Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a baj ezzel a politikai...

Mi a baj ezzel a politikai vitával?

Figyelt kérdés

A parlamentben van az a vita most, hogy a családon belüli erőszak legyen e önálló törvény, vagy mi. Nem tudom pontosan, hogy mi a lényege, de egész éjjel át érveltek, és ma a Metropol Budapest (ami eléggé bal oldali lap) lehozott egy cikket, hogy a Fidesz visszaküldené a nőket a tűzhelyhez.


Egyrészt egyáltalán nem azt mondták, hanem azt, hogy a nőknek először kéne a családdal foglalkozni, és csak utána a munkával. Ebben van valami, hiszen ma mindenki arra hivatkozik, hogy először karriert épít, aztán szül. Na, de szülni csak bizonyos életkorig lehet, és dolgozni utána is, arról nem beszélve, hogy fogy az ország.

Nem azt akarom mondani, hogy a férfiak felsőbb rendűek, sőt, mi nem tudunk szülni. Lehet, hogy emiatt érzik azt a nők, hogy kisebbek, mint mi, de ezt nem tudom. Amúgy a legtöbb férfi tényleg így viselkedik, elnézést kérek a nemem nevében is.


A másik az, és inkább ezért tettem ide a kérdést, hogy miért fújják fel ennyire ezt a kérdést. Tényleg nem kéne verni a nőket, de nem is ez az az ország ahol nagyon sok történik.

2004 óta nem szabad a gyereket testileg fenyíteni. Inkább ez az ami érdekel. Miért nem???? Most nem az érdekel, hogy hazajön az apa talaj részegen, és nem tetszik ahogy a fia ül, és megveri, hanem, az amikor nm fogad szót. Pl.: A gyerek a grafittal hadonászik a konnektor körül. A szülő ráver egy hatalmasat a kezére. Ez elvileg bűncselekmény. De ha a szülő rászól a gyerekre, akkor 2 másodpercre abbahagyja, majd újra elkezdi.

Vagy a gyerek szemtelen a szülővel és az pofon vágja. Nem szabad. A tanárok meg ki vannak akadva, hogy miért olyan bunkók a mai gyerekek.


Még egyszer mondom, nem tartom elfogadhatónak, hogy valaki csak úgy indok nélkül megveri egy családtagját, de szerintem csak szóval nem lehet fegyelmezni (nincs gyerekem, de emlékszem saját magamra), és a testi fegyelmezés igenis a nevelés része. Több ezer éven át bejött, és kulturált lett mindig a következő nemzedék, és most már nem engedik, de már látszódik a hatása a fiatalokon.


Bocs, hogy hosszú lett


2012. szept. 12. 20:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%
Nincs kiszínezve, ezt mondta mutatták a híradóban. Felháborító. Ha nem lopnának ennyit a politikusaink, akkor esetleg több gyerek születne. Nem egy ismerősöm szeretne még gyereket az egyke mellé, de nincs pénzük bevállalni.
2012. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
39%

Ezen a linken majdnem minden válasz KDNP-s meg attól a Varga Istvántól származik..

A KDNP nem a FIDESZ.

2012. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
A KDNP és a FIDESZ egy kutya. Csak a nevükben különböznek.
2012. szept. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%
Bakker, a KDNP egy kereszténydemokrata párt, még jó, hogy ők tradicionálisan gondolkoznak. Istenem..
2012. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem eléggé eltúlozzátok a kérdést. Egyrészt Varga Istvántól tényleg elhatárolódtak a Fideszék, másrészt ezek az idézetek csomó KDNP-stől származnak.


Nyilván nem fogják senkire ráerőltetni, hogy 5 gyereke legyen, az viszont igenis egy baromi nagy probléma hosszútávon az országban, hogy egyre fogy és öregedik a népesség, ezzel párhuzamosan pedig a romák száma nagy ütemben nő.


Amúgy Jobbikosok is csomószor hozták már fel ezt a problémát, pl. Pörzsének volt egy olyan felszólalása, hogy mi lesz, ha pár évtized múlva 2-3millió nyugdíjasunk lesz 2 millió romával.

Ez tényleg egy komolyan fenyegető probléma, szóval kell róla beszélni.

2012. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%

"Nyilván nem fogják senkire ráerőltetni, hogy 5 gyereke legyen, az viszont igenis egy baromi nagy probléma hosszútávon az országban, hogy egyre fogy és öregedik a népesség, ezzel párhuzamosan pedig a romák száma nagy ütemben nő."


