Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állásinterjún elhangzottak...

Állásinterjún elhangzottak mennyire képeznek hivatkozási alapot a későbbiekben? Munkabér beosztás?

Figyelt kérdés

A kérdésem az hogy egy állásinterjún ha az interjúztató konkrét dolgokat mond munkabérről és időbeosztásról, és mindezt úgy hogy az interjúztató maga felelős munkáltató is egyben, az ksőbb mennyire kérhető számon ha már tényleges alkalmazott vagyok?

Azt ígérték hogy kezdőbér ennyi, de 1 hónap után automatikusan 20%-ot emelkedik, a munkaidőnél kérhető hogy délutánba ne kelljen menni, kérhető részműszak pl gyerekeseknek és kiderül ez mind kamu.

A bér nem emelkedik se 1 hónap múlva se máskor, a beosztásnál senki igénye kérésre nem számít, és részműszak soha az életben senkinek se valósult még meg.

Vagyis kamuztak az utolsó szóig.

De ezeket a cég első embere a felelős munkáltató mondta az ő aláírása van a szerződésen is.

Ilyen esetben se kérhető számon amit mondott?


2018. jún. 2. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerződésben rögzített dologról beszélsz?
2018. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem. Az hogy ne kelljen délutánba menni pl hogy is lenne a szerződésben.

De hát én egy egyszerű ember vagyok ha egy felnőtt ember, aki ráadásul emberek tucatjainak felelős munkáltatója mond dolgokat akkor azok legyenek úgy.

Vagy akkor az az ember rusztikusan szólva egy hazug szemét.

Segget csinált a szájából.

2018. jún. 2. 15:41
 3/16 anonim ***** válasza:
ha nem volt benne a szerződésben, semennyire
2018. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tehát akkor tisztázzuk. Egy cégvezető egy felelős munkáltató tanúk előtt (állásinterjún nem egyedül voltam ám) nyugodtan hazudozhat össze amit akar? Aztán vállat von röhög egyet és ennyi?
2018. jún. 2. 15:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
mondani mondhat amit akar. az érvényes amit aláírtál. ha nem volt egy szó sem ezekről a szerződésben, egyrészt minek írtad alá, másrészt meg hogy is bizonyítanád hogy nem találtátok ki?
2018. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

" másrészt meg hogy is bizonyítanád hogy nem találtátok ki?"


De könyörgöm épp erőről beszélek. Hogy még bizonyítani se kell mert ha odamennék a főnökhöz és megkérdezném nem is tagadná. Vállat vonna és közölné igen ott ezt mondtam. Most meg ez van. Kell a meló vagy nem?

Szóval tessék bizonyíték. Még ő maga is elismeri. ENnél több mik kell?

csak épp be nem tartja.

2018. jún. 2. 15:50
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik, próbaidő alatt kilépsz, ennyi. A munkajogban nem véletlenül kell írásbeli szerződést kötni, ott minden lényeges dolognak szerepelnie kell (bér, többműszakos munkarend stb). Ami le van írva, az a mérvadó. Nyilván nem lehet úgy megcsinálni egy gyár munkaidőbeosztását, hogy mindenki egyedi igénye 100%-osan figyelembe legyen véve.


Amúgy miféle munkáltató az, ahol az első ember jár állásbörzére??? Már ez gyanús lenne nekem...

2018. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

És akkor még az ilyen helyek vonyítanak hogy munkaerőhiány meg fluktuáció.

Én is 2 hónapja vagyok itt, de amint találok mást kb bármit már el is húztam.

És még én leszek a gonosz majd, hogy én se maradok és ezek a mai fiatalok semmis e jó nekik.

Ez lesz nincs igazam?

2018. jún. 2. 15:52
 9/16 A kérdező kommentje:

"Amúgy miféle munkáltató az, ahol az első ember jár állásbörzére"


Erre mit mondjak. Milyen hely... mint maga a főnöke. Egy nagy trágyadomb.

2018. jún. 2. 15:53
 10/16 anonim ***** válasza:
Tudom, nem vigasztal, de én is hasonlóan jártam, csak az állami szektorban, és más témákban hazudott az állásinterjún a vezető, persze papíron nyoma sem volt semminek. Úgyhogy pár hónap után már el is jöttem onnan.
2018. jún. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!