Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ők sem érdemlik meg a halálbün...

Ők sem érdemlik meg a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 3. 15:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
68%
De, nagyon is megérdemelnék. Csak a törvény nem teszi lehetővé. SAJNOS!!!!
2012. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
56%
Megérdemelnék. Szerintem ebben a lakosság úgy 90%-a egyetért. Akkor most lépjünk ki az EU-ból, hogy kivégezhessük?
2012. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez az,az ilyet betesszük egy fűtött berendezett szobába, és nap 3x enni adunk neki meg még ki tudja mennyi luxust!!!
2012. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
70%
Van rosszabb büntetés mint a halálbüntetés, ami még hasznot is hajtana: kényszermunka. Pl: kötni rájuk egy hosszú erős láncot, és leküldeni őket Pest alá csatornatisztításra, mindezt persze puszta kézzel.
2012. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%
nem érdemlik meg, ők kínzást érdemelnek
2012. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Komplikato ***** válasza:
29%

"Akkor most lépjünk ki az EU-ból, hogy kivégezhessük?"


Előtte sem volt halál büntetés, MÁS nemzetközi egyezmények okán. Nem tudom ki terjeszti ezt az EU marhaságot.

Én nem vagyok Jóisten, nem is szeretném azt játszani, hogy az vagyok és én döntsem el ki mit érdemel. De azt gondolom, hogy 40-60 év a börtönben rosszabb mint a halál.


Amúgy érdekes mindenki miket vizionál erről a gyilkosságról, mikor nagyon úgy néz ki, hogy család tag(ok) is benne vannak nyakig. Csak hát ugye tudjuk, hogy hazánkban "nincs családon belüli erőszak".

2012. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
25%
megérdemlik, de akkor se szabad őket kivégezni.
2012. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
69%
Nem azonnali halált, hanem kínzást érdemelnek!
2012. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%
Az a nő gyilkoltatta meg aki az eltűnését bejelentett!
2012. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

A halálbüntetésnél nem az a kérdés, hogy létezik-e akkora gazember, aki megérdemli. Persze, hogy létezik, hiba lenne ezzel érvelni.


Inkább az a kérdés, hogy az állam megengedheti-e magának, hogy esetlegesen végzetes hibát kövessen el?

Vagy az, hogy az állam tartson-e el egy bűnözőt, akinél kizárt a társadalomba visszailleszkedés?

Vagy az, hogy szabad-e lehetőséget adni az elítéltnek, hogy újra szabaduljon?

2012. nov. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!