Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mondtátok már meg a vélemén...

Ti mondtátok már meg a véleményeteket bunkóskodó boltosnak, pénztárosnak vagy jegykezelőnek?

Figyelt kérdés
Külföldön élőként még inkább szembetűnik a dolog hazalátogatásokkor. Flegmák, türelmetlenek, nem képesek normál stílusban válaszolni kérdésre. (Kinek nem inge, ne vegye fel!) Egyik "kedvenc" közelmúltbeli esetem, mikor péksüteményesbódéban a csajszi egyenesen lehordott, mert hogy csak egy félliteres üdítőt kértem, semmi mást. vagy élményfürdőben nem jól tartottam oda a beléptető ketyerét, és az őr elég tahó stílusban mutatta meg, hogy kell. Néha kedvem lenne megszólalni, hogy "Látszik, hogy Magyarországon vagyok!". Veletek esett már meg, hogy helyreraktatok egy ilyesmi személyt egy kicsit? Ha igen, mit reagált?
2016. nov. 28. 07:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Én is rosszul vagyok a flegmázó bunkó magyar eladóktól, de a legparasztabb itt Németben volt. Az a nő sztem elfelejthette bevenni a dilibogyóit. Nem mondtam semmit, de az ismerőseimnek elmondtam h hol NE vásároljanak. Az amúgy nem velem beszélt durván (csak úgy nézett rám mint a közellenségre amikor beléptem) aztán hangosan dühöngött mikor inkább kimentem onnét xP
2016. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Még eddig nem.
2016. nov. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
1: Oké, igaz, ne szépítsük túl a nyugati idillt, itt is akadnak (amúgy én Hollandban vagyok) bunkózók, de én sokkal ritkábban futok beléjük, akkor is inkább afrikai vagy közel-keleti bevándorlókba.
2016. nov. 28. 08:49
 4/22 anonim ***** válasza:

Volt, hogy nem hagytam annyiban, és megmondtam a magamét, de igazából felesleges volt, nyilván az embereket nem tudom megváltoztatni. Olyan is volt, hogy Facebookon panaszt tettem, erre a tulaj nem hogy elnézést kért volna az alkalmazott nevében, de még ugyanolyan tahó stílusban ki is oktatott. Szóval teljesen felesleges volt.


A legtöbb, amit tehetünk, hogy utána kerüljük a helyet. Volt egy pékség anno, ahol második alkalommal tahók voltak velem, többé nem jártam oda, volt mellette szerencsére egy másik. Nem tudom, mások is emiatt döntöttek a másik mellett, de idővel láthatóan csökkent a forgalma, a szomszédé meg növekedett, aztán végül be is zártak. Kb. így kellene működnie. Van olyan kocsma is, ahová a bunkó szekusok miatt nem járok, igaz annak még elég jól megy, de hát én csak egy fogyasztó vagyok a sok közül. Meg vannak olyan emberek, akik tipikus vadász mentalitással bírnak, és visszajárnak szpni.

2016. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%

A bunkóság nem magyar sajátosság, hanem emberi tulajdonság.

A világ minden táján részed lehet benne, ezt hidd el nekem, mert nem túl rövid életem során több helyen fordultam meg, mint amennyi kimaradt.

Legfeljebb ahol jobban meg vannak fizetve, vagy nagyobb a munkanélküliség, ott kényszerből megpróbálják visszafogni magukat, ... több-kevesebb sikerrel, mert az alaptermészetet hosszútávon elnyomni nem lehet.

2016. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

5:

A különbség, hogy tőlünk nyugatabbra nincsenek komcsi berögződések, hanem jobban képesek piacban gondolkodni, így ha egy boltban rendszeresen bunkók, annak jelentősen visszaesik a forgalma.

2016. nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
#3 ez német volt, de azt a jelenetet 'nagyon kedves, viszontlátásra!!' meg még utána is ott tombolt meg ordibált magában egyedül (az utcáròl láttam még) azt nem tudtam mire vélni
2016. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőm dolgozott egy lakberendezős üzletben. Egyik kollégája nem volt valami udvarias a vásárlóval. Amikor elment, a barátnőm jól lehordta, hogy mit képzel magáról, és, hogy ne csodálkozzon, hogy miatta nem fognak betérni a boltba! Nem tudom, elszégyellte-e magát, de szerintem az állás elvesztése miatt félt és igyekezett kedves lenni.


Volt egy bunkó ellenőr is, aki meg akart büntetni két, érvényes bérlettel rendelkező turistát, de 5-6 utassal (!) együtt megvédtük őket. Az egyik utas dühösen mondta az ellenőrnek, hogy miért nem képes becsületesen dolgozni, kedves lenni másokkal. Szintén ő is azt mondta, hogy ne csodálkozzon, ha kevesebb turista jön ide az ilyen parasztok miatt, sok turizmusban dolgozó veszíti el a munkáját őmiatta. Erre úgy megijedt, hogy inkább leszállt!

2016. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
81%

Soha nem veszkedtem meg buszsoforrel... sok sok buszozos ev alatt.

Hat nyaron...

Felszallok a buszra, kotoraszok a taskamban, leultem az elso ulesre keresni a berletem. Elkezdett magyarazni a buszsofor, hogy megvarja. Mondom jo, nyugodtan. Utana elkezdte tovabb mondani, hogy az egesz busz ram var stb.. stb (persze jo hangosan). Aztan mikor meglett felmutattam neki, elkata a fejet ( addig oldalra fordulva nezett) es ismet fenhangon mondta, hogy nem kepzelem, hogy meg O fog oda jonni, hogy megnezze (fel meter). Na ott elszakadt a cerna,kerdeztem tole, hogy ha ennyire nem lat, hogy lehet sofor es javasoltam neki, hogy valtson allast ha nem tud normalisan beszelni. Hat ugy meglepodott, hogy csak annyit motyogott ezt nem en dontom el.

Hozza tennem mindig mutatom a berletem, de az esetek 85%-ban felem sem nez a sofor.

2016. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ösnek igaza van. Bárhol lehetnek bunkó alakok.


Pár éve a hírekben olvastam, hogy egy dán kávézóba betért egypár kerekesszékes, a kávézó teraszán helyezkedtek el. A dolgozóknak nem tetszett ez, ezért arra kérték őket, hogy hagyják el a helyet, mert a kerekesszékük sok helyet foglal el a teraszon, nem fér el a többi vendég. A sértettek egy helyi lapnak elmesélték, milyen bánásmódban volt részük. A lakosság összefogott, nem tértek be abba a kávézóba. Emiatt lecsökkent a forgalom és be kellett zárni.


Ebben az a tanulság, hogy mindig legyünk kedvesek másokkal, akkor az üzlet jól fog menni.

2016. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!