Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ők sem érdemlik meg a halálbün...

Ők sem érdemlik meg a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 3. 15:13
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%

"Hol élsz te?! Egyszer egy méteres cella élete végéig? Egy fenét, luxusbörtön, minden jóval, akár évtizedekig."


Ne keverjük a bűnözőt a bűnözővel. A luxusbörtön a politikusoknak, meg a nagypályás adócsalóknak jár, akiket egyszer a csúsztatásaikon kapnak rajta. Nem a baltás gyilkosoknak. Van persze kivétel, a maffiózó kategória, de az elég ritka, és úgyis mindegy, mert a szervezett műnözés egy-két lebukás után is vígan burjánzik tovább.


A szabadság korlátozása pedig nem is olyan enyhe büntetés, mint elsőre hallatszik, főleg ha valaki tényleges életfogytot kap. Te szívesen élnél luxusbörtönben életed végéig (úgy, hogy később már nem visszakozhatsz)?

2012. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
59%
Az adócsaló politikus mivel jobb a baltás gyilkosnál?Ha azt nézzük, hány ember éhezhet, nyomoroghat egy ilyen miatt, aki közben élte luxuséletét, mint marci hevesen, nos, az ilyen politikus is mehet a patkányos cellába,vagy kötélre, mint a többi bűnöző.
2012. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Jó, hogy ennyi válasz érkezett, én úgy gondolom, ezek a tettesek egyszerűen nem érdemlik meg, hogy éljenek.

És lehet jönni, hogy a halálbüntetés elavult, de ilyen egyszerűen nincs, ennek jogilag van értelme, de emberileg semmivel sem lett jobb a világ. Ugyanúgy van erőszak, történnek gyilkosságok, és kegyetlenkedések is, csak az eszközök változtak. Egyszerűen az ember képtelen javulni, és igenis van, aki megérdemli, hogy kivégezzék.

Hozzátenném, nem kéne nyilvánosan akasztani, én meg lennék elégedve az USA-beli méreginjekciós módszerrel is.

2012. nov. 3. 20:09
 24/35 anonim ***** válasza:
36%

Engem csak az zavar, h ilyenekre kell pénzt költeni.

Azokkal kellene kifizettetni, akik annyira ellene vannak a halálbüntetésnek.

Jah és mielőtt elkezdődne a szokásos rizsa, vannak olyan bűncselekmények, amiknél egyértelmű, h ki a gyilkos.

Például a legtöbb rendőrgyilkos.

2012. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
31%
Breivik is luxusbörtönbe került! 77 szeres gyilkos létére, méreginjekció kellett volna neki.
2012. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
2012. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon nem értek egyet a halálbüntetéssel. Először is, ha én gyilkos lennék, szívesebben választanám a halált, minthogy egész életemben börtönben legyek. Nagyobb büntetés a gyilkosoknak az, ha többé nem szabadulhatnak ki. Nem értem azokat, akik annyira a halálbüntetés mellett vannak, mindig úgy érzem, hogy ők agresszív emberek, akikben van valami "gyilkolászós" dolog.
2012. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

A börtönben luxusban élnek! Idekint pedig a lakosság jó része nyomorog, mert emberi jogai az EU neoliberálisai szerint kizárólag a bűnözőknek vannak!

[link]

2012. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

A börtönről alkotott képet nem a filmekből meg az internetről kell venni, ahol együtt kosaraznak a rabok, majd TV-t néznek.

Anyám látta már a szegedi csillag börtönt belül. (nem, nem rab volt, mindössze a bíróságon dolgozik és évtizedek után először körbevezették)


Azt mondta, hogy ott az egész élettér egy nagyjából méter x méter-es cella (az ágy mellé egy WC meg egy mini asztal fér el), valamint ha sétálni akarnak (naponta 1 óra mozgás lehet, ha jól tudom), akkor átvezetik a rabokat (egyenként persze) egy pár méter átmérőjű helyre, aminek a 4 oldala be van falazva.


Elhihetitek, hogy több tucat éven keresztül így élni nagyobb büntetés, minthogy néhány pillanat alatt beleeresszenek pár golyót.


11-es voltam (ha jól emlékszem)

2012. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
21%
Ez a gyilkos NŐ. Nem teszik a Csillagba, hanem Kalocsára, ott pedig nincs ilyen szigorított börtön.
2012. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!