, te viszont szégyelld magad, te hernyó!
2018. jún. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
61%

Az első tipikus proli.


Ez úgy lenne a helyes, ha lemondhatna a férfi a gyerekről meg a tartásról.

Hidd el rögtön megoldódna a helyzet.

2018. jún. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

A 3-assal értek egyet. Én nem akarom mindenáron "megölni" a gyereket, de ha nincs beleszólásom abba hogy akarok-e egyet, legalább abba legyen hogy nevelni akarok-e.


1# "Az állítólagos "apa" miért fekszik össze olyan nővel akivel nem gondolja komolyan a védekezést sem"


De komolyan gondoljuk a védekezést. Soha nem fogom arra kényszeríteni a barátnőm hogy miattam szedjen fogamzásgátlót, pont ezért használunk MINDEN ALKALOMMAL gumit. De ha kiszakad, arról nem mi tehetünk.


"Tartsa meg sőt a gyerektartast is levernem rajtad es nem erdekelne, hogy a fősiskolat befejezted vagy nem."


Tartsa meg, de akkor ne az én pénzemen nevelje fel azt a gyereket, amibe beleszólásom se volt. Az én választásom kimerül abban hogy feleségül veszem a lányt vagy elhagyom és fizetek. Márpedig a valóságban nem ez a két opció van.


2# "Nem akkor kell dönteni, amikor már életet adtál neki, hanem előtte, amikor ott van a kezedben a gumi!"


Mint említettem minden alkalommal használunk. De ha kiszakad, arról egyikünk se tehet. Ilyenkor 2 dolgot lehet tenni: 72 órás tabletta ( amit a barátnőm nem hajlandó bevenni, én pedig nem kényszerítem rá ) vagy imádkozás hogy ne legyen gyerek mert még nem akarunk. De ha mégis besikerül, ismét két opció van: elvetetni vagy felnevelni. Márpedig ebbe nekem nincs beleszólásom és ez nem fair.

Ha meg akarja tartani, fel akarja nevelni, tönkre akarja tenni a saját és a gyerek életét, szíve joga. De mi az hogy nekem nincs beleszólásom abba, hogy akarok-e gyereket? Vagy akarok-e eltartani egy lányt és egy gyereket? Azért ez meglehetősen igazságtalan.

2018. jún. 10. 06:27
 5/52 Miss Endzsi ***** válasza:
77%

Egyetértek veled, ezt én sem értettem sosem. Mind a két félnek ugyanazon az állásponton kéne lennie, ha megtartják, ha nem.

Vagy ha az édesanya mindenáron ki akarja hordani, akkor mondjon le a javakról az apa felől, és nevelje egyedül.

20/L

2018. jún. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
36%

Nem akarok közönséges lenni, vannak módozatok a védekezésre. Ha ennyire nem akarod, akkor kösd el a farkad egy cérnával, vagy oldd meg másképp, vannak megoldások, részletezzem? Nem attól felnőtt valaki, hogy tud nemi életet élni, hanem attól, hogy vállalja a felelősséget a tetteiért. Nemi életet élni sem kötelező.


Más. Nem belőled kaparják ki. Az egy nagyon megterhelő, a nőt testileg, lelkileg megviselő beavatkozás, és valóban van kockázata. Oda akarnád küldeni erőszakkal? Erről neki kell döntenie - bár én full abortusz ellenes vagyok (egészséges magzat esetén).


Megint más. Mi történik a legrosszabb esetben? Lesz egy szép kisbabátok. Én még életemben nem láttam olyan embert, aki megbánta volna, hogy megtartott egy gyereket (egészséges gyerekre gondolok). A fordítottja gyakran megesik.


Nem vagytok rá kész. Sosem lesz ideális időpont a gyerekvállalásra. Le kell mondani sok dologról? Hogyne. De ez mindig így lesz, nem lesz egy ideális időpont, hogy akkor most! Arra várhatsz.


Le a kalappal a kis hölgy előtt, 17 évesen érettebb gondolkodású mint te. Ha besikerül, lesz egy gyereketek és sok lemondással felnevelitek. Mint sok millió más ember tettet, teszi.

2018. jún. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
31%

Semmi jövővőkép, csak dugjunk nagyokat. Erre vannak a prostik.

Az nem jó, egy külön lány kell, akkor elégedjél meg cumival. Abból nem lesz ilyen probléma.

2018. jún. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
29%
És azt ki tudja bizonyítani, hogy te húztál-e gumit, vagy sem? Vagy ami most nagy divat, hogy "mindig húz gumit, de csak miután már 6-8szor belökte előtte". Vagy mikor a férfi idő közben meggondolja magát, hogy neki mégsem kell gyerek? Mert ilyen is van, próbálkoznak már x hónapja, mikor meg összejön, összefossa magát, hogy na mégsem. Meg van olyan is, aki egyszerűen csak sajnálja a pénzt mindenkitől. Mind-mind benyögné, hogy de hát ő nem is akarta a gyereket. Azt a pénzt az a gyerek kapja, aki semmiről sem tehet.
2018. jún. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
2%
Én is feltenném ezt a kérdést, csak a másik oldalról megközelítve. Miért dönthet úgy bárki, hogy megöleti a saját gyerekét, mielőtt az megszületne?
2018. jún. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
79%

Azt nem értem, hogy miért kell mindjárt abortuszról beszélni, ha kiszakad a gumi. Ez elég gyorsan kiderül, ilyenkor meg lehet esemény utáni tablettát bevenni. Persze ez nem rendszeres fogamzásgátlásra való.

Ebbe gondolom, a barátnőd is belemenne.


Az abortusz tényleg elég kockázatos. Tényleg lehet az is a kérdés, hogy lehet-e gyereke, vagy nem, mellesleg meg nem te fekszel a műtőasztalra, könnyen beszélsz.


A legszomorúbb az, hogy ennyire primitív a szexuális kultúrád és nem vagy felvilágosítva eléggé.


Ha volt már olyan, hogy kiszakadt a gumi, akkor esetleg extra erős gumit kéne használni. Oda kéne arra is figyelni, hogy nem járt-e le a szavatosságija, jól teszed-e fel, stb.


Nem mellesleg a szexhez két ember kell. Ha nem akarod viselni a kockázatot, nem kényszerít rá senki.

2018. jún. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!