És ennek mi a f.asz köze van a családon belüli erőszakhoz? Ne lefelé pontozgass, hanem gondolkozz! Ez úgy néz ki, mintha a nők lennének a hibásak a verés miatt, mert nem szülnek gyereket.

2012. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
39%

Kell róla beszélni de nem így, és nem ennek kapcsán.


Itt most a családon belüli erőszakról volt szó és ennek kapcsán kiabálták be ezeket.


Egyrészt nem ez volt a téma, másrészt nagyon degradálóak voltak a nőkkel kapcsolatban (mintha csak az ő hibájuk lenne a dolog. Na és a gyereket halasztgató férfiak?)


Na meg szerintem nem így kellene csinálni. Teremtsék meg a körülményeket, hogy ne putriban kelljen felnevelni 3 gyereket, hanem egy fizetésből meg lehessen egy családnak élni. Akkor lehet pofázni. Én nem akarok egy koszos 100 tagú családot mert akkor ugyanolyanok leszünk mint a cigányok.

2012. szept. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17%
A fidesz meg a jobbik legalább foglalkozik ezzel a kérdéssel. A szocik meg a ballibek ezt is elintézik azzal, hogy mindenki egyenlő ,nem gáz, hogy fogy a magyar, nem gáz, hogy nő a cigányság száma.
2012. szept. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
29%

"Ne lefelé pontozgass, hanem gondolkozz!"


KI MONDTA , HOGY LEFELÉ PONTOZGATTAM ? És neked mi közöd hozzá, mi csinálok ?

Azt kell mondani ,meg pontozni a gyakorin, amit te mondasz, vagy mi ?


Ne rajtam éld már ki a diktátoréned. Köszönöm.

2012. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Hát... Köszönöm a válaszokat.

Nekem leginkább a #3 tetszik. Azt, hogy miért szűnik meg az erőszak, ha a nők nem dolgoznak annyit, én sem értem.

Amúgy én biztos vagyok benne, hogy mindent eltúloznak mindenhol. Oké, hogy én a Metropolt hoztam fel, de a Hír TV-n ugyanúgy torzítanak, csak éppen úgy, hogy a jobb oldal legyen jó színben. Azt mondom, hogy ha valaki tényleg azt akarja tudni, hogy mi a helyzet, az ne a híradót nézze, hanem az élő közvetítést.


Természetesen a jó testi fenyítést nem arra értettem, hogy minden 2. nap lilára veri a szülő a gyerekét, hanem egyszer-egyszer, aztán (mivel a gyerek nem hülye, csak kevesebbet tud, mint a felnőtt), majd tanul belőle, és egyre kevesebbszer kell alkalmazni.


Amúgy az, hogy a Varga mondta, vagy sem, és, hogy a Fidesz mit gondol róla, nem érdekel. A Fidesz, és a KDNP szerintem is inkább ugyanaz, néha bonyolítanak a helyzeten, hogy jobb esélyük legyen a választáson, de akkor is ugyanaz (mondom úgy, hogy az ő oldalukon állok).


Azoknak akik meg a kormány miatt panaszkodnak azt mondom, hogy 2014-ben menjenek el szavazni, és szavazzanak arra akire akarnak. A demokrácia nem arról szól, hogy a logikus és ésszerű dolgok érvényesülnek, hanem arról, hogy a többség dönt. (lásd EU) Nem vagyok benne biztos, hogy akik most a legjobban reklamálnak azok 2010-ben szavaztak. A választópolgárok 64%-a szavazott. A maradék 36% akár tudatosan akár nem azt fejezte ki, hogy nem akar beleszólni a következő 4 év politikájába. A választótörvényt nagyjából úgy határozták meg (emiatt senki nem okolhatja a Fideszt), hogy a parlament összetétele nagyjából, mondom csak nagyjából tükrözze a szavazatok arányát. Azok akik elmentek szavazni közel kétharmada, (akár megvolt akár nem) a Fidesz-KDNP-t akarta, tehát aki nem ment szavazni, vagy rájuk szavazott, az ne reklamáljon, aki meg nem rájuk szavazott, az fogadja el, hogy nem ők nyertek. Ez a demokrácia, még akkor is ha 4 évig éppen "tejhatalom" van. DE NINCS!!!

2012. szept. 12. 21:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!