Elmondanátok a véleményeteket az első "pszichológiai reakiós naplómról"?
Ezzel szeretnék tovább tanululni, mert szeretem megfigyelni az embereket, de elképzelésem sincs hogyan kéne emgirni egy iylet, így hát én megirtam igy.
Krízis
karakterek : gyanúsitó , gyanúsitott(ak)
esemény : A Kémiaterem megtelt gázzal (Robbanás veszély) , a kizárólagos gyanúsitott az osztály...
Az esemény adot, életveszély (nyitva "hagyták" a gázcsapot a kémiateremben)
a karakterek az osztály főnök és a Gimnázium 10. osztálya mint kizárólagos gyanúsitott.
BELSŐ SZEMSZÖG:
2015.12.07. - Hétfő
Rendkivüli gyűlés a kémiateremben utolsó óra után, becsület rendszer alapján nincs meg az "elkővető" . -Diák félről nem mutatkozik túl nagy izgalom vagy stressz, mivel senkit sem gyanúsitanánk meg ezzel a cselekedettel, így nem hisszük hogy a tettes közölünk fog kikerülni, Tanár félről rendkivüli nagy stressz figyelhető meg. A rendőrség bevonásával "fenyegetőznek" mivel a becsület alapú módszer nem aratott sikert. (A rendőrség bevonása több szempontból sem lehetséges, mivel tanári figyelmetlenségből válhatott valóra ez a szituáció. és mivel az egyetlen bizonyiték --a gázcsap, amin rajta kell lennie az elkővető újlenyomatának-- még egy héttel utána sem nézte meg semmilyen ehhez értő szakember,nyomozó ezért az már nem tekinthető bizonyitéknak, mivel addig bárki manipulálhatta)
A szitúációban az én karakterem tulajdonságai: szókimondó, lázadó, tenyérbe mászó, érdeklődő, érvelő, hajthatatlan.
Az esetről kérdezgettem egy az osztálynak létrehozott csoportban egy közösségi oldalon, ahol minden sebezhető helyen megszúrtam a gyanúsitó (tanár) eszközeinek hatékonyságát. Karakteremből adódóan a legjobban gyanúsitottak emberek között voltam, így viszont én lettem a fő gyanúsitott. Diák (gyanúsitott) félről 100%-ig biztos benne mindenki hogy nem az osztály soraiból fog kiemelkedni az elkövető.
2015.12.08. - Kedd
elhangzott az a bizonyos mondat "Megvan az elkövető, de még jelentkezhet és nem lesz súlyos következménye" a legjobban gyanúsitott szerepem egyre csak erősődik, és mivel a gyanúsitó félről szinte kivétel nélkül mindenki rám gyanakszik , így a gyanúsitó-val való kapcsolatom a szúrós , közömbős-ből egyre csak roszabb lesz.
(A GYANÚSITÓ FÉL MÉG NEM TUD SEMMIT AZ ESETRŐL, csak kétségbe esetten kapáloznak a tehetetlenség tengerén, mivel semmilyen eszköz nincs a kezükben.)
Behívnak az igazgatói irodába "kihallgatásra" mint néhány osztálytársaim, mint akik "hátha láttak valamit". Rendkivül magas nyomás volt rajtam, és nagyon stresszeltem, ismerve a szitúációban való viszonyulását a gyanúsitő félnek felém. Tudva, nem én követtem el, stresszeltem és azokat a tüneteket produkálltam külsőleg, amit az elkővető is produkált volna. A pár darab sablon kérdés után és a tőbbszöri "biztosan nincs semmilyen bevallani valód" után megint a rendőrség bevonásával fenyegetőznek, ez ugyan az az eszköz (blöff) amit az érintett tanárok is használtak, csak egy befolyásosabb "félelmetesebb" karaktertől egy magasabb szinten.
Körübelül egy héttel az eset után meglátogatta az osztályt egy "katasztrófavédelmi" helyszinelő, aki előadást tartott az osztályban a "tűz veszélyeiről" mellyel nem is a történtekre szerette volna felhivni a figyelmet, hanem a bekövetkezhető veszélyekre.
A tettes nem lett meg, még 20nappal az eset után sem, az eset hullámai elcsendesültek.
Számomra az volt megfigyelhető többek között, hogy ha az ember kezében nincs eszköz akkor sokszor agressziv "hadviselést vesz fel fel" és kihasználva a gyanúsitott fél minden létezhető gyengeségét (fiatalság , félelem , csalódottság) megpróbál célba jutni. És magas stressz helyzetben még azok is produkálhatnak gyanús tüneteket, akiknek semmi közük az ügyhöz. Ha egy hazugságvizsgálóval kérdeztek volna ki, valószinűleg rám tudták volna bizonyitani az eredmények a bűnősséget, izzadtak az újjaim, kiugrott a szivem a helyéről és reszkettem is, ártatlan létemre.
Ezek a reakciók, nem jellemzőek minden emberre, csak bizonyos emberekre, de ezekkel a karakterekkel biztosan mindenki találkozott már életében, és midnenki fog is, Ha hasonló eset történik valakivel, érdemes "külső szemlélő" ként figyelni az emberek reakcióit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!