Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mondtátok már meg a vélemén...

Ti mondtátok már meg a véleményeteket bunkóskodó boltosnak, pénztárosnak vagy jegykezelőnek?

Figyelt kérdés
Külföldön élőként még inkább szembetűnik a dolog hazalátogatásokkor. Flegmák, türelmetlenek, nem képesek normál stílusban válaszolni kérdésre. (Kinek nem inge, ne vegye fel!) Egyik "kedvenc" közelmúltbeli esetem, mikor péksüteményesbódéban a csajszi egyenesen lehordott, mert hogy csak egy félliteres üdítőt kértem, semmi mást. vagy élményfürdőben nem jól tartottam oda a beléptető ketyerét, és az őr elég tahó stílusban mutatta meg, hogy kell. Néha kedvem lenne megszólalni, hogy "Látszik, hogy Magyarországon vagyok!". Veletek esett már meg, hogy helyreraktatok egy ilyesmi személyt egy kicsit? Ha igen, mit reagált?
2016. nov. 28. 07:28
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
10: Na igen, de amíg egy olyan országban, mint Dánia, az efféle dolog rendhagyó hírértékkel bír, addig hazánkban sajna mondhatni mindennapos.
2016. dec. 1. 06:17
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Én suli mellett jegypénztárban dolgozom. Igyekszem mindenkivel kedves lenni, de nagyon sokszor ordenáré bunkók velem az emberek. Sokszor kapok a pofámra, mert emelkedtek az árak vagy nem fogadjuk el a fél éve lejárt bérletet, vagy mert szar napjuk van. Én tudom, hogy már csak max 1 évig csinálom majd, így könnyebb elengedni a sérelmeket, de ha ez a rendes munkád, elhiszem, hogy egy idő után nem bírsz jó pofát vágni hozzá.


Ettől függetlenül engem is zavar, amikor a pékségben a nő mindig bunkózik meg kioktatott múltkor egy idős nénit, hogy miért nem köszön... Vagy türelmetlenül szólt, hogy válasszunk már, mit kérünk.. De nem állok le veszekedni, mert sajnálom őt.


A buszosok is sokszor bunkók, akár helyi akár helyközi járaton, de amikor valaki veszekedni kezd velük, mindig arra gondolok, hogy jól felhúzzák a sofőrt, mert "nem hagyják magukat" meg "megmondják a magukét" aztán meg jól meghalunk mert idegbetegen vezet a forgalomban. Nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy akin az életem múlik, az még bunkó is lehet :D

2016. dec. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%

Ok okozati különbséget nem látják sokan. A boltos eladó stb is normális volt első napokban hónapokban ,de az évek alatti ezernyi bunkó suttyó kihaénnem óbégató vásárló ember kialakította ezt a védekezési mechanizmust náluk ,és már támadással indítanak,mert már réges rég betelt a pohár.És nem várható el azért a bérszinvonalért hogy majd tökéletes belső békéjű mindent eltűrő budhista papok adják neked oda a napi zsírostészta adagodat.


Az meg idehaza nem működik hogy nem megyek oda többet,mert egyrészt van sok hely ami kikerülhetetlen de van sok bolt ami csak fedőcég és számlagyár ,teljesen mindegy mennyi a bevétel.No meg a magyar ember szereti ha alázzák és aztán panaszkodhat,meg a másik boltban lehet hogy nyájas az eladó csak az árú drága meg átverik mosolyogva.

2016. dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
11%
Nem tapasztalok ilyesmit. Valószínűleg nem vagy nekik szimpatikus. Hogy miért, és ezen hogyan tudsz változtatni, azt már neked kell kideríteni.
2017. jan. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
14: Uramatyám! Remélem, ezt csak poénból írtad. Hogy lehetek nem szimpatikus valakinek, aki akkor lát először, és én normálisan kérem meg valamire, ami a munkájához tartozik?
2017. jan. 21. 08:09
 16/22 anonim ***** válasza:

Az a baj, nálam mindig későn esik le, és utána meg őrjöngök.

Ha meg az ember kifejleszti magában a visszavágásra való képességet, előbb utóbb mindenki utálni fogja.

Legjobb annak, aki csak legyint a egészen.

2017. márc. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Metionin ***** válasza:
100%

Legutóbb neptun-ügyintézőnek :D


Pénztáros vagy jegykezelő, buszsofőr még nem bunkózott velem, minap viszont találkoztam 2 rendkívül bunkó boltossal. Nemrég költöztem a környékre, sürgősen kellett valami vaj és bementem a közeli vegyesboltba. Köszöntem de csak bámultak rám. Az általam keresett árunak nem volt kint az ára, ezért megkérdeztem, mire az egyik nő közölte hogy nem tudja, vegyek mást. Mondtam,hogy ezért jöttem szóval nem veszek mást, legyen szíves megnézni, a nő elcsörtetett, majd visszajött egy listával és odaböfögte hogy százhetvenkilenc. Közben a másik a pénztárnál folyamatosan jártatta rajtam a tekintetét, tetőtől talpig és vissza. Kifizettem, köszöntem, megint nem köszöntek vissza és amikor kijöttem,láttam hogy az ablakban áll a 2 nő és bámulnak utánam. Komolyan csodálkozom, hogy van forgalmuk. Már ha mindig ilyenek.

2017. márc. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol vannak bunkó alakok - mint írták - de Kelet-Európában,

köztük Magyarországon különösképp sok van.

Moddjuk csekély vigasz, hogy Ukrajnában vagy Oroszországban még több.

2021. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Balkáni bunkók.
júl. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Theo válasza:

Ritkán tapasztalok ilyet. Az, hogy reagálok-e ilyenre vagy sem, az legtöbbször attól is függ, hogy én milyen állapotban vagyok. Ha rosszabb napom van, akkor nem tudok mindent szónélkül hagyni.

És ha nem is azt mondod, hogy "látszik, Mo-n vagyok", valami frappánsabbal nyugodtan tehetsz megjegyzést.

Aki érteni fogja, az érteni fogja, aki pedig másmilyen arról le fog pattani és ott marad a boltvezető kérés, panaszkönyv kitöltés.

aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!