Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adhat így 1-est a tanár?

Adhat így 1-est a tanár?

Figyelt kérdés
Egyik biosz órán az osztály nagy része dumált meg rossz volt stb., és tanár íratott egy röpdogát, ezzel semmi baj nincs, sokszor van ilyen, viszont a tanár kitalálta, hogy vagy 1-est vagy 5-öst lehet kapni, ha egy kicsit tévesztesz már 1-es. Csinálhat egyáltalán ilyet? 4-esre tuti tudtam a dogát, de 1-est ír be mert "büntetődoli" volt. Nem nagy dolog az az 1-es, de az osztályomat ismerve lehet máskor is fog ilyet csinálni, így meg simán meg is buktathat.
2009. dec. 21. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
9%

Idefigyelj te fröcsőgő mocsok itt előttem! Úgy látszik nektek tanároknak nem megy az ok-okozati összefüggések felismerése. Ha normálisan adja le a tanár az órát, akkor a gyerekek nem rendetlenkednek. Van olyan is, hogy valaki hátrányos helyzetű, de ha beül egy órára, akkor hallgatja az órát, mert olyan jó. Sok ilyen filmet látni, hogy bemegy a tanár a gettóba és embert farag a srácokból, mert emberként kezeli őket. Nektek ez nem nagyon megy.


A tanárnak meg nincs joga vagy tudod vagy nem dolgozatokat iratni. Bár te már nem emlékszel de a szorzótábla sem olyan, hogy vagy tudod vagy nem. Lehet, hogy tudod mennyi az 5x5, de azt nem, hogy mennyi 5x7. Voltak ilyenek.


A gyereknek meg nem kötelessége figyelni. Meg kell jelennie az órán, mivel tanköteles. Meg kell csinálni a házifeladatot, ha nem csinálja meg, akkor alá kell magát vetnie a szankcióknak. Viszont a figyelés opcionális. Nem kötelező, adott helyzetben a gyerek eltérhet.


A tanárnak viszont alapvetően ezenfelül még jóhiszeműen kell eljárnia. Nem szabad visszaélnie a hatalmával, és fegyelmezési eszköznek használni a számonkérést.

2009. dec. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
Bocs ez 12:27-nek szólt. Csak közben jött egy komment. Sorry az előzőtől.
2009. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
tegnap 19:33: Ha mindenki úgy gondolkodna, mint te, akkor le kellene vinni a követelményeket az iskolában, különben a legtöbb ember 18 éves korára éppen csak a nyolcadik osztályt tudná elvégezni, és egy életre megutálná a tanulást.
2009. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem bio. órától indult a kérdező? Hogy kerültünk a matekhoz?

Egyébként tökmindegy, értem én, nem mindenkit érdekel minden tárgy. Ha jól látom, van akit igazából semmi?

De az elvárható, hogy a tanár, ha beszél,(vagy bárki) legalább nem zajongok.

Arra nem gondoltatok, hogy a tanár ezzel mintegy a kezetekbe adta annak lerendezését, hogy az órán csönd legyen, aki akar, tudjon figyelni? (közösség formáló ereje)

2009. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
63%

Nekem nem volt olyan tanárom, akit kifejezetten utáltunk volna emiatt, csak egy, mert az annyira el volt telve magával, hogy milyen nagy koponya, és hogy tudja a matekot, de nekünk szinte semmit sem tudott átadni belőle. Szépen átvészeltük az óráit és ennyi. Rajta kívül vegyes volt a brigád, voltak keménykezű és bohém tanáraink is, de nem ment ordítozás, meg dumálás senki óráján.


Amúgy, a tanárok nem tudom miket tanulnak, de szerintem alapvető fontosságúvá kellene tenni, hogy a diákokat, nem alsóbbrendű lényként kellene kezelni, mert akkor csak azt érik el, hogy utálni fogják őket a tantárgyukkal együtt. Ha meg kemény csávó akar lenni és dolgozattal fegyelmezni, akkor pláne.


