Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ehhez joga van egy tanárnak?

Ehhez joga van egy tanárnak?

Figyelt kérdés

Egyik nap a kislányom kendőben ment iskolába. Minden jól is indult, nem szorongott, és nem volt ideges. Ennek nagyon örültem. Körülbelül 1 óra múlva megcsörrent a telefonom, az igazgatónő volt, mondta, hogy azonnal menjek vissza az iskolába. Vissza rohantam, azt hittem, hogy valami baj történt.

Kioktató, agresszív hangnemben közölte velem az osztályfőnöke, hogy ez nem támogatott öltözet egy iskolában, így nem jelenhet meg. Szerinte elvonja a figyelmet a tanulásról. Intőt kap, ha újra így megy be. Szerintük egyen értékű a sapkával és hát ugye azt se lehet hordani.

Megkerestem az igazgatót, ő közölte velem, hogy semmilyen vallást nem támogatnak és hogy megszegtük a házirendet.

"a vallás mindenkinek magánügye, az iskolába nem viheti be."

Ezen eléggé kiakadtam.

Hogy lehet ezt megoldani?



2012. szept. 15. 19:42
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
21%

Ilyent! Veled nem tárgyalok, te mint mindig vitatkozol egy kommentelővel, és leírod, hogy a rendőrséget már rég fel kellett volna már oszlatni, a tagjait meg száműzni...

Mondjuk azok a női rabok legyárthatnák, akik nekünk is varrták az egyenruhát.

2012. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
23%
Alap illemszabály ha valahova belépünk levesszük a sapkát...nem vagyok még öreg ( húszas éveimben)nekünk még ezt tanították el is várták a suliban.
2012. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 Ilyent ***** válasza:

Nem kellene feloszlatni csak olyan embereket kellene alkalmazni akinek eszük is van.

"Mondjuk azok a női rabok legyárthatnák" Biztosan ingyen lenne az is.

Szerinted az alapanyagot nem számolják fel. A te egyenruhád is pénzbe került.


Alap illemszabály.

Nem tűnt fel hogy itt a valláson van a hangsúly.

2012. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%
Valamelyik iskolában egyenruha kötelező valahol sapka és egyéb dolgok viselése nem engedett.Most ha nem lehet sapkát vagy kendőt viselni esetleg más ruhát akkor ez van.Ha a többi iskolába járó gyerek betartja mert ez az iskola szabálya akkor nem kell vitatkozni.Választhatsz iskolát.Az hogy most vallás vagy más az másodlagos.Van egy szabálya az iskolának amit minden tanulóval betartatnak.Szabadon választhatsz olyan iskolát ami megfelel az igényeknek.
2012. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
NEM: lehet hogy neked a vallás másodlagos, de van itt olyan, akinek alapvető emberi JOGa és ez kábé ugyanolyan erős jog, mint a szólásszabadsághoz való jog. Nincs joga senkinek megkérdőjelezni. Jó éjt .
2012. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
10%

"NEM: lehet hogy neked a vallás másodlagos, de van itt olyan, akinek alapvető emberi JOGa és ez kábé ugyanolyan erős jog, mint a szólásszabadsághoz való jog. Nincs joga senkinek megkérdőjelezni. Jó éjt ."


Liberálisként mondom hogy nincs igazad!


Ha kötelező lenne mindenkit beengedni mondjuk bankba burkában és nem lehetne ellenőrizni a személyazonosságát de kötelező lenne neki a pénzt kiadni akkor a jogbiztonság sérülne!


Ha a tanár nem ellenőrizhetné hogy a burka alatt ki van akkor hirtelen minden lány muszlim lenne hisz így az egyetemen egyetlen jótanuló végigvizsgázhatna 20 másik helyett!

Most azt nem is mondva hogy egy bűncselekményt elkövető burkás nőt elvileg még rabosítani sem lehetne hisz nem lehet róla nyilvántartási fotót készíteni a hite tiszteletben tartásával!

A demokrácia és a liberalizmus nem azt jelenti hogy mindent szabad hanem hogy a jogbiztonságon belül szabad csak!


Szóval MOST jó éjszakát!

2012. szept. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Ilyent ***** válasza:

zoli7980

Sérülne a jogbiztonság.

Ha egy Kínai megy a bankba azt hogy ellenőrzi.

Vagy ha ikrek???

Ilyenkor DNS mintát kell adniuk.

Egy bűncselekményt elkövető nőt nem motozhat meg egy férfi.

És ha jól emlékszem csak a férfiak elöl szokták eltakarni.

Szóval lehet az arcukat látni.

2012. szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
81%
Muszlim vagy más vallás, nekem az a furcsa, hogy az ilyen vallásban a nők csak akkor hordanak kendőt ha már menstruálnak. Írta a kérdező, hogy a lány most lett elsős... akkor egy 6-7 éves kislány már menstruál?
2012. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
37%
Most akkor betyársereges maszkban is mehetnék iskolába mert betyáros egy vallásom van.
2012. szept. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 tomala ***** válasza:
100%

A vita itt már messze másról szól, mint ami a kérdés volt, úgyhogy én arra válaszolnék:


A ruházat megválasztása az önrendelkezési jog kategóriájába tartozik, amely alkotmányos alapjog. Alapjogot korlátozni lehet, de csak bizonyos okokból (nem részletezném), és csak és kizárólag törvényben!


Tehát egy iskola a házirendben csak akkor írhat elő olyasmit, ami alapjogot korlátoz, ha erre törvény ad számára felhatalmazást.


A Közoktatási törvény nem adott, tehát az elmúlt években minden olyan házirend, amely öltözködési szabályt fogalmazott meg, alkotmányellenes volt. (Ez nem igaz a balesetveszélyes öltözékek tiltására, de ennek más okai vannak.)


Azt nem tudom, hogy az új Köznevelési törvény ad-e ilyen lehetőséget az iskolák kezébe, mert nem olvastam. De gyanítom, hogy nem.


Ezért a javaslatom az, hogy keress meg egy ügyvédet, és kérd meg, hogy a fentiekre hivatkozva levélben szólítsa fel az igazgatót a jogsértő magatartás abbahagyására, illetve, hogy ellenkező esetre jogi lépéseket helyezzen kilátásba.


Normális ügyvédnél ez kb. 5-10 ezer forintnál nem kerül többe.

2012. szept. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!