Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy nagyáruházban a pénztárosn...

Egy nagyáruházban a pénztárosnak van módja átverni a vevőt?

Figyelt kérdés

A helyi Spar áruházban (kisváros, normál méretű Spar üzlet) rendszerint "véletlenül" többet ütnek be a gépbe mint amit veszek.

Először egy fodrászatban hallottam, hogy egy papa mesélte,hogy 1 újságot vett, de véletlen 3-at ütöttek be neki.

Amikor szólt, jött az,hogy jaj, csak véletlen volt,elnézést.(és állítólag vele már többször is megesett)

Innentől figyelni kezdtem, de nem tapasztaltam ilyet, pedig volt,hogy direkt számoltam az összegeket fejben, és annyit is fizettem.

Aztán a mai napon az előttem lévő hölgy 3 csokit vett (többek között), és a szalag végén volt a három csoki.

Ő már pakolta el amit lehúztak, és mikor a három csoki jött, a pénztáros lehúzta az egyiket, aztán hallhatóan vagy 5x rányomott egy gombra.(és ez nem a vásárlás vége volt, mert tudom,hogy akkor több gombnyomás van)

Persze sosem voltam még pénztáros, így nem tudom,hogy mi merre hány méter.

De aztán sorra kerültem, és a visszajáró után nem kaptam blokkot.

Megvártam, pedig a pénztáros már nagy sietségében elkezdte lehúzni a következő vásároló termékeit.

Odaadta, és rögtön kiszúrtam,hogy elvileg 3 paprikát vásároltam, miközben csak egy volt.Az sem azon az áron ami ki volt írva. (ez nem feltétlen a pénztáros hibája.)

Ez olyan 150-200 forintos többletet jelentett, a csaj elnézést kért, én pedig mondtam,hogy semmi baj, igaz nem először fordul elő, de legközelebb majd panaszt teszek. (vagy valamit csinálok, tököm tudja,ez jutott eszembe)

De nem értem,hogy neki ebből haszna van?Tehát ha a gépben 3 paprika van, akkor a főnök 3 paprikát tekint eladottnak.Vagy ha a leltár alapján többlet van, akkor sem hiszem,hogy a pénztáros elteheti.

Ha meg a nap végén kiveszi, de a gépben 3 paprika van, akkor 2 paprika ára hiányozni fog nem?Hogy van ez?


Aki pedig kettővel előttem fizetett kártyával, az rögtön kapott blokkot, míg aki készpénzzel az nem.

Na meg a hallották alapján kételkedem a sok véletlenben.


2016. dec. 13. 18:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
91%

"

"Elöször is, semmi haszna nincs belöle, szóval értelmetlen az egész ötlet."


Már hogyne lenne belőle haszna. Amilyen mértékben túlszámláz, annyi értékű árut leemelhet a polcról. Vagy ő egyedül, vagy a főnöke, vagy a váltótársával megosztoznak, ez már részletkérdés."


Tévedés, mert hiába lenne többlete, csak oylan árucikket lehetne elvinni, amiböl többet számolt, különben ugyanúyg nem stimmel a pézntári leltár és ezért ugyanúgy büntetés jár - méghozzá a felettes szervektöl is.


"

"Másrészt meg sok kassza rossz és néha többet számol egy nyomásra."


Ja, véletlenül többet számol. De sosem kevesebbet. Ne röhögtess."


Mivel ha egy gombot megnyomsz, az lehetséges, hogy többször veszi be, az nem, hoyg kevesebbszer.

Ezt akár a gépeddel is ki tudod próbálni, nyomj le egy tetszés szerinti betü-billentyüt és tartsd kicsit - olyan nem lesz, hogy nem íja a betüt, de olyan igen, hogy akár 5-10-et is egymás után.

Ha a beadógomb akad, akkor többet fog beadni a gépbe, kevesebbet nem.

2016. dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!