Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért léteznek (most már...

Miért léteznek (most már kimondom: ROSSZINDULATÚ) emberek, akik még mindig ellenzik a halálbüntetést?

Figyelt kérdés

Kaiser Ede, Tánczos Gábor ide, vagy oda..de miért vannak olyan rosszindulatú emberek ma, Magyarországon, akik szerint még mindig nem kell halálbüntetés???


Szita Bence, Bándy Kata, Marian Cozma, és még több ezer ártatlan áldozat ugyebár... !!


2012. nov. 3. 23:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
48%
Nem hiszem, hogy minden embert meg lehet javítani, vannak olyan "ember alatti lények" (elnézést a kifejezésért), akik olyan dolgokat tesznek, amik joggal keltenek bennünk megbotránkoztatást, sőt utálatot velük szemben (ilyen volt ez a gyilkosság is a gyerekkel). Szerintem ők nem érdemlik meg, hogy éljenek.
2012. nov. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
63%

"Kedves" kérdező?

Megtudhatom hány éves vagy, mert ilyen szavakkal dobálózol de az eszed annyi mint egy 14 éves aki most jött egy szélsőjobbos agymosodából...

Ha apukád véletlenül elüt egy gyereket kocsival, akkor te mit mondanál? 2 év letöltendő vagy halálbüntetés? Mert igen, te így gondolkozol. Részvétem annak a két szerencsétlennek akik fel próbálnak nevelni.

2012. nov. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim válasza:
79%

Olyan könnyen jelentenek ki egyesek dolgokat, hogy ki mit érdemel, illetve mihez van kinek joga...


Emberek! Hol van a mondat elejéről az, hogy "szerintem, úgy gondolom, azon a véleményen vagyok" ?

2012. nov. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 Komplikato ***** válasza:
67%

11-es, de igen az. És ha titkolnám, akkor nem lenen olyan profilom ahonnan 10 másodperc alatt megtudható kereséssel. Ámde az a név nem jellemezzem engem, a Komplikato meg igen.

De ez OFF.


Senkitől sem kérhetem, hogy higgyen nekem, de én nem hiszem, hanem tudom, hogy minden cselekedet, gondolat és szó elnyeri méltó jutalmát vagy büntetését. Az is amit nem teszel, nem gondolsz és nem mondasz. Viszont ez nem jelenti azt, hogy azért kapsz arcodra ami szerinted rossz és azért nem ami szerinted jó.


Megölni egy embert bűn. ha megölsz egy gyilkost, akkor gyilkos leszel. Ha ráveszel egy embert öljön, akkor gyilkossá teszed. Ha hagysz megölni egy embert vagy meghalni, gyilkos leszel akkor is. És bárki más is aki ott van. Egy rossz mintát, mentális beidegződést fogsz továbbadni, terjeszteni, azzal fogsz fertőzni ... amit meg akartál állítani.

2012. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:
De ez nem véletlen emberölés volt, hanem szándékos, eltervezett, tehát van különbség! És nem, nem szélsőjobbos vagyok, se nem 20 év alatti!
2012. nov. 3. 23:42
 16/63 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vezetném be a halálbüntetést. Sokkal inkább életük végéig dolgoztatnám napi 12 órában az ilyeneket és a megtermelt javak 50 %-át vagy a rab fizetésének 70 %-át a meggyilkolt családja kapná. Természetesen nem lenne TV meg internet. Ha megdolgozik érte esetleg.
2012. nov. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 Komplikato ***** válasza:
86%

"Igenis van jogunk elvenni a gyilkosok életét.

Hogy miért?

Neki volt joga elvenni egy gyerek életét?Neki van joga elvenni mások életét?"


Mivel a végső kérdésre egyértelműen NEM a válasz, így logikusan az elsőre is NEM a válasz.

2012. nov. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:
De remélem azért egyetértünk abban, hogy gonosz, aljas ember volt az elkövető !... elkövetőK!
2012. nov. 3. 23:46
 19/63 A kérdező kommentje:
USA néhány államában még mindig van halálbüntetés, akkor azon államok kormányzói primitívek és korlátoltak? Vagy a kínai vezetés korlátolt és középkori?
2012. nov. 3. 23:52
 20/63 anonim ***** válasza:
81%

Rám már mindent mondtak,dehogy liberális, na azt soha sem, ilyen csúnya szóval még sosem illettek.


Viszont én is ellenzem a halálbüntetést...Mit akarsz a Cozma gyilkossággal?10 éven belül mind szabadok lesznek,hol kapnának már halálbüntetést?

Vagy néz néhány bűnügyi sorozatot,amik ugyan csak kreációk,de tökéletesen bemutatják bizonyos részekben,hogy hogyan is keveredhetsz ártatlanul egy ügy első számú gyanúsítottjává...ha a filmben létezik megtörténhet a valóságban is.


Itt senki sem Isten és senkinek sincs joga elvenni egy másik ember életét...se a gyilkosnak, se neked nincs jogod a gyilkos életét elvenned.


Szerintem sokkal nagyobb büntetés az,hogy életed hátralévő részét a börtönben töltöd,ahol csak egy gyerekgyilkos vagy, a rabok legalja, mindenki megaláz mert egy senki vagy egy gyerekgyilkos.És soha többé nem szabadulsz, de ha megölöd akkor megszabadul a bűntől...

2012. nov. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!