Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopás fiatalkorúként,...

Bolti lopás fiatalkorúként, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Én (15), és két barátom (16, ill. 15) bementünk egy boltba, ahonnan a két barátom ellopott egy-egy ékszert (kb, 1300 és 2000Ft értékűek voltak). Én magam nem loptam el semmit, csak tudtam róla, hogy mire készülnek (próbáltam őket lebeszélni szóban, de nem hallgattak rám). Elkaptak minket, bevitt a vagyonőr és felvett jegyzőkönyvet a két barátomról (nekem a táskámat kellett kipakolni, megmotozott, és lefénymásolta a személyimet). Ezek után kihívta a rendőröket, azok kijöttek, ők is kitöltöttek papírokat a barátaimról (nekem csak felírták a személyim számát), értesítették a szüleiket (az enyémet nem), és bevitték őket az őrsre. Engem elengedtek.


A kérdésem az, hogy én ill. a barátaim mire számíthatunk?


2014. márc. 25. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beidéznek tanúként ott elmondod ugyanazt és kész.
2014. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmire. Leghalábbis a bidámbidámokat simán kiengedik ilyenkor, még akkor is, ha az 50. büntetőeljárás folyik ellene. De ti nem követtetek el bűncselekményt, csak szabálysértést. A Jobbik 5000-re vinné le a szabálysértési határt, így az ilyen kis suhancokat sajnos még az sem tudná kiszűrni.
2014. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Két hatalmas pofonra anyukádtól, remélhetőleg.
2014. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3: Sajnos el kell, hogy keserítselek, mert nem kaptam semmit, mivel mint írtam, én nem loptam el semmit, csak ott voltam.
2014. márc. 25. 22:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok a barátaidhoz. :D
2014. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Tudod, madarat tolláról...
2014. márc. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kezüket levágnám, de sajnos már nem azok az idők járnak...
2014. márc. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 15 évesen akkora sallert kaptam volna a szülőktől, ha hazaállítok, hogy én nem loptam, csak bementem két barátommal, hogy lopjanak, hogy nem álltam volna meg a két lábamon. Mondjuk mikor én gyerek voltam, én nem is tudok olyanról, hogy valaki lopott volna gyerekként, egyszerűen ez elképzelhetetlen volt. (Aki idősebb, tudja miről beszélek.)

Te semmire, a haverodék meg jelentéktelen pénzbírságra, vagy figyelmeztetésre.

Majd egyszer megérted, hogy a törvénnyel szembemenni nem olyan jó, az emberek is megjegyzik, ha te fiatal korodban ilyen körökben mozogsz, és azonosítanak velük. A későbbiek folyamán nem lesz túl előnyös, például a munkahelykeresésnél.

2014. márc. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8: Félre értés ne essék, nem azzal a szándékkal mentünk be a boltba, hogy lopjanak, hanem csak nézelődni!
2014. márc. 26. 05:56
 10/11 anonim ***** válasza:
"Én magam nem loptam el semmit, csak tudtam róla, hogy mire készülnek"
2014. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!