Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy nagyáruházban a pénztárosn...

Egy nagyáruházban a pénztárosnak van módja átverni a vevőt?

Figyelt kérdés

A helyi Spar áruházban (kisváros, normál méretű Spar üzlet) rendszerint "véletlenül" többet ütnek be a gépbe mint amit veszek.

Először egy fodrászatban hallottam, hogy egy papa mesélte,hogy 1 újságot vett, de véletlen 3-at ütöttek be neki.

Amikor szólt, jött az,hogy jaj, csak véletlen volt,elnézést.(és állítólag vele már többször is megesett)

Innentől figyelni kezdtem, de nem tapasztaltam ilyet, pedig volt,hogy direkt számoltam az összegeket fejben, és annyit is fizettem.

Aztán a mai napon az előttem lévő hölgy 3 csokit vett (többek között), és a szalag végén volt a három csoki.

Ő már pakolta el amit lehúztak, és mikor a három csoki jött, a pénztáros lehúzta az egyiket, aztán hallhatóan vagy 5x rányomott egy gombra.(és ez nem a vásárlás vége volt, mert tudom,hogy akkor több gombnyomás van)

Persze sosem voltam még pénztáros, így nem tudom,hogy mi merre hány méter.

De aztán sorra kerültem, és a visszajáró után nem kaptam blokkot.

Megvártam, pedig a pénztáros már nagy sietségében elkezdte lehúzni a következő vásároló termékeit.

Odaadta, és rögtön kiszúrtam,hogy elvileg 3 paprikát vásároltam, miközben csak egy volt.Az sem azon az áron ami ki volt írva. (ez nem feltétlen a pénztáros hibája.)

Ez olyan 150-200 forintos többletet jelentett, a csaj elnézést kért, én pedig mondtam,hogy semmi baj, igaz nem először fordul elő, de legközelebb majd panaszt teszek. (vagy valamit csinálok, tököm tudja,ez jutott eszembe)

De nem értem,hogy neki ebből haszna van?Tehát ha a gépben 3 paprika van, akkor a főnök 3 paprikát tekint eladottnak.Vagy ha a leltár alapján többlet van, akkor sem hiszem,hogy a pénztáros elteheti.

Ha meg a nap végén kiveszi, de a gépben 3 paprika van, akkor 2 paprika ára hiányozni fog nem?Hogy van ez?


Aki pedig kettővel előttem fizetett kártyával, az rögtön kapott blokkot, míg aki készpénzzel az nem.

Na meg a hallották alapján kételkedem a sok véletlenben.


2016. dec. 13. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Elöször is, semmi haszna nincs belöle, szóval értelmetlen az egész ötlet.


Másrészt meg sok kassza rossz és néha többet számol egy nyomásra.

2016. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Így gondolom én is, de azért érdekes,hogy a készpénzeseknek nem ad blokkot, vagy csak nehezen.
2016. dec. 13. 18:29
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Kisebbeknél is előfordul , volt mikor előttem fizetett a másik kasszás mert ment szünetre és egy szelet pizza, csoki , 0,5 l üdítő 130Ftba került csak ...
2016. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én már 3-szer jártam, úgy majdnem lenyúlta visszajáró pénzt a pénztáros. 3 -ból egyik majdnem lenyulás: amikor régen egy boltban 1000 ft kajára adtam 5000 ft és pénztáros "véletlenül" csak 1000 ft gépelt be pénztárban. Vártam ott mikor adja visszajárot. Pénztáros azt hazudta 1000 ft adtam neki.Egyből jött veszekedés pénztárossal. De az szerencsém volt 5 ezer ft volt ráírva két szám. Bolt tulajdonos meg mondtam milyen szám volt végül vissza kaptam visszajárot.
2016. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Haszna szerintem nem nagyon lehet.

Amiket én láttam vásárláskor pénztárgépeknél egyszer lehúzzák aztán pedig szorzószámot kell ami azt jelenti, hogy legalább három vagy négy gombnyomás.


Az újság valóban gyanús, mert azok is el vannak látva vonalkóddal, emiatt teljesen indokolatlan beütni bármit is egy vásárlásnál.

"Aki pedig kettővel előttem fizetett kártyával, az rögtön kapott blokkot, míg aki készpénzzel az nem. "


Mert ugye a bankkártyánál nem kell várni és még indítja a tranzakciót addig kijöhet a blokk. A készpénzes vásárlásnál előbb vissza kell adnia a pénzt és csak utána. Mondjuk én előre jelzem ha nem kérem.

2016. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Arról nem ő tehet, hogy nem az az ár van benne a rendszerben, amit kiírtak az áruhoz.


A gépek pedig nem tökéletesek, sokszor csak egyszer húznak le valamit és kétszer csipog. Mondjuk ezt ők is rögtön észreveszik és javítják.


Ettől függetlenül, mindig mindenféle üzletben figyelek. Nem gondolom, hogy direkt akarnak átvágni, de bárki hibázhat. Olyan is volt, hogy több pénzt adtak vissza, és észre sem vettem a pénztáros, de én szóltam, mert tudom, hogy ha hiány van, akkor nekik zsebből kell kifizetniük.

2016. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

A kártyás fizetésnél automatikusan jön a blokk, az a kártyás fizetés urolsó lépése.

A készpénzfizetésnél meg eleve a legtöbben nem viszik el a blokkot, ezért - hogy spóroljanak a blokk papírjával - úgy van beállítva a kassza, hogy csak akkor adjon ki blokkot, ha külön megnyomja az ehhez szükséges gombot.

2016. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jött a blokk, és egyszerre volt kint a visszajáróval, azt hittem tépi is le, és adja oda.De nem.
2016. dec. 13. 19:00
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

# 1


"Elöször is, semmi haszna nincs belöle, szóval értelmetlen az egész ötlet."


Már hogyne lenne belőle haszna. Amilyen mértékben túlszámláz, annyi értékű árut leemelhet a polcról. Vagy ő egyedül, vagy a főnöke, vagy a váltótársával megosztoznak, ez már részletkérdés.


"Másrészt meg sok kassza rossz és néha többet számol egy nyomásra."


Ja, véletlenül többet számol. De sosem kevesebbet. Ne röhögtess.

2016. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Nincs ebben semmi meglepő, szinte minden területen előfordulnak sumákolások.

Bár az, hogy egyetlen újság vásárlása során 3x-os árat kérnek, azért túl feltünő. Ennél elhiszem, hogy csak véletlen volt.

2016. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!