Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adhat így 1-est a tanár?

Adhat így 1-est a tanár?

Figyelt kérdés
Egyik biosz órán az osztály nagy része dumált meg rossz volt stb., és tanár íratott egy röpdogát, ezzel semmi baj nincs, sokszor van ilyen, viszont a tanár kitalálta, hogy vagy 1-est vagy 5-öst lehet kapni, ha egy kicsit tévesztesz már 1-es. Csinálhat egyáltalán ilyet? 4-esre tuti tudtam a dogát, de 1-est ír be mert "büntetődoli" volt. Nem nagy dolog az az 1-es, de az osztályomat ismerve lehet máskor is fog ilyet csinálni, így meg simán meg is buktathat.
2009. dec. 21. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
53%

"érdekes órákon mindenki figyel csak a szarokon nem."


már bocs, de a diák dönti el, hogy valami érdekes e neki vagy sem. Szóval a diáknak van igaza, hogy neki nem tetszik a matek és nincs kedve hozzá? Mit kéne tennie a tanárnak? Meztelenül adja elő vagy mi?


szánalom ez az agyonliberalizálás itt már, hogy mindent szabad a diáknak. Ne aggódjatok, majd fogtok sírni amikor nem fog menni senki tanárnak vagy max magánsuliba. Akkor majd a sok gyökér mehet betonozni mert nem lesz aki tanítja max a gazdagokat akik megfizetik a tanár gyötrődését.

2009. dec. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
31%

15:30 Köcsög tanár!


Csakhogy a munkahelyen pénzt kapok és élvezem, amit csinálok. Az általánosban meg csak az időmet rabolták. Egy diák tele van kötelességekkel, ha nem tűnt volna fel. Kötelezően be kell járnia órára egy halom tehetségtelen tanár közé. Nem választhatja meg, hogy mit szeretne csinálni, hanem rákényszerítenek egy csomó mindent. Nekem az általános egy rémálom volt. Mondom ezt úgy, hogy kitűnő tanuló voltam és egyetemet végeztem.

2009. dec. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem úgyvan, hogyha úgy érzed, hogy osztályozás közben igazságtalanság ért, kérhetsz független vizsgabizottságot.Legalábbis nekem így rémlik :)
2009. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
64%
Az a legszebb, hogy a sok tehetségtelen tanár meg van lepődve, hogy nem figyelnek a diákok, ha unalmasan adja elő az anyagot. Emberileg egy nulla és csodálkozik rajta, hogy a diákok nem tisztelik. Úgy csinálnak, mintha a diákok lennének a rosszak és teljesen elfelejtik, hogy főleg rajtuk múlik, hogy egy óra milyen lesz.
2009. dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim válasza:
100%

Szerencsére én már végeztem a sulikkal, de elég sok rossz élményem van abból az időszakból.

Nekem volt egy matektanárom(nő), aki az anyám miatt pikkelt rám. Nemegyszer megcsinálta, hogy úgy jött be a terembe, hogy mondta a nevemet, és fáradjak ki, mert ma nincs hangulata hozzám. És órai munkára elégtelen.

Iszonyatosan megalázó volt, rengeteget sírtam emiatt. Mellesleg az igazgató felesége volt, esélytelen lett volna szólni.

Akkor jöttek be a videó felvevős telefonok, és egyik ilyen szituációt felvette a barátnőm, majd a helyi önkormányzatnál az oktatási felelősnek megmutatta a felvételt(anyukája is az épületben dolgozott, igy könnyen bejutott), elég nagy ügy lett belőle, mivel eddigre 7 darab 1-esem lett, mindez 1 hónap alatt, holott matekversenyekre jártam előtte.

A lényeg, átírattak másik suliba anyuék, jó nagy botrány volt, híre ment az egész városban(megyeszékhely), a tanárnő elment a suliból, rá fél évre az igazgató is, azóta sem lehet hallani róluk.

2009. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
57%

Én tanár vagyok, de amikor nagyon elegem van már belőlük, hasonló módszereket találok ki, sőt mi több, órai munkát is lehet ám értékelni.

Én speciel 1-es és 2-es között variálok, aki tud valamit az 2-es, aki pedig esetleg többet mint a nagy átlag, az 3-as, de mindig megadom a lehetőséget, hogy az egész éves anyagból akár 5-ös dolgozatot is írjon az illető, szóval akkor lehet felőlem 5-ös is, még akkor is ha csak 1-esei voltak.

Hidd el, baromi nehéz ám, amikor már a falnak mész az idegtől, és próbálj meg jópofizni mindegyikkel, holott tudod, h a tudás valahol -5 körül van, nemhogy 1-es.

Kb ennyi.

2009. dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
52%

Na azért hopsm, egy dolog, itt valaki írta:

kollektív büntetést NEM LEHET ALKALMAZNI se jogszabály se a pedagógiai kódex szerint se.

Úgyhogy ez durva ebben a formában!

2009. dec. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
59%

képzelem mire fogjátok vinni ti akik ki vagytok akadva, hogy be kell járni suliba, hogy húdenagy kötelesség. Az első munkahelyen így meg fogtok halni, életképtelenek vagytok.


de mondom, betonozásra meg takarításra mindig kell ember.

2009. dec. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:

"kollektív büntetést NEM LEHET ALKALMAZNI" - Mit kiabálsz?!?


Ez nem kollektív büntetés. Nagyon el vagy tévedve!

Az, hogy egyesek annak látják, vagy csak egyszerűen annak magyarázzák, az egy dolog.


De hogy tudd: ez pedagógiai módszer amelynek célja a tanulók tudásának megerősítése.

A számonkérés során ugyanis nemcsak felidéződik az ismeret, hanem meg is erősödik. (És ez nem üres duma!)

2009. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:

Hát pedig üres duma, ráadásul ellentmond napjaink személyközpontú oktatási, nevelési módszereinek. De ezekről nyilván nem halllottál.

Egyébként pedig de bizony kollektív a büntetés ebben az esetben.

2009. dec. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!