Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ehhez joga van egy tanárnak?

Ehhez joga van egy tanárnak?

Figyelt kérdés

Egyik nap a kislányom kendőben ment iskolába. Minden jól is indult, nem szorongott, és nem volt ideges. Ennek nagyon örültem. Körülbelül 1 óra múlva megcsörrent a telefonom, az igazgatónő volt, mondta, hogy azonnal menjek vissza az iskolába. Vissza rohantam, azt hittem, hogy valami baj történt.

Kioktató, agresszív hangnemben közölte velem az osztályfőnöke, hogy ez nem támogatott öltözet egy iskolában, így nem jelenhet meg. Szerinte elvonja a figyelmet a tanulásról. Intőt kap, ha újra így megy be. Szerintük egyen értékű a sapkával és hát ugye azt se lehet hordani.

Megkerestem az igazgatót, ő közölte velem, hogy semmilyen vallást nem támogatnak és hogy megszegtük a házirendet.

"a vallás mindenkinek magánügye, az iskolába nem viheti be."

Ezen eléggé kiakadtam.

Hogy lehet ezt megoldani?



2012. szept. 15. 19:42
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

tomala:


Teljesen igazad van. Ugyanakkor még mindig várom a kérdezőt hogy leírja mi volt a vita igazi oka(vagy csak kicsit részletezzen) mert megmondom őszintén, egyetlen lazán felrakott kendő miatt, ha a tanárok tudják hogy ennek vallási okai vannak én még nem hallottam hogy ekkora balhét csaptak volna. Ha megtették akkor szégyen amit tettek! Kicsit azért szkeptikus vagyok...


Persze más kérdés ha a kislány nem akarja hordani vagy az egész fejét eltakarta volna stb

2012. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
11%
Más kultúrállamban sem lehet fejkendot viselni. Tessék muszlimoskodni máshol.
2012. szept. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
69%
Először is 7 évesen miért kell hidzsáb, azt csak a kamaszkortól kell hordani, bár nem tudom melyik muszlim irányzatot követed. A másik pedig az állami iskolák szekulárisak (még), így valamilyen szinten jogosan akadt ki a tanárnő/igazgató. Ugyanakkor nektek is jogotok van a vallást gyakorolni, így azt tudom javasolni, hogy keress egy egyházi iskolát, akik fel vannak készülve erre. A keresztény iskolába is járhat muszlim tanuló, sőt az imaidőkkel és a tesi órával se lesz probléma. Amúgy az állami iskolában a tesi óra is probléma lehet, hiszen az iskola nem tud külön öltözőt biztosítani (aki nem tudná muszlimok nem vetkőzhetnek le a másik előtt) és a tornagyakorlatok hidzsábban veszélyesek, az ebédet/tízorait/uszonnát sem tudják halal módon megszervezni. tehát keresnetek kell egy muszlim tanulókra felkészült iskolát.
2012. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Salam

Én egyházi suliba jártam muszlimként, de csak gimibe voltam képes bevállalni, így is sokszor próbáltak mosni az agyamon, de szerintem amíg még befolyásolható addig ne menjen egyháziba, bár nekem tolerálták a vallásom (bár nálam nem volt szó kendőről) azért nem élvezték, főleg mikor vallás órákon csak köszörülgettem a torkom, a szentháromságnál, és egyéb részeknél, akik meg belekötöttek, hogy miért járok keresztény iskolába, azok általában a saját vallásukról kevesebbet tudtak mint én ( volt is nagy felháborodás mikor tényleg nem találták meg a Bibliában a "szentlélek" kifejezést) tehát a legjobb szerintem keresni valami nem állami iskolát, vagy egy kis fokozatosság a kendővel, a mai gyerekek amúgy is nagyon rosszindulatúak tudnak lenni azokkal akik mások, lehet már olvastad, de azért belinkelem: [link] .

salam

2012. szept. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

SZİA :)

Vallasılag nem tılthatjak meg,de ha tı muszlımok vagytok akkor tudod hogy a HIJAB vagyıs a muszlım nök altal vıselt kendö csak a pubertaskor utan kötelezö,illetve ha a kıs hölgy elkezd menstrualnı. Az ıskola nem tılthatja meg de sajnos nagyon sok kellemetlen percet tud okoznı a kıslanyodnak ha akarnak ha nem megertöek. Athıdalo megoldaskent talan kezdjetek a nagyon szeles textıl "hajpantokkal" bıztosan tudod mıre gondolok,en amıkor ferjhez mentem vagyıs jöttem Törökorszagba elöször azzal kezdtem kesöbb tertem at teljesen a kendöre...Az ost amugy ıs nagyon dıvatos, a kıslany ıs szokja es a többıek ıs magat a kendö latvanyat en "MINI-HIJAB"nak hıvtam ezt a verzıot...

2014. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!