Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állásinterjún elhangzottak...

Állásinterjún elhangzottak mennyire képeznek hivatkozási alapot a későbbiekben? Munkabér beosztás?

Figyelt kérdés

A kérdésem az hogy egy állásinterjún ha az interjúztató konkrét dolgokat mond munkabérről és időbeosztásról, és mindezt úgy hogy az interjúztató maga felelős munkáltató is egyben, az ksőbb mennyire kérhető számon ha már tényleges alkalmazott vagyok?

Azt ígérték hogy kezdőbér ennyi, de 1 hónap után automatikusan 20%-ot emelkedik, a munkaidőnél kérhető hogy délutánba ne kelljen menni, kérhető részműszak pl gyerekeseknek és kiderül ez mind kamu.

A bér nem emelkedik se 1 hónap múlva se máskor, a beosztásnál senki igénye kérésre nem számít, és részműszak soha az életben senkinek se valósult még meg.

Vagyis kamuztak az utolsó szóig.

De ezeket a cég első embere a felelős munkáltató mondta az ő aláírása van a szerződésen is.

Ilyen esetben se kérhető számon amit mondott?


2018. jún. 2. 15:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ja hát akkor marad az elemi megoldás pofán köpöm őket és lejövök.

Hát akkor nem lettem okosabb.

2018. jún. 3. 09:40
 12/16 anonim ***** válasza:

mért is nem lettél okosabb??

megtanultad hogy az számít ami a szerződésben van. legközelebb figyelsz.

2018. jún. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"megtanultad hogy az számít ami a szerződésben van. legközelebb figyelsz."


Még soha az életben olyan szerződést nem láttam ahol leírták volna hogy figyelembe veszik a dolgozó kérését műzsakbeosztásnál. Ha ez a a kritérium akkor életemben még soha semmit nem írhattam volna alá.

2018. jún. 3. 10:51
 14/16 anonim ***** válasza:
ez elég baj... gondolom am sori munka. és azokkal ugye bármit meg lehet tenni (bevett magyar gyakorlat.)
2018. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"ugye bármit meg lehet tenni"


Nem értek egyet. Bármit meg lehet tenni? Mikor gondol az ember egyet és másnap már nem megy vagy épp műszak közben feláll és elmegy? Már nem ez a világ van.

Szóval csak csínján mert a tegnap felvett melósra ferdén nézel és holnap már nem látod őt, és ő hamarabb kap új állást mint te a cég új embert.

vagy tán nem így van?

2018. jún. 3. 10:57
 16/16 anonim ***** válasza:
én jól tudom hogy így van. de sok cég ezt még nem fogta fel, és folytatja ezt a gyakorlatot.
2018. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!