Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a baj ezzel a politikai...

Mi a baj ezzel a politikai vitával?

Figyelt kérdés

A parlamentben van az a vita most, hogy a családon belüli erőszak legyen e önálló törvény, vagy mi. Nem tudom pontosan, hogy mi a lényege, de egész éjjel át érveltek, és ma a Metropol Budapest (ami eléggé bal oldali lap) lehozott egy cikket, hogy a Fidesz visszaküldené a nőket a tűzhelyhez.


Egyrészt egyáltalán nem azt mondták, hanem azt, hogy a nőknek először kéne a családdal foglalkozni, és csak utána a munkával. Ebben van valami, hiszen ma mindenki arra hivatkozik, hogy először karriert épít, aztán szül. Na, de szülni csak bizonyos életkorig lehet, és dolgozni utána is, arról nem beszélve, hogy fogy az ország.

Nem azt akarom mondani, hogy a férfiak felsőbb rendűek, sőt, mi nem tudunk szülni. Lehet, hogy emiatt érzik azt a nők, hogy kisebbek, mint mi, de ezt nem tudom. Amúgy a legtöbb férfi tényleg így viselkedik, elnézést kérek a nemem nevében is.


A másik az, és inkább ezért tettem ide a kérdést, hogy miért fújják fel ennyire ezt a kérdést. Tényleg nem kéne verni a nőket, de nem is ez az az ország ahol nagyon sok történik.

2004 óta nem szabad a gyereket testileg fenyíteni. Inkább ez az ami érdekel. Miért nem???? Most nem az érdekel, hogy hazajön az apa talaj részegen, és nem tetszik ahogy a fia ül, és megveri, hanem, az amikor nm fogad szót. Pl.: A gyerek a grafittal hadonászik a konnektor körül. A szülő ráver egy hatalmasat a kezére. Ez elvileg bűncselekmény. De ha a szülő rászól a gyerekre, akkor 2 másodpercre abbahagyja, majd újra elkezdi.

Vagy a gyerek szemtelen a szülővel és az pofon vágja. Nem szabad. A tanárok meg ki vannak akadva, hogy miért olyan bunkók a mai gyerekek.


Még egyszer mondom, nem tartom elfogadhatónak, hogy valaki csak úgy indok nélkül megveri egy családtagját, de szerintem csak szóval nem lehet fegyelmezni (nincs gyerekem, de emlékszem saját magamra), és a testi fegyelmezés igenis a nevelés része. Több ezer éven át bejött, és kulturált lett mindig a következő nemzedék, és most már nem engedik, de már látszódik a hatása a fiatalokon.


Bocs, hogy hosszú lett


2012. szept. 12. 20:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

A testi fenyités nem nevelés, hanem fenyités és megfélemlités. Összekevered a két fogalmat, mint oly sokan.


A politikai részbe nem szeretnék belefolyni, sejtelmem sincs melyik színű mit mond, igy nem képviselem egyiket sem.

2012. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
78%

Vajon megpuhult-e már a rizs a fazékban?


(ennyi értelme volt a kérdésednek is)

2012. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Először is... Nem gondolhatja senki komolyan, hogyha egy nő főállású anya, akkor az nem ad majd egy férfinak sem okot arra, hogy olykor egy vitánál agyba főbe verje. Akinek képes ennyire elborulni az agya, annak kétlem, hogy azzal lenne problémája, hogy asszony dolgozik-e avagy sem.

Másod sorban, ami nekem először eszembe jutott az említett képviselő cimbora felszólalását látván, hogy b*zd meg nem arról kéne ugatni, hogy a nők húzzanak vissza a konyhába, hanem megteremteni a lehetőséget, hogy egyáltalán családok ezen elgondolkozhassanak. Ma egy fizetésből igen ritka, hogy egy átlag család megéljen, pláne nem 2-3-5 gyerekkel, ahogy azt ő emlegette.

Nekem ez nyitogatja a bicskát a zsebemben. Régen, amíg a nők otthon voltak is voltak részeges, elmebeteg férjek, nem oldana meg semmit.

Egyébként a gyerek veréssel sem értek egyet. Rendben, nagy ritkán én is kaptam egy jelzés értékű legyintést a számra, vagy a fenekemre, nem haltam bele. Gyanítom az én családomban is lesz majd hasonló, de szerintem az, hogy két évente egyszer elszakad a cérna és rácsapsz a gyerek kezére, nem egyenértékű azzal, hogy lilára vered...

