Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a baj ezzel a politikai...

Mi a baj ezzel a politikai vitával?

Figyelt kérdés

A parlamentben van az a vita most, hogy a családon belüli erőszak legyen e önálló törvény, vagy mi. Nem tudom pontosan, hogy mi a lényege, de egész éjjel át érveltek, és ma a Metropol Budapest (ami eléggé bal oldali lap) lehozott egy cikket, hogy a Fidesz visszaküldené a nőket a tűzhelyhez.


Egyrészt egyáltalán nem azt mondták, hanem azt, hogy a nőknek először kéne a családdal foglalkozni, és csak utána a munkával. Ebben van valami, hiszen ma mindenki arra hivatkozik, hogy először karriert épít, aztán szül. Na, de szülni csak bizonyos életkorig lehet, és dolgozni utána is, arról nem beszélve, hogy fogy az ország.

Nem azt akarom mondani, hogy a férfiak felsőbb rendűek, sőt, mi nem tudunk szülni. Lehet, hogy emiatt érzik azt a nők, hogy kisebbek, mint mi, de ezt nem tudom. Amúgy a legtöbb férfi tényleg így viselkedik, elnézést kérek a nemem nevében is.


A másik az, és inkább ezért tettem ide a kérdést, hogy miért fújják fel ennyire ezt a kérdést. Tényleg nem kéne verni a nőket, de nem is ez az az ország ahol nagyon sok történik.

2004 óta nem szabad a gyereket testileg fenyíteni. Inkább ez az ami érdekel. Miért nem???? Most nem az érdekel, hogy hazajön az apa talaj részegen, és nem tetszik ahogy a fia ül, és megveri, hanem, az amikor nm fogad szót. Pl.: A gyerek a grafittal hadonászik a konnektor körül. A szülő ráver egy hatalmasat a kezére. Ez elvileg bűncselekmény. De ha a szülő rászól a gyerekre, akkor 2 másodpercre abbahagyja, majd újra elkezdi.

Vagy a gyerek szemtelen a szülővel és az pofon vágja. Nem szabad. A tanárok meg ki vannak akadva, hogy miért olyan bunkók a mai gyerekek.


Még egyszer mondom, nem tartom elfogadhatónak, hogy valaki csak úgy indok nélkül megveri egy családtagját, de szerintem csak szóval nem lehet fegyelmezni (nincs gyerekem, de emlékszem saját magamra), és a testi fegyelmezés igenis a nevelés része. Több ezer éven át bejött, és kulturált lett mindig a következő nemzedék, és most már nem engedik, de már látszódik a hatása a fiatalokon.


Bocs, hogy hosszú lett


2012. szept. 12. 20:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Bakker, végigolvastam TGM agymenését erről a hvg-n.

Hát, röhej, ez a pasi nem is lenne igaz, ha nem fordítana ki mindig mindent, amit a jobboldal mond.

2012. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, nem szavaztam, mivel nem voltam még 18, és nem csak a Fidesszel van bajom, ugyanúgy b@szta a csőröm az MSZP politikája is, de még az LMP se túl rokonszenves. Alig várom már a szavazást.
2012. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Nyilván nem azoknak mondtam, akik nem szavazhattak, hanem, akik szavazhattak volna, de direkt nem szavaztak.
2012. szept. 12. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!