Nálunk egyszer volt büntetés röpdolgozat, ami mindenkinek szar lett, mikor meglátta, akkor megkért minket, hogy írjuk le, miért nem készültünk az órára és senki nem kapta meg a jegyet akkor. Ami olyan volt, azt fel is olvasta, marha vicces volt, mikor valaki ilyet írt, hogy "mert nem tudtam, hogy írunk, mondjuk, ha tudtam volna akkor sem tanulok."


Ha mindenkinek beírta volna a szar jegyeket, baromira utáltuk volna, mindegy, hogy igaza van-e vagy sem, így viszont azt érte el, hogy szarul éreztük magunkat, amiért nem készültünk és tulajdonképpen tök jó fejnek tartottuk, hogy nem tartott egy órás hegyi beszédet, meg alázott meg senkit. Ez a tanár szúrópróba szerűen rendszeresen feleltetett, dolgozatot íratott, rendesen követelte az anyagot tőlünk, házikat adott, margózni kellett nála a füzetet, amit ellenőrzött, és összességében egy csomó olyan dolgot csináltatott velünk, aminek nem sok értelmét láttuk, de közben nem úgy állt hozzánk, mint egy rakás hülyéhez, akikkel csak a baj van, és majd ő jól betör minket, hanem rendesen partnerként és még azt is lehet mondani, hogy szerettük. Nagyon.

2009. dec. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

tegnap 13:56: igen, számomra nyilvánvaló, hogy ezzel az osztály kezébe adja a fegyelmezés felelősségét, de nem biztos, hogy jó ötlet. Ugyanis, ha valaki csendes, az nem biztos, hogy meg tudja fékezni azt, aki hangos, különösen akkor, ha kisebbségben van. Másrészt lehet, hogy a hangoskodók nem hallgatnak a csendesekre, és nem törődnek azzal, hogy miattuk más is szív. A tanárnak kellene fegyelmeznie, és nem az osztálytársaknak, különösen általános iskolában.

Sőt, akár bosszút is állhatnak így a jó tanulókon, mert a vérzékeny osztályozási rend szerint nekik is nagy esélyük van arra, hogy sok egyes dolgozatot írjanak, és ezzel nem fogják megkapni az ötöst, vagy a négyest.

2009. dec. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
tegnap 13:56, folytatás: majdnem mindegy, hogy mit tanít a tanár, ha ilyen eszközöket használ.
2009. dec. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:

13:19

Azért ezzel nagyon lehetne vitatkozni, te nagyon okos vagy, de újra azt mondom, remélem csak, hogy az oktatás közelébe se kerülsz.

Azt pedig végképp nem értem, hogy a tanárnak joga sincs dolgozatot iratni ... ez új.

2009. dec. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

Középiskolától felfelé azért nehogy már a viselkedésről szóljon egy óra. Ezt remélem megtanulták általánosban. Leadom az anyagot, aztán érdekli a halált, ki mennyire figyel, ha nem, az az ő baja, max 1-es lesz a dolgozat. Ez ennyire egyszerű.

Vagy szted a padon ugrálósokkal kellene töltenem az időt?

2009. dec. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

14.15:


Hát, átgondoltam. igazat kell, hogy adjak Neked.

Lehet, hogy ez az én időmben még működött volna....

Akkor inkább még a renitenskedők tartoztak a nem elfogadható viselkedésűek közé...

Változik a világ..

Akkor is megdöbbent ez a hang a tanárok ellen. Bár nekem is volt olyan tanárom, aki könyvből olvasta az anyagot(mármint a mi tankönyvünkből,fel) meg is lett az eredménye. Történelem, tök homály. A végeredmény persze nem csak az ő hibája, nagyrészt az enyém.

De mégis, valakikről így beszélni, hát, nem hiába: "a stílus maga az ember"...

2009. dec. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!