2012. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Mert mindenkinek joga van a szabad akarathoz. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy gyereket, karriert, vagy mindkettőt akar. És a "nők menjenek vissza a tűzhelyhez" dologgal egyáltalán nem értek egyet már ne haragudj. Komolyan mintha a középkor felé haladnánk. Aki akar úgyis tűzhely mellé áll, aki meg szeretne dolgozni szórakozni stb. annak se szabad csorbítani a jogait.


A másik, hogy ez az érvük szerinted mennyiben befolyásolná az agressziót családon belül? Szerinted ha anyuci otthon gyereket nevel, főzőcskézik, és takarít mint egy cseléd akkor a családon belüli erőszak hirtelen megszűnik? Szerintem fokozódna, ugyanis akkor a férfiaknak anyagilag ki lennének szolgáltatva a nők.


A harmadik, hogy ezt nem fogalmazták meg valami szépen...

Olvasgass utána a dolgoknak és meglepődsz milyen hangnemben írtak a nőkről. Szinte már az ő hibájuk, hogy verést kapnak, mert nem az otthon melegét őrizgetik. Nevetséges.


A másik felét meg se nézték a dolognak. A nők szüljenek 2-3 de inkább 4-5 gyereket. Na de a férfiak is mind gyereket akarnak? Meg egész nap gályázni, hogy a nagycsaládot eltartsák? Nincs is annyi munkahely ami kitudná szolgálni az esetleges megnövelt generációt, mivel egyszerűen így is rengeteg munkanélküli van. Komolyan növeljük a számukat? Emellett nem csak nők között vannak szinglik, hanem megrögzött agglegények, illetve olyanok, akik se nem alkalmasak (lásd erőszakosak, agresszívak) se nem felkészültek az apaságra. És lehet gyereket se akarnak (elég gyakori jelenség, hogy a nők akarnak inkább gyereket nem?)


Szerintem fiatal lehetsz még, és eszméletlenül tájékozatlan.


(L/aki szeretne mihamarabb családot)

2012. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
72%

Amig a párom minimálbéréből ketten sem élünk meg, igenis KARRIERT fogok csinálni, dolgozni fogok, hogy ketten megéljünk.

Azért vállaljak gyereket a semmire, mert foyg az ország? le se sz.rom...

Majd ha mindent megtudok adni a gyerekemnek, akkor vállalok, de csak egyet.

2012. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
A gond az, hogy rengeteg gyerek került kórházba azért, mert a szülő így "nevelte" a gyereket. A törvény igenis fontos, az erőszak semmilyen formában nem elfogadható családon belül meg főleg. A családnak nem erről kellenne szólnia. Nem azért lesz egy fiatal jól nevelt, mert a szülő minden másnap megveri. A törvény pedig nem azért jött létre, hogy egy egy fenékre csapást vagy kézre csapást megakadályozon, hanem mert sajnos rengeteg szülő brutálisan veri a gyerekét. Akinek nem inge ugysem veszi magára.. A másik meg, hogy nem azért fognaka nők szülni, merta politikusok erre kérik őket. Vanank olyan országok ahol rengeteg női vezető(akkár köztársasági elnök is) van, mégis sok gyerek születik. Mert a nőket megbecsülik, mert esélyt kapnak arra, hogy biztonságban felneveljenek gyerekeket. Ezt pedig biztosítani kellenne, nem csak vádaskodni, hogy miért nem szülnek a magyar nők.
2012. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Tudod, ha az országban minden férfi annyit fog haza vinni minden hónapban, mint a tisztelt honatyák, akkor majd több gyereket fognak vállalni a családok és előbb fognak szülni a nők. De amíg a lakosság túlnyomó többsége nem milliókat keres, mint a fentebb említettek, hanem minimálbért, amiből két ember is alig-alig él meg, addig felelősségteljes felnőtt emberek nem fognak a kb. semmire tucatszám gyerekeket vállalni.

A gyerekek számának különben is semmi, de semmi köze nincs a családapa agressziójához. Ha valaki agresszív, 5 gyerekkel is ugyanúgy agyon fog verni, mint gyerek nélkül. Sőt, tán még a gyerekeket is...


"Tényleg nem kéne verni a nőket, de nem is ez az az ország ahol nagyon sok történik." Megjegyzem, Magyarországon 10-ből 2 nőt vernek. Csak akit nem vernek agyon és nem hal bele, arról nem hallasz.

2012. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Kicsit kezd már tényleg tele lenni a begyem ezzel a kormánnyal...Komolyan már a fingást nem akarják beszabályozni? Megmondókapitányok b+
2012. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak annak a Varga Istvánnak a véleményét színezte ki a metropol ? Ő mondott ilyeneket tegnap, de a Fidesz elhatárolódott a véleményétől.
2012. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

Hidd el nem csak Varga mondta.


[link]

2012. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!