Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adhat így 1-est a tanár?

Adhat így 1-est a tanár?

Figyelt kérdés
Egyik biosz órán az osztály nagy része dumált meg rossz volt stb., és tanár íratott egy röpdogát, ezzel semmi baj nincs, sokszor van ilyen, viszont a tanár kitalálta, hogy vagy 1-est vagy 5-öst lehet kapni, ha egy kicsit tévesztesz már 1-es. Csinálhat egyáltalán ilyet? 4-esre tuti tudtam a dogát, de 1-est ír be mert "büntetődoli" volt. Nem nagy dolog az az 1-es, de az osztályomat ismerve lehet máskor is fog ilyet csinálni, így meg simán meg is buktathat.
2009. dec. 21. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 anonim ***** válasza:

Diákként végigolvasva az összes hozzászólást, nem nagyon tudok mit hozzáfűzni, csupán annyit, hogy a diákok többsége mindig a tanárt hibáztatja, holott koránt sem ő a probléma forrása.

Én, ha pofázok órán, és egy ilyen történik, akkor vállalom a következményeit, de ha én figyelnék, és más ugat bele az órába, akkor akár a legjobb haverom, akár nem, én akkor is ráordítok, hogy nincs joga akadályozni, hogy a tanári magyarázat ne jusson el a fülemig. Ha a tanár mégis úgy dönt, hogy ilyen meglepetés dolgozattal kedveskedik, akkor egészségére, nem készültem rendesen, megérdemlem a rosszabb jegyet, de nem az egyest!!! Ha mégis egyest vagy ötöst ad csak, akkor nem tudok mit tenni, átlagot számolok, hogy hogy fog esni ez az egyes az év végi osztályzatomnak, közben szidom azt, aki miatt ez az egész bekövetkezett, de tudom, én is hibás vagyok, mert kötelességem minden órára készülni.


Ha valakit egyáltalán nem érdekel valamilyen tantárgy, attól még a tanár teheti érdekessé!

Valamint, ha egy tanár emberként, és partnerként kezeli a diákokat, akkor a diákok sem úgy viszonyulnak hozzá, szeretni, és tisztelni fogják, akármilyen szär tantárgyat tanít.

Nekem például ilyen volt a fizika-matek tanárom általánosban. Nagyon szerettük, mint embert, de nem volt valami jó tanár, és a fizikát egyenesen taszítom, mégis 4-es lettem fizikából, és jól el is voltunk órán (ezt értsd úgy, hogy a tanár kb. miközben tanított, szórakoztatott is minket, így elnyerte mindenkinek a figyelmét).

2011. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!