Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ehhez joga van egy tanárnak?

Ehhez joga van egy tanárnak?

Figyelt kérdés

Egyik nap a kislányom kendőben ment iskolába. Minden jól is indult, nem szorongott, és nem volt ideges. Ennek nagyon örültem. Körülbelül 1 óra múlva megcsörrent a telefonom, az igazgatónő volt, mondta, hogy azonnal menjek vissza az iskolába. Vissza rohantam, azt hittem, hogy valami baj történt.

Kioktató, agresszív hangnemben közölte velem az osztályfőnöke, hogy ez nem támogatott öltözet egy iskolában, így nem jelenhet meg. Szerinte elvonja a figyelmet a tanulásról. Intőt kap, ha újra így megy be. Szerintük egyen értékű a sapkával és hát ugye azt se lehet hordani.

Megkerestem az igazgatót, ő közölte velem, hogy semmilyen vallást nem támogatnak és hogy megszegtük a házirendet.

"a vallás mindenkinek magánügye, az iskolába nem viheti be."

Ezen eléggé kiakadtam.

Hogy lehet ezt megoldani?



2012. szept. 15. 19:42
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
62%
tanár vagyok... ettől függetlenül sosem értettem, hogy mit zavar egy sapka? Kinek fáj. Nem a jogszabály érdekel hanem az jogszabályt alkotó elmeállapota. ...Szerintem az jobban zavarja az órát, ha valaki egész órát végigdumálja a padtársával vagy végig facebookozza a pad alatt vagy rágózza és közben pattogtat, vagy éppen csak nem készül fel az órára és így látványosan unatkozik; mert ugye egy iskolában sincs ez?... igen, persze, ez az egy szegény kendős kislány a probléma, nem pedig azok, amiket eddig írtam. ... elsősként ő hatalmas prookációt jelent és juj de veszélyes. A legnagyobb röhej az volt, amit ellenérvként hallottam, hogy "veszélyezteti a testi épségét a kendő"... mert nem talált más kifogást. De ez a nemtámogatunkvallásokat ez már mindennél több.
2012. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
43%

Én itt sok lehetőséget látok!


- Ha csak felvett egy kendőt úgy ahogy bárki más az utcán és a tanár tudta hogy ezt vallási okokból teszi akkor nem tiszta miért háborodott fel minden tanár. Mert láthatóan nem akadt köztük senki aki megmondta volna hogy ebben nincs semmi baj. Ekkor a tanárokat ítélem el! Bár nem kétlem de azért fenntartásokkal fogadom hogy egy vallásgyakorlás miatti laza kendőviselet miatt így kiakadtak volna!

- Ha a kendő az egész arcát eltakarta akkor már nem ilyen egyszerű a helyzet. Annak viselése valóban sok helyen megkérdőjelezett és én spec az iskolára bíznám hogy engedi-e! Én nem engedném.

- A gyereket esetleg csúfolták és a gyerek nem akarja hordani és a tanárok csak rá akarnak venni hogy ne hordasd a gyerekkel! Ekkor a tanárok mellett vagyok mert ők a gyerek érdekét nézik. És az europai szemléletbe tényleg az tartozik hogy ha a gyerek nem akarja gyakorolni a vallását akkor majd felnőve gyakorolja ha akarja!


Szóval légyszi részletezd hogy a 3 eset közül melyik volt!


A gyerek mit mondott?

Akarja hordani a kendőt vagy sem?

2012. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
69%
A kulcsszavakból kiderül, hogy egy muszlim kislányról van szó. Érdekelne minket, hogy csak a haját vagy az arcát is eltakaró kendőről volt-e szó.
2012. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
23%

Én bevezetnék egy egységes formaruhát. (Mint régen a köpeny)

Megoldaná a vallást, a társadalmi különbségeket, a mosást, a divatot, és nem adna semmilyen vitaalapot.


Kedves kérdező szülő! Én voltam katona, és most rendőr vagyok. Megtanultam, hogy a vasalásnak mekkora szöget kell bezárnia, illetve, hogy a bakancsot azért kell alaposan megtisztítani, hogy az elöljáró láthassa, hogy meg vagy-e borotválkozva. Volt e rajtad régen köpeny? Kezd ez a demokrácia nagyon rossz irányba elmenni szerintem. Bizonyára le fogtok pontozni, mert fiatalok vagytok. Régen nem volt lehetőség ilyen miatt reklamálni, és mégis felnőttünk valahogy...

Irigylem azokat, akinek még manapság van ideje ilyenekkel foglalkozni... 2 másodperc alatt megmondanám a gyereknek, hogy igaza van a tanárnőnek, tedd azt, amit kér!

2012. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
37%

" Én bevezetnék egy egységes formaruhát. (Mint régen a köpeny)

Megoldaná a vallást, a társadalmi különbségeket, a mosást, a divatot, és nem adna semmilyen vitaalapot. "


Nem oldott meg semmit!

Annó azonnal szétbomlott a társaság a szerint hogy pamut az anyag vagy sem és hogy kinek milyen alakú, formájú a köpenye. Aztán meg hogy melyik gyerek mit ragasztott, írt rá...

Nem volt semmi értelme!!


Ha már egyenruha akkor nem egy vacak köpeny hanem mondjuk egy angol tipusú "egyenruha" legyen. Na az nagyjából egységes és nincs az mint a köpenynél hogy millió fajta ruhát vesznek alá és úgyis az számít, nem a köpeny!


ja és a vallás kérdést, pláne egy kendő vagy csador viselést meg pláne nem oldana meg...

2012. szept. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
44%
Na azért ne essetek túlzásba. A kérdező KENDŐRŐL írt, nem csadorról (amúgy a cadorban látszik az arc), és szerintem nem is burqáról. Max a burqa kelthet jogilag problémát és esetleg félelmet is kiválthat.
2012. szept. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Azért írtam formaruhát, mert az egyenruha az rendfokozatot viselő személy ruhája lehet csak.

Egységes formaruha kellene, és csak annak a darabjait lehetne viselni. Szerintem a vallás az a családra tartozik, és nem kellene bevinni az iskolába.

Amúgy határrendész vagyok, a déli határrészen, úgyhogy napi szinten látok muszlimot.

A vallásról is megvan a véleményem, de ez mindegy. Akkor gondolom menzára sem megy a gyermek, mert ott véletlen ehet sertés húst. Akkor minden muszlim vallási törvényt betart? Úgy elég nehéz iskolába járni akkor...

2012. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Nem eszik menzás kaját, semmi az ahhoz képest, ha az alapvető elberi jogát tiporják. Amúgy a magyar élelmiszerek kb 80-90%-a nem lenne ehető a muszlimnak. pl aromákkal vannak tele, amelyek jó része alkoholtartalmú; a zselatin sertéscsont és marhacsont keverékéből készül meg ilyenek; a felvágottak 4/5-e szalonnát, sertésbőrkét tartalmaz... szóval a muslimok nem csinálnak ügyet ebből. ám a vallászabadság akadályozása nehezebb ügy szerintem. bocs az offért.
2012. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem a formaruhát egyenlőre hagyjuk. Majd más kérdésben azt is megbeszéljük.


A kérdés az hogy mennyire takarta el magát és hogy a kislány akarja-e egyáltalán hordani!!!

2012. szept. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Ilyent ***** válasza:
24%

Félelmet egy általános iskolás gyerek???

Hát van gond.

Formaruha ez igen sokaknak még a könyvre sincs pénzük de majd ruhára lesz???

A hülyeség az megy gondolkozás meg nincs.

És melyik vallásról van meg a véleményed???

2012. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!