Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért léteznek (most már...

Miért léteznek (most már kimondom: ROSSZINDULATÚ) emberek, akik még mindig ellenzik a halálbüntetést?

Figyelt kérdés

Kaiser Ede, Tánczos Gábor ide, vagy oda..de miért vannak olyan rosszindulatú emberek ma, Magyarországon, akik szerint még mindig nem kell halálbüntetés???


Szita Bence, Bándy Kata, Marian Cozma, és még több ezer ártatlan áldozat ugyebár... !!


2012. nov. 3. 23:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem igenis visszatartó ereje lenne a halálbüntetésnek. Ha tudja valaki, hogy az ő életét is elveheti az arra kirendelt hatóság (hóhér), akkor talán kétszer is meggondolja, hogy elindul-e gyilkolni.


Sajnos sok bűnöző úgy van vele, hogy kap 10 évet, jó magaviselettel 5 év után már kint is van. Ez nem visszatartó erő!


Amerikában is csak olyanokat ítélnek halálra, akinél 100%-ig megalapozott a vád, nincsenek ártatlanul kivégzettek, úgyhogy ez az ellenérv HIBÁS!

2012. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
16%

De ha már nincs halálbüntetés, akkor önellátó börtönöket kell létesíteni, a rabokat DOLGOZTATNI, hogy legalább magukat eltartsák.


A börtönökből kipakolnám az összes tévét, számítógépet, konditermet! Jó, hogy masszőr nem jár már "szegény" bűnözőkhöz!

2012. nov. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
100%

Másik kérdésnél is leírtam a halálbüntetésről a véleményem:


1. Valóban nincs semmilyen visszatartó ereje bűnözés szempontjából.

2. A társadalom "jobban érzi magát" a halálbüntetéstől. A meggyilkolt rokonainak enyhülést nem, de "elégtételt" hoz.

3. Amerikai kutatás kimutatta hogy egy sima bűnöző és egy vélhetően halálbüntetést kapó bűnöző elfogásánál utóbbi esetben nagyobb eséllyel ől meg még több embert menekülés közben!(azonos büncselekményeknél a halálbüntetéses és nem halálbüntetéses államokat hasonlították össze) Vagyis ha ugyan azzal a bűncselekménnyel üldöznek valakit akire börtön vár és akire halálbüntetés, utóbbinál nagyobb eséllyel lesz még több hulla!



Bűnözés mindig is lesz!!

Vagyis a bűnözés szempontjából a büntetés mértéke vagy a halálbüntetés másodlagos!!

Viszatartó ereje nincs a büntetés mértékének csak annak ha tudja hogy "úgyis elkapnak"!! De még ez sem szünteti meg a bűnözést!


A mértékének csökkentése pedig hosszú távú feladat mert rövid távú nincs!


De ezt is leírtam ott, most nem nem itt írnék már szinte kisregényt :))

2012. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
84%
Mi lesz akkor, ha egyszer téged visznek el, vádolnak meg és ítélnek halálra ártatlanul? Ja, semmi! Hibaszázalék...
2012. nov. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:

"Ja, hogy te őket fel tudod támasztani ha mások meghalnak?"



Azért ez nem igazán jó érv. Ezzel az erővel le se csukják, attól sem támad fel. Az büntetést nem a halottak feltámasztására találták fel.


Visszatérve a témára a napokban végeztek ki Amerikában egy gyerekgyilkost. A halott gyerek anyja végignézte a kivégzést és a következőket mondta:


“He watched my daughter take her last breath. I want to watch him take his last breath,” I’m doing this for her and for me….”


Magyarul: Ő (mármint a gyilkos) nézte a lányom utolsó lélegzetvételét, én is nézni akarom az ő utolsó lélegzetvételét. A lányomért teszem és magamért.


Szóval erősen úgy néz ki, hogy az áldozat édesanyja egyetértett a halálbüntetéssel. Azért ezt is tiszteletben kellene tartani.

2012. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
0%
szerintem sokkal kevesebb áldozat lenne, halálbüntetéssel, még ha néha ártatlanul is hajtanák végre
2012. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
0%

Én támogatom a halálbüntetést, de olyan okokból, amik eddig nem merültek. Mivel nem ez volt a kérdés, nem fejtem ki, csak azért vettem előre, hogy ne tűnjek elfogultnak.


Azért vannak még ilyen emberek (és amúgy nem olyan kevesen) mert a büntetés céljában nem a megtorlást, hanem az elkövető megváltoztatását látják, arra meg nem jó a halálbüntetés.


Ehhez járul az, hogy 100%-os bizonyítottság nem létezik, szóval technikai kérdés, hogy a börtönből éppen kiengedhetsz valakit, ha mégsem ő volt, de fel nem támasztod.


És ha ettől rosszindulatúnak tartasz valakit, gyorsan menj orvoshoz.

2012. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
61%

Addig, amig voltak, vannak, lehetnek koncepciós perek, hamis tanúk, és hamis bizonyítékok, addig nincs helye a halálbüntetésnek. mert visszavonhatatlan.


persze, az is visszavonhatatlan, hogy 20 évet leül ártatlanul, azt is ki adja vissza neki?


de ez annál sokkal borzastróbb lenne!!!!!

2012. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim válasza:
33%

Fejbe kéne lőne az összes gyilkost.El vette egy másik ember életét,nincsen joga az élethez!

Számomra hihetetlen,hogy bárki úgy gondolkozik,hogy pl a Szita Bence gyilkosa érdemes az életre,vígan éldegéljen csak a börtönben,meleg étellel,tetővel a feje felett.Undorító!

Nagyon bízom abban,hogy egyszer talán újra lesz nálunk halálbüntetés.

2012. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
57%

csak azért nem támogatom, mert akkor másokból is gyilkost kéne csinálni, azokból akik megölik ezeket a bűnözőket.

én is utálom a gyilkosokat, de én inkább kínoztatnám őket.

nehogy már kényelemben, tv-vel meg mindennel összkomfortos börtönökben legyenek...

középkori pinceszerű valamikbe zárnám őket, kenyéren, vizen, tisztálkodás nuku, ántsz-nek k.uss :D és d.ögöljenek meg a saját sz.rukban mocskukban.

vagy, megnyittatnám újra a szénbányákat és korbáccsal hajtatnám ezeket a r.ohadékokat aztán megnézném hogy jó magaviseletért 5 év múlva szabadulnának-e, vagy már nem lennének sehol.

2012. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!