Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adhat így 1-est a tanár?

Adhat így 1-est a tanár?

Figyelt kérdés
Egyik biosz órán az osztály nagy része dumált meg rossz volt stb., és tanár íratott egy röpdogát, ezzel semmi baj nincs, sokszor van ilyen, viszont a tanár kitalálta, hogy vagy 1-est vagy 5-öst lehet kapni, ha egy kicsit tévesztesz már 1-es. Csinálhat egyáltalán ilyet? 4-esre tuti tudtam a dogát, de 1-est ír be mert "büntetődoli" volt. Nem nagy dolog az az 1-es, de az osztályomat ismerve lehet máskor is fog ilyet csinálni, így meg simán meg is buktathat.
2009. dec. 21. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%
a kedvenc tanárom élt ilyen módszerrel mert nem csináltam házit...:D a háziból doli ,egy hiba 1es, ha hibátlan akkor elfelejtjük :P :D azért még néha megpróbálom hátha nem figyeli ki :D de nem ezért van az óráján csend ,fegyelem és nyugalom ,hanem azért mert mindenki tiszteli....sokszor a tanárok sincsenek azzal tisztában h a tiszteletet nem kikövetelni kell hanem KIÉRDEMELNI...
2009. dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
95%
nektek se követelni kell a jóindulatot, hanem kiérdemelni.
2009. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
46%
nálunk is volt egy ilyen tanár! mi az igazgató segítségét kértük és állítólag beszélt is a tanárral... bár nem sok minden változott talán egy kicsit normálisabb volt de a dogák ugyanolyan nehezek voltak. mert igazából az volt vele a gond hogy egyrészt az amit te is írtál h 1es v 5ös meg hogy a TZ-k is kb. ilyen jellegűek voltak egyszerűen az 5ös tanulók se tudták megírni 3asnál jobbra!!! és ez az egész suliban így volt minden osztálynál akit tanított!! de egyébként minden lelkiismeret furdalás nélkül megteheti ezt veletek :/ rohadjon meg az ilyen tanár.
2009. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:

sajna csinálhat ,de azért kevés tanár él vele...

Nekem a kémia tanárom volt ilyen kb 4 óra alatt leadta a fél éve anyagot utána íratott egy dogát amire 2 hetünk volt felkészülni az elején megmondta ,hogy vagy megtanulod vagy buksz nah abban az évben a 32 ből 24 en maradtunk szakközépben.Ezek után fél évig nem is csináltunk semmi mást csak beszélgettünk.

2009. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ez nem jogszerű. Nem határozhatja meg csakúgy a saját szakállára a jogszabályokat. Ez törvényben van lefektetve. Próbáljátok megtalálni a jogszabályt és minimum perrel fenyegetőzzetek. Az ilyen tanár nem érdemli meg, hogy tanítson.
2009. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki nem tud fegyelmezni és előadni csak így tudja megoldani a dolgokat az ne menjen tanárnak, nekem nagyon rossz osztályom volt mindegyik suliba, de az érdekes órákon mindenki figyel csak a szarokon nem. Szerintem amúgy nem csinálhat mert ugye a röpdolgozat feleletnek számít és ha jobb mint 50 vagy 60%-os a "felelet" nem adhat 1-est, de biztos bemagyarázna mindent, hogy miért nem jó..
2009. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
94%
Nem akarlak elkeseríteni, de felsőoktatásban alapból sok tanárnál így van. Tudod az anyagot, vagy nem.
2009. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
Végzős egyetemista vagyok és pontosan tudom, hogy ez így van. De akkor is törvényben le van írva, hogy hány százaléktól van meg a kettes. Általános iskolában nem adhat "kis hibáért" egyest. Ez biztos.
2009. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
78%

"Próbáljátok megtalálni a jogszabályt és minimum perrel fenyegetőzzetek. Az ilyen tanár nem érdemli meg, hogy tanítson."


Azaz, buzdítsad csak. Végtére is a diáknak joga van ezerszám, de kötelessége egy deka se...

Gondolom a te munkahelyeden úgy van, hogy ha ba...szol normálisan dolgozni, és emiatt nem kapsz jutalmat, akkor perrel fenyegetőzöl, mert az ilyen főnök nem érdemli meg, hogy irányítson.


Vagy ha nem fizeted a banki hitelrészletedet és emiatt felszólítanak, akkor perrel fenyegetőzöl, mert az ilyen ügyintéző nem érdemli meg, hogy bankbál dolgozzon.


A kérdésre:

Olvasd el a közoktatási törvényt, hátha találsz benne konkrét választ. Azt biztosan, hogy a szülőnek kötelessége együttműködni az iskolával, úgyhogy jóapád menjen és verje le az osztálytársad szülein, hogy károdra baromkodik a drága jó kisfiuk!

De: nem kötelező abba az iskolába járni, ha nem tetszik az iskola pedagógiai programja, akkor át kell iratkozni másikba.

2009. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim válasza:
előfordul sajnos :S
2009. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!