Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adhat így 1-est a tanár?

Adhat így 1-est a tanár?

Figyelt kérdés
Egyik biosz órán az osztály nagy része dumált meg rossz volt stb., és tanár íratott egy röpdogát, ezzel semmi baj nincs, sokszor van ilyen, viszont a tanár kitalálta, hogy vagy 1-est vagy 5-öst lehet kapni, ha egy kicsit tévesztesz már 1-es. Csinálhat egyáltalán ilyet? 4-esre tuti tudtam a dogát, de 1-est ír be mert "büntetődoli" volt. Nem nagy dolog az az 1-es, de az osztályomat ismerve lehet máskor is fog ilyet csinálni, így meg simán meg is buktathat.
2009. dec. 21. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
az utolsó féle emberek cseszik el az országot.
2009. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:

18:14

Te hol élsz?

Na remélem diákok közelébe nem engednek ....

2009. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, igazából nem azzal van a bajom, hogy mások miatt írok dogát, amúgy is irathatna. Igen tényleg tévesztettem a dogában, de akkor mi a francnak van 5 jegy, ha csak 1-est meg 5-öst ad, ezt nem értem, hogy ehhez van-e joga, de majd részletesebben utána nézek. Amúgy nem akarok perrel fenyegetőzni vagy ilyesmi, csak ha ez így menne tovább,akkor közölni vele, hogy nem törvényes, bár jobb lenne elkerülni az egészet.
2009. dec. 21. 21:37
 44/61 anonim ***** válasza:

15:59! Neharagudj de egyáltalán nem értem, hogy miért kell falnak menni az idegtől, hogyha valaki nem tud valamit? Miért kell hasonló módon "fegyelmezni" a diákokat, amikor a legtöbben úgyis elfelejtik a nagy részét ennek a rengeteg süketelésnek, amit leadtok. Én viszonylag művelt ember vagyok, de így is csak arra emlékszem, ami érdekelt. A többi nem fontos és el is felejtettem.


Miért nem próbálsz inkább te magad jobb órákat leadni, ahelyett, hogy vérengzenél az osztályban? Miért nem tanultál meg ilyen alapvető leckéket, hogy erőszakkal sosem fogod elérni, hogy a gyerekeket tényleg érdekelje a mondanivalód? Hogy mersz egyáltalán fröcsögni, hogy -5 a gyerekek tudása, amikor nyílván neked is jelentős részed van abban, hogy hol állnak? Nem olvastál könyvet a pedagógiáról vagy mi történt? Miért kell büntetni a gyerekeket, ahelyett, hogy megpróbálnád megérteni őket, és érdekesebbé tenni nekik az órákat? Az erőszak a gyengék fegyvere.


Egyébként egyszer káromkodtam az utcán. Konkrétan aztmondtam, valamire, hogy "lesz*rom!"- de ezt nem túl hangosan, a haveromnak mondtam, aki mellettem állt. Aztán jött egy ember és az arcomba dobta a túrósgombócát, ami a kezében volt. Tanár volt. Egy tök vadidegen ember, én meg 22 éves voltam. Aztmondta kűzd a primitívség ellen. No komment...


Ti tanárok valahogy azthiszitek, hogy az emberek fölött álltok és szabadon ítélkezhettek mások fölött. Igazából ahelyett, hogy építőjellegűen tanítanátok, valójában csak ráerőszakoltok egy csomó mindent a diákokra és csodálkoztok, hogy nem tetszik nekik. Aztán meg még erőszakosabbak lesztek és még idegesebbek. Megalázzátok a gyerekeket, mert rossz tanárok vagytok. Törvénytelen dolgokat csináltok aztán fröcsögtök, hogy mekkora szemét dolog ez a liberalizmus!

2009. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
0%

te minden vagy csak művelt nem:)

a fejed pedig még mindig a seggedben van.


amúgy korábban kérdeztem, hogy hogyan legyen érdekesebb egy matek óra ha a diákot nem érdekli?


tudom, te az osztályzást is betiltanád mi?

2009. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
pl. elmondod, hogy ezt hol lehet használni az életben. Milyen alkalmazási módjai vannak. Hozol valami szemléletes példát. Kerítesz valamit ami őt is érdekelheti. Vagy olyan példát mondasz, amiben a szereplők nem Anna meg Béla, hanem Anastacia és Britney Spears és akkor ki kell számolni, hogy melyiknek legyen hosszabb a haja stb stb... Egy kis játékot viszel bele, vagy versenyt, vagy csapatjátékot akármit. Feladsz a csapatoknak egy feladatot, amit ezáltal tudnak megoldani, de számukra is érdekes.
2009. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
Én egyetlenegy jó irodalomórára emlékszem, mert végig utáltam és halálra untam magam. Azon az irodalomórán érvelni kellett két csapatnak egymás ellen.
2009. dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
Nem tudom te mitől lennél annyira művelt. Ezek tök alap dolgok, amiket elmondtam, de te csak fröcsögni tudsz. Hiába olvastad el a Háború és Békét, ha az embereket nem érted és nem tudsz tanítani, mint pedagógus.
2009. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

"közölni vele, hogy nem törvényes," - És az törvényes, hogy pofáztok az órán?

Az osztálytársaidnak közöljél bármit is a miheztartásról, ne a tanárnak!


"mi a francnak van 5 jegy..." - Kíváncsi lennék én arra a dolgozatra! Háborogsz itt összevissza, közben meg lehet, hogy a dolgozatkérdések olyanok voltak a tantárgyon belül, mint a szorzótábla a matekban - vagy tudod, vagy nem!


Az azért nagyon feltűnő, hogy 47 hozzászólásban egyszer írják a szülők felelősségét, pedig az osztálytársad szüleit kellene hibáztatnod, amiért ilyen rendetlenkedő eszetlenné nevelték az osztálytársaidat.

47 hozzászólásból kétszer hibáztatják a rendetlenkedő diákot, pedig az ok abban keresendő. Ha nem pofáznak és baromkodnak az osztálytársaid, akkor nem történt volna így. A tanárnak joga, sőt kötelessége számon kérni a tudásotokat, és bármikor leellenőrizheti, hogy a rendetlenkedés ellenére bement-e valami a fejetekbe. És joga van szorzótábla értékű dolgozatkérdéseket feltenni, és joga van tudod-nemtudod alapon két jegyre értékelni. Köszönd meg, hogy nem egyes és kettes, de minimum egyes és négyes az értékelés, ugyanis vannak olyan kérdések, amelyre a helyes válasz megadása elég(séges), legfeljebb jó, de messze nem jeles.


A szüleiddel is szívesen elbeszélgetnék, mi ez a fene nagy tövényesség-pofázásra nevelés benned a tanárral szemben akkor, amikor a baromkodó osztálytársaidról egyetlen komoly kritizáló szót le nem írsz?!?

2009. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:

tegnap 19:33: Te komolyan azt gondolod, hogy ha nem kitűnő valaki, akkor meg kell buktatni? Ez nem az orvosi egyetem, ez az általános iskola.

tegnap 15:59: Hát igen, nehéz dolog a tanítás. De ez a módszer szerintem kontraproduktív. Egy jó képességű tanuló megutálhat téged (ami biztos nem érdekel), vagy a matematikát (ami szemmel láthatólag szintén nem érdekel). Mit tennél, ha valamelyik tanítványod sorra kitűnőre írná ezeket a dolgozatokat?

Az egyik tanáromnál sorra írtam az egyes dolgozatokat. Nem buktatott meg, de megutáltam őt és a tárgyát is.

2009. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!