Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ehhez joga van egy tanárnak?

Ehhez joga van egy tanárnak?

Figyelt kérdés

Egyik nap a kislányom kendőben ment iskolába. Minden jól is indult, nem szorongott, és nem volt ideges. Ennek nagyon örültem. Körülbelül 1 óra múlva megcsörrent a telefonom, az igazgatónő volt, mondta, hogy azonnal menjek vissza az iskolába. Vissza rohantam, azt hittem, hogy valami baj történt.

Kioktató, agresszív hangnemben közölte velem az osztályfőnöke, hogy ez nem támogatott öltözet egy iskolában, így nem jelenhet meg. Szerinte elvonja a figyelmet a tanulásról. Intőt kap, ha újra így megy be. Szerintük egyen értékű a sapkával és hát ugye azt se lehet hordani.

Megkerestem az igazgatót, ő közölte velem, hogy semmilyen vallást nem támogatnak és hogy megszegtük a házirendet.

"a vallás mindenkinek magánügye, az iskolába nem viheti be."

Ezen eléggé kiakadtam.

Hogy lehet ezt megoldani?



2012. szept. 15. 19:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
38%
Ha vallás miatt viseli akkor fel lehet jelenteni őket.
2012. szept. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
34%
én pofán kentem volta a tanárt a helyedbe XD azt vittem volna a lányom másik iskolába..
2012. szept. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
25%
Milyen kendő volt?
2012. szept. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, de nem igazán értem a kérdésed. A lányod vallási okok miatt vett kendőt? Milyen vallás ez? Bocs, csak azért nem értem, mert ez csak egy nap fordult elő...?
2012. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Most ment iskolába először. Most elsős.
2012. szept. 15. 19:48
 6/35 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is irasd át másik suliba, ha ez fontos nektek.

Ha van neten házirendje ennek a sulinak, ahova most jár, nézd át.

Érdekes, hogy nem támogatnak vallást, de ez kirekesztés is.

Egy kendő viselése, nem jelenti, hogy megzavarja az órát a vallásával, vagy nem ehet húst a menzán teszem fel, vagy át kell neki szervezni órákat

2012. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
56%
sapkában sem ülhet be egy gyerek az órára, kendőben sem.nincs ebben semmi különös.nektek kell alkalmazkodni a többséghez.
2012. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%
Ha vallási okokból hord kendőt [bár erre a kérdésre nem válaszoltál], akkor azt nem korlátozhatják. A keresztet sem vetethetik ki a keresztények nyakából.
2012. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
50%

Szégyen azokra, akik Magyarországon rasszisták. Pert a nyakába annak az igazgatónak aki akadályoz és meggátol a SZABAD vallásgyakorlásban, inshaallah biztosan megnyered. Válts iskolát, hagyd őket, úgyis a gyermeked bánná meg.

Ja és miféle elvetemült iskola az, ami nem támogat semmilyen vallást???? ... Attól hogy valaki igazgató, és vallástalan, nincs joga egy egész iskolányi embert kizárni a vallás(ok) gyakorlása alól. NINCS JOGA és nem is lesz.

2012. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Ilyent ***** válasza:
43%

Miért ne ülhetne sapkába vagy kendőbe???

Ez gátolja a tudás beszivárgását a fejbe???

Ha valakinek a vallása zsidó vagy szír az hordjon sapkát vagy kendőt.

Mond meg a tanárnak hogy feljelented utána meg a médiához fordulsz.

És kérjen bocsánatot.

2012. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!